Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam hozzá a...

Hogy szoktassam hozzá a kutyát a boxhoz?

Figyelt kérdés

Nem is pontosan box, inkább ilyen "utazó otthon". Szétszedhető, nem tudom benne felemelni, fém vázon textil borítású. Két oldalt van cipzározható nyílás, ami átlátszó, és szellőzik.

Hogy szoktassam hozzá a kutyát, hogy nyugodtan belemenjen? Nem fél tőle, de nem is tudom becsalogatni. Szerintem az zavarja, hogy viszonylag zárt. Jutival annyit értem el, hogy benyúlt érte az első felével, aztán kijött. Beletettem a sima kutyaágyát és a takaróját, hátha az majd bevonzza. Szóval egyelőre várok, még csak ma kapta meg a boxot. Van valami jó módszer, hogy hamarabb megszokja? Ti hogy csinálnátok? 8 hónapos fiatal kutyáról van szó.



2018. márc. 27. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Kapja meg ott a vacsoráját. Ha arra sem akar belemenni, akkor vagy éheztesd ki kicsit, vagy egy határozott mozdulattal rakd be, majd jutalmazd meg. De ilyenkor az a legrosszabb, ha próbálkozol, kínlódsz, a kutya pedig megtanulja, hogy ha hisztizik és vergődik, akkor kikerülheti ezt.
2018. márc. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nemrég betettem, kapott jó sok jutalmat. Miután megette egyszerre ki akart jönni, de csak akkor engedtem mikor már nagyjából lenyugodott. Remélem idővel majd hozzászokik, gondolom még elég új neki. Ha már bent van akkor nem olyan vészes, de magától egyelőre nem menne be. Az ágya helyére tettem, most előtte fekszik. Jó lenne ha egy ilyen ismerős és biztonságos helynek tekintené utazás vagy kiállítások alkalmával, szóval nem akarom megutáltatni vele :D
2018. márc. 27. 18:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Jaj ne, ne zárd be, ne erőltesd. Ma kapta, hova rohansz? Minden nap tegyél bele valamit, hol jutifalit, hol egy játékát, de ne látványosan, hadd jöjjön rá ő maga, hogy csupa kellemes élmény várja őt odabent. Ne erőltesd be, mert akkor elviseli, de utálni fogja. Hagyj neki rengeteg időt, hogyha nem holnaputan utazol vele.
2018. márc. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Persze, van még időnk. Nem akarom erőltetni, max 1 percet volt bent nyitott ajtóknál. Csak nem akartam, hogy kimenjen azonnal. Hamar lenyugodott, kapott jutit és utána mehetett is ki :)

Az előbb sikerült becsalogatni, le is feküdt az ágyára. Talán nem lesz gond, szerencsére nem az a félős típus.

2018. márc. 27. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!