Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor mit lehet tenni? A...

Ilyenkor mit lehet tenni? A rendőrség nem csinált semmit.

Figyelt kérdés
A szomszéd valami drága macskát tenészt, van neki 15-20, ezzel vállalkozik. Nekünk volt két keverék kutyánk, egy éve költöztünk oda. A szomszéd sokszor jelezte, hogy nem kéne oda kutya, majd felhúzott egy nádkerítést, hogy a kutyák ne vegyék észre a macskákat, Nos a kisebbik 5 éves németjuhászunk kiásta és átment, és egy kismacskát megölt, amire a szomszéd kirohant és agyonütötte amelyik átment és az épp átmászni készülő másikat is egy kapával, majd mikor a barátom ezt számonkérte, üvöltözni kezdett velünk, és kihívta a rendőrséget, akik még minket vegzáltak. Mi van ilyenkor?

2018. márc. 25. 19:37
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt. Igaza van. Mi a francot kerestek a ti kutyáitok az ő telekén? Ő tett óvintézkedések, de le se szartátok.

Másrészt: Mit keresett egy kismacska a kertben? Főleg, ha "tenyésztő". Ez csak eszembe jutott, ha a telkén belül tartja őket, akkor rendben van.


Nem feltétlenül volt jó a reakciója, de meg tudom érteni.

2018. márc. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem helyes megoldás hogy agyonüti a kutyád, de mivel a tied, te tartozol érte felelősségel és a szomszéd területén történt a dolog, nem értem miért kéne a rendőrségnek igazat adnia neked. A te hibád hogy nem tudod megfékezni a kutyád.
2018. márc. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
A kismacska az ő telkén belül volt
2018. márc. 25. 19:45
 4/33 anonim ***** válasza:
89%
Igaza volt.
2018. márc. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim válasza:
60%

sajnos igaza volt, de szerintem a kutyusok megölése sok volt. :( persze minden joga meg volt hozzá

RIP

2018. márc. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
42%

Hihetetlenül felelőtlenek vagytok, de azért az nem normális reakció hogy csak úgy hidegvérrel legyilkol két kutyát.

Vizsgálni kéne, hogy veszélyben volt e...

De amúgy nehéz kérdés.

Ha az én kutyámat bántaná, akkor kínok között dögölne meg és nem érdekelnének a következmények. Ugyanakkor az én kutyám nem menne át és nem ölne macskát.

2018. márc. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igaza volt. A kutyátok a TI felelőtlenségetek miatt halt meg.
2018. márc. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Manapság már nincs érvényben a talio elv, vagy legalábbis az önbiráskodás mindenképp egy büntetendő dolog.


Ha mást nem, 200 000 forinttól szabaditottad most meg a szomszédodat. Természetesen az is simán elképzelhető, hogy erős érzelmi szálak is kötik a macskáihoz.

Most lejátszottam a fejemben, hogy én mit tennék, ha egy kutya átjönne az udvaromba és megölné az én kutyáimat(mert én kutyás vagyok és nem macskás).


Ha még van egy kis igazság a világon, minimúm a macska árát kifizetteti veled a rendőrség...

2018. márc. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag semmit, sőt ő perelhet, ha tényleg drága volt a megölt cica.

Állatkínzás nem áll meg, mert támadó állatok ellen védekezett, és nem kínozta őket öncélúan. Nehezen bizonyítható, hogy nem harapták volna meg az ebek, ha nem üti őket agyon, tehát a kutyák halála a ti gondatlanságotoknak tudható be, különösen hogy ő igyekezett erősíteni is a kerítést.

2018. márc. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
35%
Igaza volt, de nincs joga önbíráskodni. Akármennyire is igaza van egy ilyen ember aki agyon tud ütni egy kutyát dühében veszélyes másra nézve is. Meg van a véleményem róla egyébként, aki komolyan drága macskákat tenyészt nem hagyja őket az udvaron.
2018. márc. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!