Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tudni az Amerikai...

Mit lehet tudni az Amerikai Akitáról meg az Akita Inuról?

Figyelt kérdés
Nem az internetes leírásra vagyok kíváncsi, hanem inkább a személyes tapasztalatokra. Pld:Mennyire szófogadó, tanítható, engedelmes, milyen a személyisége, bújos vagy inkább önfejű, magánakvaló?
2018. márc. 18. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én japán akitát tartok, nagyon intelligens és többnyire szófogadó. A viselkedésére sose volt panasz, nagyon bújós és sok szeretetet és foglalkozást igényel. Sok dolgot tanítottam neki az alap ül, marad, feksziken kívül. Maximum 2 hétig kellett foglalkoznom egy trükkel mire megtanulta, de volt amit egyből meg is csinált. Néha megmakacsolja magát ugyan, de ha másodjára kérem megcsinálja az adott feladatot. Az idegenekkel tartozkodó és a többi kutyával is, macskákat tartok mellette, akiket szeret és gyakran együtt is alszik velük. Nem ugat feleslegesen, de időközönként szokott vonyítani magában.

Sok helyen olvastam, hogy kifejezéstelen az arcuk, ez egyáltalán nem igaz. Ugyan nem mutat egyértelmű grimaszokat, de fel lehet ismerni, ha valaminek örül vagy éppen ellenzi.

A vadász hajlamai aktívak, de lehet póráz nélkül is sétáltatni. Visszajön füttyentésre.

2018. márc. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm :)
2018. márc. 18. 12:02
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon makacs fajták nem ajánlom első kutyáknak
2018. márc. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem elsőnek lenne, másodiknak, az első egy Ausztrál Juhász,Ő is nagyon makacs, önfejű, szóval ahhoz hozzá vagyok szokva :D
2018. márc. 18. 16:12
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt ugy kell erteni, egeszen mas modszerekkel kell a kutyahoz allni, mint amit eddig megszoktal. Sok turelem es kokemeny kovetkezetesseg kell hozza es jellemzoen elete vegig egy kuzdelem lesz a vele valo egyutteles.


Osi fajtakat meg tapsztalt(nak mondott) kutyasok is ketszer meggondoljak, mert a legritkabb esetben egyszeru az elet mellettuk. Mivel az akita nagytestu meg az eloiteletekkel is meg kell kuzdened es joval nehezebbe teszi a szocializaciot (es az akitanal ez letfontossagu).


Roviden tomoren:

- Szofogado, ha o is ugy akarja, ha nincs kedve semmivel nem veszed ra.

- Tanithato igen konnyen, de nem mondanam engedelmesnek. Nagyon fontos, hogy megtudd mivel motivalhato (nalunk a toboz es fa valt be a vasarolt jatekok nem erdeklik es a jutalom falat sem mukodik az utcan csak itthon)

- Lojalis, de korantsem az a bujos macko mint hiszed (nalunk elobb "torte" ki nyakat, semmit meg lehessen gubazni) inkabb maganak valo vilagot csondben szemlelo kutya.


Nekem mar nincs akitam(japan) most egy shibaval elek egyutt, az meg nagyobb pokol, de ezt teptem ezt szagolom.


Nyilvan kutyak kozott is van kulonbseg fajtan belul is, de inkabb ne szamits olyanra mint az elso valaszolo kutyaja, maximum kellemesen csalodsz. Az amerikai akita talan egy fokkal kezelhetobb, de a ver ott sem valik vizze.

2018. márc. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!