Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok az Amerikai...

Mit gondoltok az Amerikai Akitáról?

Figyelt kérdés

Kinek ajánljátok?

Szereti a gyereket?

Tud vezérként tisztelni egy gyereket?( 14/F)

Írjatok le a fajtáról mindent amit tudtok, nagyon szépen köszönöm!: )


2010. jún. 20. 21:28
 1/10 Akiteki ***** válasza:

Nagyon kemény, következetes nevelést igénylő fajta.

Inkább egy felnőtt férfi kutyája és nem is első kutyaként.

Valami könnyebben kezelhető fajtát válassz elsőre.

2010. jún. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a makacs fajták közé tartozik, olyan magának való. A gyerekekkel szerinem semleges, de lehet, hogy jó viszonyban lennének. Nagyon erős kéz kell hozzá, így lehet hogy egy 14 éves nem tudná megnevelni, de ha eléggé utánaolvasol, szakvéleményt kérsz, akkor lehetséges, hogy egy jó kutyust tudsz belőle nevelni. Megértem, hogy beleszerettél ebbe a fajtába, mert tényleg gyönyörű, de jegyezd meg, nem minden a külső, sokkal fontosabb, hogy a belső tulajdonságai illjenek a tieidhez. Gondolom a szülők is besegítenének neked, legalábbis remélni tudom. Szerintem várj még ezzel a kutyával, amíg mindent megtudsz róla, és csak aztán vágj bele a nevelésébe. Sok sikert, és tényleg szívből kívánom, hogy mikor eljön az ideje, legyen egy ilyen kutyád, és úgy neveld, ahogy ezt a fajta megérdemli.
2010. jún. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi válaszokat!
2010. jún. 21. 19:12
 4/10 anonim ***** válasza:

picit hasonlít az akitára, kisebb, a nevelése könnyebb és ő is gyönyörű! :) külön neked kerestem! :)

[link]

2010. jún. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Akiteki ***** válasza:

Ne hülyítsd már szegényt!

Nem is hasonlít az amerikai akitára, azon kívül ritkamód makacs és nehezen kezelhető fajta.

Isten óvja meg egymástól egy 14 éves kislányt meg egy shibát!

2010. jún. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Akiteki ***** válasza:
Fiúnak. De mindegy.
2010. jún. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Fiú vagyok! xD

Nagyon elképzelhetetlen egy 14 éves fiú és egy amerikai akita?

Ha nem vezérként de szeretne ez a kutya fajta?

Természetesen családi kedvenc lenne, nem csak az enyém!

2010. jún. 21. 23:02
 8/10 anonim ***** válasza:
A második vagyok. Sajnos, nincs tapasztalatom ezzel a kutyafajtával, a közelemben sem él, legalábbis nem tudok róla. Nem az lényeg, hogy falkavezér legyél, hanem hogy ő legyen a rangsor alján. Szerintem olvass utána, várj még egy évet vele, tudj meg mindent, olvass könyveket( az Akitáról, és a falkavezérség átvételéről, kutyanevelésről), azután, ha már mindent tudsz, próbálkozz. Az egész család értsen a kutyához, ez fontos, mert ha valaki is a rangsorban alatta van, akkor nagy problémák lehetnek. Sok sikert!
2010. jún. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Akiteki ***** válasza:

Menj el egy tenyésztőhöz és próbáld ki.

Az előző válaszolóval ellentétben én már láttam ilyen kutyát. Többet is ismerek, nem bíznék egyet sem kezdő kutyásra.

Persze lehet, hogy valakinek olyan érzéke van hozzá, hogy meg sem kottyan a nevelése, de ezt innen a gép mellől elég nehéz megállapítani.

2010. jún. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ismerek akitást is és shibást is! Semmi képpen ne kezdj akitával! nem akarlak lelombozni, de fiatal vagy hozzá!
2010. jún. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!