Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A német pincser miben különböz...

A német pincser miben különbözik a dobermantól a külső jegyektől eltekíntve?

Figyelt kérdés

2018. márc. 29. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Mivel másra lett tenyésztve, ezért ösztönben, jdegrendszerben, alap habitusban. Tehát lényegében mindenben.
2018. márc. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És ezekben a dolgokban milyen irányba más? Mondhatjuk, hogy Ők inkább ilyen kedvtelésből tartható doberman alternatívák, azoknak akiknek egy dobarman nehéz feladat lenne?
2018. márc. 29. 20:40
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem törpepinscherem van, és egy időben eljátszottam a gondolattal, hogy kellene mellé egy német pinscher is, a dobermannt én is nagy falatnak tartottam.

Mivel meglehetősen ritka kutya Magyarországon (tudsz egyébként tenyésztőt?), így elég nehéz volt személyes tapasztalatokról bármit megtudnom, egyetlen gazdát találtam, akinek dobermannja és német pinschere is volt már, és ő azt mondta, hogy szerinte a német pincser sokkal izgágább, és talán nagyobb mozgásigényű is, mint egy dobermann. Szerinte ugatósabb is, különösen, ha nincs kiszolgálva a 0-24-ben pörgős természete.

Azt javasolta, ha jót akarok magunknak, akkor inkább dobit vegyek a törpe mellé, kiegyensúlyozottabb páros lennének. Hát, ezt a gondolatot még emésztem :)


Ez csak egyetlen tapasztalat, de többet sajnos nem tudok segíteni, a válaszok engem is érdekelnének.

2018. márc. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon barátságos, családszerető, de nagy mozgásigényű kutya. Egy kan kutyám van, igaz , nem törzskönyves, de tipikus német pincser. Nőstényről nem tudok a környéken, így nincs "kihasználva" jelenleg.:)
2018. márc. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!