Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyugtató? Balcsira mennénk...

Nyugtató? Balcsira mennénk két kutyával (egy 6 kilós + egy 15 kilós). Megkérdeztünk egy állatpatikást és azt mondta, hogy az állatoknak készített nyugtató nem használ, pénzkidobás, adjunk nekik Xanaxot. Mennyit adjunk nekik?

Figyelt kérdés
Orvossal már nem tudunk beszélni, hétvégén mennénk, szóval fontos lenne a válasz. Előre is köszönöm!!
2010. jún. 10. 17:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
70%
Miért akarod benyugtatózni őket? Ez szörnyű! Minden hétvégén elmegyek a kutyámmal a balatonra, de mentem már vele külföldre 16 órán keresztül, és egyszer sem használtunk nyugtatót. Futtasd meg őket, egyenek (ha nem hányósok). Lemozogva, tele hassan végig alusszák az utat.
2010. jún. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
78%
a mi kutyáink is félnek szilveszterkor, de nyugtatót még nem kaptak ölbe vesszük őket, simogatjuk és eltereljük a figyelmüket játékkal...
2010. jún. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Csak az első oldalig olvastam a kommenteket. Drágáim! Az egyik kutya a miénk, a nagyobb, semmi gond nincs vele, de a párom nagymamájának a szomszédját is leviszik, a kis köcsög tacskójával együtt. Az a kis rohadt seggdugasz éjjel-nappal ugat, és nekimegy mindennek, ami nagyobb nála. Ezért kell nyugtató! Nem akarok kutyamaradványokat kiszedni a 4 órás út végén! A nagy kutyával nincs semmi gond, 1-2 basztatást kibír, de 4 órán keresztül folyamatosan tűrnie kell, lehet, hogy megeszi azt a kis sz.rcsimbókot.


Ezért kell a nyugtató!

Köszönöm a megértést.

Amúgy meg, nem én találtam ki, egy állatorvosi patikában mondta a gyógyszertáros. Nem is tudtam, hogy lehet-e gyógyszert adni nekik, EZÉRT KÉRDEZTEM MEG. Köszönöm még egyszer.

2010. jún. 10. 21:31
 14/17 anonim ***** válasza:
hát nem tudom... és utána, ha már ott vagytok, nem fogják szekálni egymást? szerintem mindkét kutyával törődjön a gazdája, menjetek külön kocsival, vagy az egyik vonattal, a másik autóval, vagy a tacsi üljön elől a gazdája lába alatt, a nagy meg hátul, a másik gazdájával. Nem jó az a nyugtató, és ha túladagolod, ami könnyen lehet, meghalnak. Az emberi gyógyszereket kb. 50 kilós emberekre tervezik, szóval egy tabletta jó egy 50 kilós embernek, akkor egy 5 kilós tacsinak egy tized tabletta kellhet, azt hogy tudod úgy feldarabolni?... Én nem kísérleteznék vele, inkább másik állatorvost keresnék.
2010. jún. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
dobozba a kutyákat és nem kell szétszedni őket
2010. jún. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Annyira egyszerű! Kutya szállítóba kell mindkettőt tenni, persze külön és meg van oldva. Később is bele tudjátok őket tenni, ha helyben is mentek autóval, vagy ha szükséges. Kár lenne nyugtatóval kísérletezni.
2010. jún. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Akiteki ***** válasza:

A gyógyszertáros hóthülye!! Orvoshoz menj!

Ha mindenáron le akarod nyugtatózni őket, akkor egyetlen dolgot szabad: sedalin zselé kutyáknak.

Használtam egyszer, mikor két kan kutyám és egy szukám volt, még nem volt egyik sem ivartalanítva és a tüzeléskor végig ordítottak a fiúk. Hatásos.

2010. jún. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!