Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát hogyan lehet leszoktatn...

Kutyát hogyan lehet leszoktatni az ugrálásról?

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves golden retrieverem.És amikor csak vele vagyok, állandóan ugrál,annyira hogy már nem lehet tőle mozogni,és már nagyon idegesít.Próbáltam mindig lassan eltolni magamtól,de semmi.Lehet valamit tenni,hogy erről leszokjon,vagy kinövi?

2018. márc. 29. 14:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Semmiképp ne hátrálj ilyenkor, mert az csak erősíti.

Ha ugrik feléd egy jól irányzott érintés a nyaka-mellkasa környékén oldalt, majd csendre inted, és ha leült vagy lenyugodott, akkor jöhet a simi.

2018. márc. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne vegyél róla tudomást, a szemébe se nézz bele, majd abbahagyja
2018. márc. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
18%

-feladatot kérsz tőle és arra kapja meg a figyelmedet, simogatásodat.

-nem foglalkozol vele addig, amíg le nem nyugszik. Utána jöhet a dicséret, simi.

-rászólsz, letiltod.


Ha nem tudod kontrollálni, nem tudod feladatba rakni vagy nem tudod letiltani, akkor elég komoly nevelési hiányosságok vannak és a felelős állattartást át kellene gondolnod. Kutyasuli ajánlott ebben az esetben!

Magától pedig nem fog leszokni.

2018. márc. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szólj rá határozottan, hogy "nem" vagy csak simán ne foglalkozz vele.
2018. márc. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 aranyos121 ***** válasza:
62%

Én azt csináltam hogy ha ugrált rám a kölyök kutyám rá szóltam, el löktem magam mellöl és a hátamat fordítottam neki hogy nem érdekel, és fojtón rá szóltam és ha nem hagyta abba ott hagytam egy kis időre( ne rögtön mennyi vissza hozzá várj egy kicsit amíg lenyugszik),majd megint vissza mentem hozzá és ha megint ugrált megint ott hagytam és mikor láttam hogy már kezdi érteni (már nem ugrált) meg dicsértem (simi,juti falat és mondtam neki hogy jó fiú).

FONTOS: A kutyák figyelnek a hangleejtésünkre az hogy ránk ugrálnak az azt jelenti hogy megölelnek ha mondod nekik hogy jófiú akkor ne cuki hangon mond nekik mert az jön le nekik hogy jajj de aranyos a gazdi és újra felugrik rád csak nyugodt hangon mond neki hogy jó fiú. Ha rosszat csinál akkor meg (nem kiabálva) hanem erélyes hangon szidjuk le. Ha kiabálsz vele nem fog rád hallgatni.

2018. márc. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!