Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám vemhes?

A kutyám vemhes?

Figyelt kérdés
Nagyon furcsa, hogy egy nap alatt nagy lett a hasa és érzik, hogy van benne valami. Egy csavargó kutya be tud jönni hozzánk aki fiú.

2018. márc. 20. 13:16
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
68%

Így fogsz járni te is, ha nem ivartalaníttatod. Vemhesen is lehet.


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__9205655-ha-n..

2018. márc. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha 11 éves vagy valóban, akkor a szüleidnek kellene intéznie a kutya ellátását, amibe az ivartalanítás is beletartozik (vagy a tüzelő szuka atombiztos elzárása, hogy kanok ne férjenek hozzá).

Egy alom kiskutya felnevelése normális módon 8 hetes korig kb. 100 ezer Ft, de ha pl. császározni kell a szukát, jóval több is lehet.

Arra gondoltál, hogy a kutyád akár el is pusztulhat az ellés során?

Ha valóban szereted a kutyusodat, az ő érdekében ivartalanítani kellene. Neki is jobb lenne, az egészségének is.

2018. márc. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A mi kutyánknak is volt kölyke, amikor én voltam körülbelül 11 éves, és én is mindenképpen meg akartam őket tartani, mert akartam velük játszani, alig vártam hogy megszülessenek, imádtam őket. Nem szégyen bevallani, ismerd be, hogy te is ezért akarod. Viszont gondold át, mert már én is rájöttem, hogy ez nagyon önző dolog. A kutyának csak teher a szülés, bármiféle komplikáció felléphet, akár el is pusztulhat. Egy olyan apró testű kutyánál, mint a tacskó, főleg rizikós. Egyszerre több kutyától is vemhesülhetett, akik közül esetleg van amelyik nagytestű. A mi kutyánknál is pont ez volt a helyzet, nagyobb testű kutyák csinálták fel, és nem bírta ki a kutyám a szülést, belepusztult. De még ha nem is nagytestű az apa kutya, akkor is lehetnek problémák. Például kistestű kutyáknál gyakori a 8-10 kölyök is. Annyi kutyának fogsz gazdit találni? Megint példálóznék a saját történetemmel: a szüleimnek nem sikerült. Faluban lakunk, a szüleim megbízható barátoknak passzolta a kutyákat, de egyikőjük sem tudott gondoskodni róluk. Sorban szöktek el (mert amúgy azok a kiskutyák is erős ösztönnel rendelkező vadászkutyák voltak), vagy elpasszolták őket, mert nem tudták, mire vállalkoznak. A legrosszabb az volt, hogy az egyik kutyát hagyták halálra fagyni télen odakint, mert ugye kutyának kertben a helye...

Higgy a többi válaszolónak, csak jót akarnak nektek, annak ellenére hogy ilyen bunkó módon írnak, igazából nem ellened szól, hanem az ellen a tömeg ellen, akik elletik a kutyájukat, és fölösleges szaporulatokat hoznak létre. Itt sokan dolgoznak menhelyeken, önkénteskednek állatvédő szervezeteknél, ha tudnád, mi folyik ezeken a helyeken, rájönnél, hogy nem szabad a kiskutyákat megtartanod. Ha a barátaid annyira szeretnének kiskutyákat, menjetek el közösen a hozzátok legközelebb lévő menhelyre, mindig vannak kiskutyák is, semmi szükség rá, hogy új kölyökkutyákat hozz létre! Egyébként attól még, hogy az anyakutya fajtatiszta, lehet, hogy alig fognak tacskóra hasonlítani a kölykök, meg van rá az esély, hogy mezei keverékek lesznek, amikkel tele van a menhely (főleg tacskószerűekkel egyébként).

Kérlek, tegyél jót a kutyáddal, hívjátok fel az állatorvost, és ivartalanítsátok ki a kutyust most, vemhesen! És ha szeretnél kiskutyázni, akkor látogass el egy menhelyre, és önkénteskedj inkább!

2018. márc. 21. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
9%
Szia! Ne foglalkozz az ilyen emberekkel!sokszor azt hiszik,értelmeset mondanak,utána pedig leállnak vitázni.a kutyád lehetségesen vemhes. Ha kisebb dudor van a hasán,akkor daganatos is lehet,az én kutyám is így járt.ha daganatos,kb 6-7 hónap múlva lefog fogyni,és több daganata fog kijönni.ha fiatal a kutyád,és nem akarod,hogy meghaljon,akkor műttesd meg,de ha idősebb,akkor ne szenvedjen,altasd el.ha vemhes a kutyád,akkor próbálj jó minőségű ételt adni,több mennyiségben.ha a házban tartod,és sétáltatni szoktad,akkor kevesebb idő legyen az,mivel hamarabb elfáradnak.a kutyák születésekor érdemes kihívni a dokit,főleg ha kistestű! Előkéne venni valami rongyot,vagy dobozt,ahol születhetnek a kiskutyák. Ha az anyuka nem szoptatja a kicsiket,akkor 2 óránként etetned kell ételpótló tejjel őket(boltban vehető hozzá cumisüveg kifejezetten kutyáknak)
2018. márc. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!