Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Emlődaganata van a kutyámnak...

Nixi0452 kérdése:

Emlődaganata van a kutyámnak mire számítsak?

Figyelt kérdés
A kutyámnak emlő daganata van, holnap műtik. Arra lennék kíváncsi,hogy mire számítsak , mennyi esély van rá hogy áttétek vannak a tüdején? Nem nagy a daganat kb diónyi. A kutyán nem látszik hogy bármi baja lenne van étvágya és ugyan olyan pörög mint mindig. Nagyon aggódom hogy mi lesz vele

2018. márc. 26. 13:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az orvos tudja megmondani röntgen alapján, a vakvilágba jósolgatni sok értelme nincs. A nagysága egy dolog, de lehet jóindulatú, lehet rosszindulatú, ezt meg majd a szövettanból fogod megtudni. Emlődaganat gyakran megjelenik később más emlőkön is, így folyamatosan figyelned kell rá.
2018. márc. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%
Ha ez megnyugtat volt egy emlődaganatos kutyám. Kora (10év felett) miatt nem műtötték meg. 16 éves koráig vígan élt aztán elaludt.
2018. márc. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Picit megnyugtatott köszi...első tudom hogy nem lehet jósolgatni az az ész szerű amit leírtál sok helyen olvastam is csak nagyon aggódom és próbálom kitaláni hogy mennyire nagy a baj ezért teszek fel hülye kérdéseket
2018. márc. 27. 00:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Igazából csak azt nem értettem, miért pont a tüdőnél gondolsz áttétre. Nem tudok róla hogy ez gyakori lenne, de ha éppen elő is fordul, azt csak orvos tudja a röntgenkép alapján megállapítani. Az emlődaganat kiújulás viszont sajnos tényleg gyakori, és még ha az első jóindulatú is, később lehet rosszindulatú. Vannak már kifejezetten állatoknak készült rákellenes, immunizáló szerek, amiket lehet kúraszerűen adni megelőzésként, illetve időnként egy átvizsgálás hasznos, főleg ha idős a kutya.
2018. márc. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!