Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rá tudnám venni a kutyám a...

Rá tudnám venni a kutyám a labdázásra?

Figyelt kérdés
Van egy 6 éves kutyusom, aki sose labdázott, és most el szeretném kezdeni vele. Lehetséges-e? Ha igen, hogyan?

2018. márc. 27. 16:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Dobd oda neki a labdát. Érezni fogja, hogy mit akarsz. Szerintem a kutyák érzik, mikor figyelünk oda rájuk jobban, mint egyébként, és ösztönösen megtanulják, mivel követeljék ki a figyelmet. A mi kis keverék tacsink például egyszer csak elkezdett focizni. Fogalmam sincs, hogy jött nála, de mindenki odavolt érte, mikor megláttuk, és azóta csak ügyesebb lett. Amikor hazaérek, már azzal fogad, hogy rúgja felém a kis labdáját, aztán lehet vele oda-vissza passzolgatni. Valamelyik nap új szintre fejlesztettük a játékot. Az emeleti lépcső tetejéről lerúgja a labdát, én lent várom és visszadobom neki. Akkor utánaszalad, visszahozza és megint lerúgja. És ezt a végtelenségig. Szerintem a labdázás az, amire abszolút nem kell tanítani a kutyákat. Kezdd el, dobd oda neki, aztán majd látod, mire vevő.
2018. márc. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Először kölcsönkérsz egy labdát ( hogy ne ruházz be feleslegesen ) majd kimentek az udvarra a kutyussal, és felé gurítod a labdát, esetleg pattogtatod előtte. Ha érdekli, akkor továbbléptek. De az már egy következő lecke anyaga lenne. Persze a labda mérete a kutyussal arányos legyen.
2018. márc. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is ilyen volt. Kiskorában próbáltam vele labdázni, de egyáltalán nem érdekelte. Volt neki labdája mindig is, de sokszor még csak rá se nézett ha eldobtam mellette. A legnagyobb reakció az volt, hogy megszagolta. Már 11 éves, többször is próbálkoztunk az évek alatt, de semmi. Szerintem van olyan kutya akit egyszerűen nem hoz lázba. Az előző kutyám kiskorától automatikusan érdeklődött a pattogó dolgok iránt, azonnal futott utána, nem tanítottuk rá.
2018. márc. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én előző kutyám se érdeklődött a labda iránt pedig kiskora óta próbáltam vele játszani de oda se nézett. A mostani viszont egyből labázik pedig nem tanítottam és még vissza is hozza pedig erre sem tanítottam.
2018. márc. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Majd próbálkozom
2018. márc. 28. 08:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!