Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutyáknak lecsípik a...

Kölyök kutyáknak lecsípik a farkukat?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, sok ilyen kutyánál(dobermann, boxer stb.) Pár naposan csak lecsippentik a farkukat. De, hogyan? Ollóval neki esnek? És nem is vérzik, meg semmi?
2010. jún. 11. 09:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
35%
Dehogynem, és fáj is nekik.
2010. jún. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Steril ollóval csinálják ezt a dolgot. Egyik esetben tesznek fel szorítókötést a faroktőre a vérzéscsillapítás miatt, a másik esetben nem. Ekkor viszont vagy vas kloriddal ecsetelik a csonkot, vagy leégetik.

Innentől sok dolog nincs, az anyjuk a többi dolgot elintézi.

2010. jún. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
35%
Az egyik barátnőmnek is hasonló kutyusa van, de ő nem engedte lecsípni...Ha ilyen kutyusom lenne, én se. Vagy ezt muszáj?
2010. jún. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
9%
a vadászkutyáknak szokták általában 2 hetes korig, ez az úgymond "divatcsonkítás" arra "jó", hogy vadabb legyen a kutya, ne bízzon meg másokban, mert fájdalmat okoznak neki..
2010. jún. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
utolsó te mekkora baromságokat írsz!úristen:d ez vicces volt, jót nevettem:)
2010. jún. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
47%
Nem muszáj lecsípni a kutyusuk fülét/farkát, csak ez a divat:( A kutyukat nem kérdezi senki, pedig nekik fáj, mert megcsonkítják őket. A kutya, ha örül csóválja a farkát, ezek a szerencsétlenek egy hülye ember miatt (aki kitalálta) csak a csonkot csóválja. Te, mint ember sem sem örülnél, ha valaki egyszer eldöntené, hogy a szőkék,barnák vagy vörösek, csak akkor emberek, ha levágják az egyik fülüket. Marhaság!!! Vannak olyan olyan afrikai országok, ahol a kislányokat megcsonkítják, mert nem számítanak csak félembernek. Napjainkban már vannak olyan országok, ahol nem engedik vágni a kutyák fülét vagy/és farkát. Attól szebb lesz egy állat, hogy csonka a füle vagy a farka??? Nem az állat állat, hanem az ember az igazi állat.
2010. jún. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%

A munkás vadászkutyáknak azért csonkolják a farkát, hogy a csóválásnál ne verjék a bokrokat,aljnövényzetet, mert ezzel elriasztják a vadat.

Kozmetikai okokból tilos a csonkolás, csonkításnak számít,

büntethető.

2010. jún. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az enyémé is csonkolva van, mert fajtája szerint kukori farkának kéne lennie, de mivel egyenes lett, levágták. Nem igazán értem, és eleinte eléggé zavart is. Ugyanakkor hosszú egyenes farokkal tényleg nagyon furán nézne ki!
2010. jún. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%
Én biztos nem engedném, divat ide, divat oda.
2010. jún. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%
De már két éve tilos is a csonkítás. Nekem yorkie-m van, ennél a fajtánál is nagy divat volt régen, de már törvény tiltja. Szerencsére.
2010. jún. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!