Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen lakásba való kutyát...

Milyen lakásba való kutyát vásároljunk 50-60 ezerért? 12és15 éves lányoknak?

Figyelt kérdés

Biztis vagyok benne hogy a kutya tartók 90% a nem fizetett többet 50-60 ezernél.

A lányaimnak szeretnék egy kiskutyat.

Keverék és/vagy menhelyi, mentett nem érdekel még akkor sem ha törzskönyvel együtf adták le.

A kutya felnőtt korára térdig érőnél ne legyen nagyobb és 10 kilónál több.

Fajta tippeket esetleg tenyésztőt vagy megbízható neveket várok.

Menhelyről, utcáról nem viszek haza ill a tacskó sem érdekel.


2018. márc. 26. 16:31
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
96%

8 éve fogadtuk be utcáról az akkor már 3 év körüli kutyánkat, de akkor még nem értettünk a kutyák neveléséhez, szóval tőlünk semmilyen nevelést nem kapott soha. Mégis nagyon jól viselkedik, semmi nincs neki megtiltva, mégsem szedett szét soha semmit, csak a konyhába meg a nappaliba megy be, kanapéra nem megy fel, saját helyére fekszik, nem harap, nem morog, nem kiszámíthatatlan, játszik, bújik, de ha nem ér rá senki, nyugton fekszik a helyén. Állatokat nem bántja, mindenkivel barátságos, kapun nem megy ki.


Ennyit az ismeretlen előéletű kutyák bármikor bekattanásáról. :)

2018. márc. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
90%
Mi a garancia, hogy te vagy a lányaid nem kattannak be bármikor? Így hogy ajánljunk felelősen kutyát?
2018. márc. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
93%

Erről eszembe jutott egy sztori, szerintem nagyon vicces, az egyik orosz ismerős mesélte, megtörtént eset.


A piacon vettek egy fehér kiskutyát házörzőnek. Szép fehér kutyus volt, nagy méretű kedves gombóc. Telt-múlt az idő, nőtt a kutyus, egyre kezelhetetlenebb lett, végül láncra került, aztán már az ételt is úgy tolták elé távolról.

Végül hívtak hozzá egy szakembert, hogy rendszabályozza meg az ebet, mert jó-jó, hogy házőrző, de már ők is félnek tőle. Kijött az ember, és gurulva a nevetéstől közölte, hogy ez nem is kutya, hanem jegesmedve. :D

2018. márc. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy vettem a német juhászom 50000ft ért hogy közeli ismerősünk amúgy a testvére a kutyámnak külföldre ment rendőrkutyának 110 ezer Ft ért
2018. márc. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
90%

Ha a bekattanastól félsz, egy 30ezres szaporítós kutya sokkal veszélyesebb. Alapvetően beteges, gyenge idegrendszerű kutyák kerülnek ki ilyen helyekről.

Az, hogy azt gondolod ennyiért megéri eladni egy kölyköt az vicc. Annak éri meg, aki sza r körülmények között tartja az anyaállatot és addig elleti amig bele nem döglik. Pl. :

[link]

De ezt sem ártana elolvasnod:

[link]

2018. márc. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
83%

Plüss?

Mennyi idod lenne rá egy nap? Hétvégén vinnéd suliba? Kertes ház vagy panel? Benti vsgy kinti lenne?

