Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik legyen az 5 fajta közül?

Melyik legyen az 5 fajta közül?

Figyelt kérdés

Benti tartással keresek közepes méretű kutyát. Reggel fél óra séta, munka után egy órás bandázós séta a parkban. Játék, nevelés/tanítási idő még lenne plusz 1 óra. Kertesházban lakunk, szóval ha otthon vagyunk, ki tudjuk engedni.


Mindenképpen fajtatiszta kutyát keresünk mert mindketten elsőkutyások vagyunk a feleségemmel és van egy 6 éves kisfiunk.


Szóval kezdőknek ajánlott, könnyen kezelhető, kedves, családikutyát szeretnénk. Ne legyen nagy szőrzetápolási igénye és rövid vagy maximum félhosszú szőrű legyen. A későbbiekben szeretnénk majd macskát is.


Eddig amikre gondoltunk:

Uszkár, angol springer spániel, cocker spániel, pumi és shetlandi juhászkutya



2018. márc. 28. 21:53
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

*jav

Vagy a sheltie szőr hossz is jó (igazából ez nem tudom hova tartozik béna vagyok ebben :P)

2018. márc. 28. 21:58
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezek közül szerintem az uszkár és a két spániel ami jobban szóba jöhet, a pumi baromi hiperaktív és több mozgást igényel mint amit tudtok neki biztosítani. A spánielek remek választás lennének, kell vinni kozmetikushoz (ahogy az uszkárt is) de remek kutyák. A shetiről annyit nem tudok, nem annyira elterjedt fajta de úgy tudom ő is nagyon aktív és sokat kell vele mozogni. Persze mozogni minden kutyával kell, de ezek közül a pumival a legtöbbet.
2018. márc. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
15%
Ha mondenkeppen fajta tisztat szeretnetek en staffit vagy nemet juhaszt ajanlanek gyerek melle vagy boxert. Amigy egy orokbe fogadott kutya is ugyan ugy szeret mint egy fajtatiszta. Sokkal jobban tamogatom az orokbe fogadast
2018. márc. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi


Már mondtam, kezdő kutyások vagyunk és nem akarunk terriert vagy munkakutyát, ráadásul inkább közepes termetűt keresünk. A németjuhász amúgy se nagyon a szívünk csücske. Arról pedig írtam, hogy törzskönyves, fajtatiszta kutyát szeretnénk. Nyilván tud ugyanúgy szeretni egy menhelyi is, de ugyanolyan kiszámítható-e. Nem szeretnénk lutrizni, gyermekünk van és nem vállalok be egy "szaporító szökevényt".

2018. márc. 28. 22:47
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Spánielre vagy uszkárra szavazok. A sheltiek kicsit törékenyebbek jellemre, a kisgyereket az előbbiek jobban tolerálják.
2018. márc. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

A kérdésre válaszolva én a spánielek közül az egyiket ajánlom (bár makacsak:)).

A shetlandi és a pumi egyértelműen felejtős!


U.i.: volt egy tk-s német juhászom, ami egy éves korára teljesen megvakult (eszünkbe sem jutott számon kérni a tenyésztőn), meg van egy befogadott kuvasz mixem, aminek soha nem volt semmi baja. Mindkettőnek ugyanolyan lett a természete: a kenyérre kenhető fajta:) - ez 90%-ban nevelés kérdése, arra készüljetek fel, de nagyon! Ha elrontjátok a nevelést, a kutya minden tk ellenére lehet "kiszámíthatatlan"...


Azt is vegyétek figyelembe, hogy a kutya rögtön le fogja venni, hogy a gyerek az gyerek Még legalább 2-3 évig felelőtlenség a kutyát és a gyereket felügyelet nélkül kettesben egyedül hagyni!

2018. márc. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
9%
Egy menhelyi kutya sem kiszámithatatlan. Minden csak neveles kerdese
2018. márc. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
menhelyi legyen, főleg ha még a fajtát sem tudod
2018. márc. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
13%

Ez mind hosszúszőrű, napi szintű ápolást igénylő fajta.

Menjetek el egykét menhelyre és nézzetek körül. Ha félted a gyereket a kutyától, akkor kölyköt hozzatok, azt Te nevelheted úgy, ahogy akarod. De én személy szerint kisgyerekek mellé felnőtt és idősebb kutyát is hoztam már el menhelyről. Nyilván ebben az esetben nem sintértelepről kell kihozni kutyát, mert ott szinte semmi információval nem tudnak szolgálni az alapadatokon kívül. De egy igényes, vmire való menhelyen a tökéletes társat fogjátok megkapni, ott nagyon jól ismerik a kutyákat, tudnak mindent róluk, hova való, kit szeret, mik az igényei, illetve a ti elképzeléseteket is figyelembe veszik és ezek alapján választhattok az ajánlottak közül.

Gondold meg, mert nagyon jól járnátok vele.

2018. márc. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Első kutyának én sem javasolnék terriert. A pumiban terrier vér is van, így arról lebeszélnélek és a másik juhászkutyáról is.

A spánieleket és az uszkárokat néha kell kozmetikába vinni, de nem vészes. Bármelyik jó választás lehet.

Az uszkárokat nem szükséges olyan különleges fazonúra nyírni. Ha időnként egyforma rövidre le van nyírva a bundája, nincs sok baj vele. Ráadásul az ő szőrük nem nagyon hullik és nem allergizál.

2018. márc. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!