Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen lakásba való kutyát...

Milyen lakásba való kutyát vásároljunk 50-60 ezerért? 12és15 éves lányoknak?

Figyelt kérdés

Biztis vagyok benne hogy a kutya tartók 90% a nem fizetett többet 50-60 ezernél.

A lányaimnak szeretnék egy kiskutyat.

Keverék és/vagy menhelyi, mentett nem érdekel még akkor sem ha törzskönyvel együtf adták le.

A kutya felnőtt korára térdig érőnél ne legyen nagyobb és 10 kilónál több.

Fajta tippeket esetleg tenyésztőt vagy megbízható neveket várok.

Menhelyről, utcáról nem viszek haza ill a tacskó sem érdekel.


2018. márc. 26. 16:31
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
9%

A magyar fajták jóval olcsóbbak

[link]

2018. márc. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
93%

Utolsó a magyar fajták nem valóak mindenkinek.


Mudi eléggé pörgős fajta,nem hinném,hogy az igényeit kitudnák elégíteni!!

És ha jól tudom ő is szokott csipkedni, a kérdező meg szerintem páros lábbal rúgná ki a kutyát ha a lányoknak oda kapna,persze nyilván nem a kutya hibája,de na..

2018. márc. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Mert az óccsó, szaporítótól származó kutya szerinted nem fog "bekattanni"?


Bicskanyitogató a hozzáállásod, ahogy a keverék kutyákat diszkriminálod. Közben meg egy fajtatisztának kikiáltott, 50ezres beteges keveréket nyugodt szívvel haza vinnél. Eléggé köpönyegforgató a hozzáállásod, ami valószínűleg abból fakad, hogy fogalmad sincs a kutyákról. De inkább ne is legyen, én NEM javaslok nektek semmilyen kutyát így.

2018. márc. 27. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

*Szóval épeszű ember inkább hoz menhelyről vagy szervezettől jelképes összegért egy "valódi" keverék vagy fajtajellegű kutyát, mintsem hogy vegyen "drágán" egy fajtatisztának tűnő keveréket, aki ráadásul még beteg is, és nagy eséllyel "bekattanhat".


(A drága azért van idézőjelben, mert 50-60 ezer igenis sok pénz egy beteg keverék kutyáért. Valódi fajtatisztát pedig ennyiből nem kapsz, nem véletlen.)

Úgyhogy nem ártana eldönteni, hogy mit akarsz, mert a fajtatisztáknak igenis megkérik az árát. Gondolod, hogy ha 50-60 ezerből már simán lehetne fajtatiszta kutyát kapni, akkor "működnének" még a nagy hírű tenyésztők, a több százezerbe kerülő kutyáikkal?


Az már más kérdés, hogy gyereknek eleve nem veszünk kutyát (meg nagyon más állatot se). Nem tudják és nem is akarják majd gondozni, max. az első hetekben lesz érdekes. De még ha extra felelősségteljes gyerekeid vannak (ami azért ritka), akkor sem lesz elegendő idejük és tudásuk érdemben foglalkozni a kutyával. És bár tudom, hogy elcsépelt mondat már, de egy kutya 10-15 évre szól. Belegondoltál már abba, hogy pár év múlva ha kirepülnek a fészekből a gyerekek, akkor rád marad majd a Fifike?

Nagy kár lenne 5-6 évre beszerezni egy kutyát, ha aztán úgyis belökitek a menhelyre vagy a sintértelepre. Lehet csak én vagyok pesszimista, ne legyen igazam. De 90%-ban így végződnek az efféle "kutyát a gyerekeknek" típusú sztorik. De simán lehet, hogy még hamarabb megszabadultok tőle, az örökletes eredetű viselkedési és egészségügyi problémái miatt, amik százezreitekbe kerülnek majd nektek. És akkor már hiába bánjátok, hogy szaporítótól vásároltátok. "A pénztártól való távozás után nem fogadunk el reklamációt..."

2018. márc. 27. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Kamu kérdés.

Ha mégsem akkor egy nagyon idióta ember lehetsz felnőtt, anyuka létedre.

Ilyen hozzáállással ne legyen semmilyen kutyátok.

Tipikusan az a fajta vagy, aki csak divatból venne kutyát.

Tudom, mert nekem is vannak ilyen ismerőseim.

Pl: "Mini yorkit" vettek 50-ért, lett belőle foxi keverék. Havanese-nek vették 65(!) ezerért, lett belőle komondor.

Fekete havanese-nek vették 60-ért, lett belőle puli.

Másik mini yorkiból tacskó lett, szintén 60 ezres kutya.

És a legjobb: Palota pincsinek vették 40-ért, abból meg németjuhász keverék lett.

Meg ami kicsit is hasonlított felnőttként a vett fajtára, azok mind pár évesen meghaltak, addigi életüket meg végig szenvedték, mindeféle szar betegségben. És igen, volt köztük bekattant kutya, idegrendszeri problémák miatt, yorki, beagle is.

Na ennyit arról, hogy az 50 ezres kutya milyen szipiszupijoo ... -.-""""

2018. márc. 27. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Először gondold át, hogy te szeretnél-e kutyát. Ugyanis a gyerekeknek minden csoda 3 napig tart, eleinte lelkesek, de amint bejön a -10 fok, zúgó szél, hó, már nem annyira fontos a kutyasétáltatás. És bizony 10-15 évig minden nap 3x vinni kell....

Ha még mindig kell kutyus, nézz körül a fajtamentőknél, hátha van köztük amelyik megtetszik. Nem menhely, nem utca, de mégis segítesz egy árván.

2018. márc. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
86%
ha kutya kell akkor ott a menhely hozzál onnan
2018. márc. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Én befogadtam egy szapis előéletű kutyát, hogy ne menhelyre kerüljön. A szomszéd 50.000-ért vette. 2 évesen allergiás lett mindenre, rohad a füle, a bőre és az idegrendszere sem a legjobb. Ellenben a tenyésztőtől vett német juhászom teljesen rendben van (ő nem 50.000be került...) és kapaszkodj meg!!! A menhelyről befogadott utcai turmixom is teljesen rendben van. Ha sznoboskodni akarsz, akkor a zsebedbe kell nyúlnod és drága kutyát kell venni, ha nincs pénzed rá, akkor meg felejtsd el! Vagy vegyél egyet 50-ért, aztán majd adhatod te is be a menhelyre ahogy a sok másik idióta is.
2018. márc. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!