Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez így jó etetés? Kell-e vmi...

Ez így jó etetés? Kell-e vmi kiegészítő, kell-e vmit változtatni?

Figyelt kérdés

Panel lakásban lakom, 4 kutyám van és 3 cicám. A következő képpen etetem őket:

Kedd, csütörtök, szombat nyers hús, csontos hús, belsőség, nyers tojás a menü, a többi napokon száraztáp.

A cicák applaws csirke-hal tápot kapnak, a kutyusok Wolf of Wilderness tápot, mindig más ízűt.

A nyers kaja az olyan, hogy fele csontos(pl szárny, farhát, oldalas), 40% sima hús(pl szív, zúza, mellhús, combfilé), 10% tojás, belsőség(pl máj).

Napi 1x kapnak enni a kutyák, reggel, miután sétáltunk 1 órát és rohangáltak, játszottak 1 órát(ezután délelőtt az etetés után 3 órával le vannak víve negyed órára, hogy elvégezzék a dolgukat).

A cicák előtt pedig mindig ott van a táp, amikor tápos nap van, hús etetésnél nyilván nem.

Szerintetek baj, ha ne egyfélét esznek, hanem a szokásos táp közé berakok heti 3 nyersnapot?

Mert úgy tudom, hogy ez nem jó nekik, viszont azt is olvastam, hogy ha eltelik 24 óra az etetések között(márpedig ők napi 1x esznek), akkor nincs baj?

Szerintetek?



2018. márc. 24. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:
39%

Nem szokták ajánlani a vegyes etetést, mivel a nyershez sokkal erősebb gyomorsav kell, az emésztési idő is más. Így nehezen tud ráállni egy bizonyos étrendre a gyomruk. Sok kutyának a hirtelen tápváltás is megviseli az emésztését.

Hivatalosan az az elfogadott nézet, hogy vagy nyers vagy táp. Egy jó minőségű tápban minden megvan ami kell nekik, úgy ahogy a jól összeállított nyers étrendben is. Viszont hallottam már olyanról, hogy akár reggel nyers este táp módszerrel is tökéletesen működnek állatok. Szóval nem egyformák, és egy próbát megérhet ha mindenképp így szeretnéd csinálni.

2018. márc. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
39%

Ha nem fosnak,hánynak akkor szerintem etethetőek így is.


Ismerősöm keverte a kettőt nyers húshoz tápot is rakott.


Évek óta így etet és a kutyáknak semmi bajuk,normális kaka,szépek.


De nyilván vannak kutyák vagy macskák akiknek érzékenyebb a gyomruk és fosást eredményez.


Állatok sem egyformák.

2018. márc. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nincs bajuk, csak nem tudom, hogy ennyire ideális ez, vagy nem kéne így etetni. Mert ennyi erővel a konyhai maradékot, kenyeret, csontokat is megkapja sok kutya, de nem fosnak.

Azért kérdeztem.

2018. márc. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!