2018. márc. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
95%
Egy fajtatiszta kutya 100-150.000Ft. Nem éri már meg akkor azt a 40-50.000Ft-ot hozzátenni egy egészséges kölyköt venni amúgy?!
2018. márc. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 akoslucu201312 válasza:
95%
Szia pár dolgot ha nem probléma leírnék.Ennyiért tényleg szaporítótól tudsz venni kutyust és rosszul látod a dolgokat mert nem egy kiskutya születik egy tenyésztőnél nem egy oltást féreghajtót kapnak nem egyszer vitte el az anya és apa kutyát is kiállításra versenyre orvoshoz szűrésekre.Mert igen egy kiskutya 50-60ból eszik de ő nem a kaja és az oltások chip miatt ennyi az annyi.Az utcai és menhelyi kutyusokkal nem értem mi a problémád:1.Attól hogy volt előélete attól lehet egy tündéri bújós szeretetre éhes kutyus.2.Menhelyen is vannak kölyök kutyusok ők meg ha bekerülnek pár hetesen nincs előéletük.Bekattannak?Bármely más kutya is betud mivel nem tenyésztőtől veszed nincs genetikai szűrés nincs semmi szóval akkor attól is féltsd a lányaid.3.Menhelyi kutyusnak segítesz neki az életét boldoggá tenni és egy másiknak is adsz esélyt hogy bekerüljön az utcáról legyen helye.Ja még annyit hozzá tennék nem olyan picik a lányaid nem kell őket annyira félteni gondolom nem a kutyus fülét akarják húzgálni meg ilyenek nem csak a kutyának a gyerekeidnek is tisztelni kell a kutyát mert egy 50-60ezres kis szobacirkó is ugyan úgy megtudja harapni mint egy menhelyes.Sőőt mondok 2példát is nekünk mindkét kutyusunk mentett a nagyobbikat fél évesen menhelyről hoztuk el a “kedves” gazdája eltörte a lábát neki ráadásul bull tipusú lány kutyus már 5éves nincs benne semmi agresszió egy kedves engedelmes okos kutyus lett belőle..A másikat vonatsínek közül szedtem ki ő 2éves már akkor 4hónapos volt megfogtam nem izgultam mi lesz ha “megkattan” nem érdekelt megkellett adjam az esélyt neki ahogy megfogtam őt nyalogatott és hanyatt dobta magát innentől kezdve kezdődött az életünk azóta egy játékos állandóan nyalogató állandóan bújós kis kutya lett.És ne hidd hogy én idős vagyok 18leszek és 15-16éves korom óta ha kell az 50kg kutyát az utcán befogom és segítek a menhelynek átadni nem kell mindentől félni amit nem ismersz úgy igazán.A menhelyen a gondozók tudnak a kutyusok jelleméről/igényeiről információkat adni.
2018. márc. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
94%

Ez tuti kamu kérdés, tipikusan olyan pontok vannak benne, ami a felelős állattartókat triggereli: olcsó “fajtatiszta” kutya a gyereknek, menhelyi, meg egyáltalán semmilyen mentett nem kell.

Ha mégsem kamu: nincs baj azzal, ha ragaszkodsz a fajtatisztasághoz, de akkor normális tenyésztőtől vegyél. Egy tk-s kölyök nem csak az oltások, féreghajtás, chip meg eledel miatt kerül annyiba, hanem mert eleve kell egy jó vérvonalú szuka, akinek minimum részt kell vennie egy tenyészszemlén, ahol “tenyészthető” minősítést kap, emellett pedig pár kiállítási cím sem árt. A szukát, ha elég idős, le kell szűretni a fajtára jellemző betegségekre (kistestűeknél ez minimum patellaszűrés, emellett még vannak egyéb betegségek, pl. örökletes szív- és szembántalmak), majd keresni kell egy szintén jó vérvonalú, eredményes, szűrt kant, akiért akár több száz, esetenként több ezer kilométert is kell utazni. A szukának emellett a fedeztetés előtt, illetve után is kell 1-1 herpeszoltás, illetve a vemhesség alatt 2 uh, és az 5. héttől szoptatós szukáknak való táp. Emellett vannak még adminisztrációs dolgok (törzskönyv, MEOESZ tagsági stb.), de ezek elhanyagolhatóak a többi ráfordításhoz képest, a törzskönyv pl. 6 ezer forint körül mozog, illetve erre jönnek rá a kicsik általad is említett eü és etetési költségei. Emellett egy szukát minimum 2 évesen (és az én fajtámban max. 9 évesen) szabad fedeztetni, és a MEOESZ szabályzata alapján max. 5 almot lehet lehozni tőle élete során, de normális tenyésztő azért 3-4-nél többet nem nagyon szokott. Ezért kerül 100-150 ezerbe, vagy akár többe egy tenyésztős kutya, de cserébe kapsz egy fajtajelleget magában hordozó kölyköt, akire van eü garancia. És most el lehet gondolkodni, hogy az 50 ezres kicsik - illetve sajnos gyakran a szüleik is - ebből mit nem kapnak meg.


Fajtát egyébként ajánlanék, de mivel azt nem írtad, ti mit tudnátok neki nyújtani, van-e kutyás tapasztalatod stb., ezért nem tudok mit írni erre.

Mindenesetre arra készülj fel, hogy hiába a lányoknak veszed, lehet, hogy neked kell gondoznod.

2018. márc. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
94%

50-60 ezres szaporítós kutyáknak az idegrendszere tropa,tehát kb 80% az esély,hogy rossz idegrendszerű kutyát kapsz ennyiért. Amik igen kiszámíthatatlanok.


Ha megbízható kutya kell akkor csak törzskönyves jöhet szóba ami 100-200 ezer ft.


Nem írok fajtát,mert azt nem írtad mit tudnátok neki nyújtani,hol tartanátok,mennyit tudnátok vele foglalkozni stb.

2018. márc. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!