Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a kutyámat...

Hogy szoktassam le a kutyámat a harapdálásról és az ugrálásról?

Figyelt kérdés

Azt mondták hogy mivel már 6 hónapos a kutyám ezért szégyen hogy még mindig rágdos mindenkit...és erősen :S

De nem tudom mit tegyek hogy leszokjon róla...:S

És amikor jön hozzánk bárki vendég mindig ráugrál meg ilyenek és már elég nagy a kutyus és élesek a karmai is szóval ez elég zavaró a vendégnek...


2010. jún. 11. 07:26
 1/7 anonim válasza:
Sok fajtánál a 6hónapos még csak kölyökkutya, ha idősebb lesz leszokik mindkettőről.
2010. jún. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
neveld meg!...ez tipikusan abból adódó probléma, hogy túl korán lett elhozva az alomból .... ha tudatod vele, hogy fáj amit csinál, abba fogja hagyni
2010. jún. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

gyerek még, a harapdálásról le fog szokni, az ugrálásról viszont neked kell leszoktatnod. Egyszerűen fordulj el, és ne törődj vele, ha felugrik, illetve kiálts rá: nem.

Tanítsdmeg arra, hogy simogatást úgy kérjen, hogy megérinti a kezed a nózijával. Az enyém is ugrálós volt, felnőttként is, de gyorsan megtanulta a dolgot.

Ha üdvözlésként ugrik fel, amit sok izgatott kutya szokott, azzal is földön tarthatod, hogy előre, lefelé felé nyújtod a kezed.

2010. jún. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Amikor rád ugrik lépj rá a hátsó lábára.(állatorvostól hallottam én is)
2010. jún. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
a lábuk nagyon érzékeny, igen, de nem biztos, hogy jó ötlet fájdalommal tanítani.
2010. jún. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A felugrálásról a hátsó lábára kell „rálépni”. Én is igy tudom.

Természetesen nem erővel, hogy fájjon neki, csak érezze a nyomást.

2010. jún. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ki fogom próbálni :)
2010. jún. 13. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!