Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? A fóbiám miatt,...

Mit tegyek? A fóbiám miatt, nem tudom sétáltatni.

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a kóbor kutyáktól, illetve azoktól a kutyáktól akiket nem ismerek, fóbiám van. Rettegek. Viszont amúgy imádom az állatokat, a kutyákat is. Nyáron magunkhoz fogadtunk (én és a családom) egy kiskutyát. Most már lassan 1 éves. Még par hónapja kiugrott egy amstaff kutya és majdnem támadás történt, azóta nagyon félek kutyát sétáltatni. A családom sokat csesztet ezzel, lenézik a fóbiám.

Ha sétáltatnom kell, akkor mindig anyával megyek (egyedül el sem indulnék), de egész úton remegek és minden kis zajra felkapom a fejem. Ez a fóbia, se a kutyának, se nekem nem tesz jót. Bűntudatom van, hogy nem megyek el vele sétálni és hogy mennyi gondot okozok mindenkinek a félelmeim miatt. Amúgy minden mást én csinálok, én etetem, én szedem a kutyakakit, én járok vele kutyaoviba. Szóval a fóbiám elég specifikus és ahol sok ember van ott nem félek, illetve menhelyen szoktam önkénteskedni (ez nem okoz gondot). Hogyan győzzem le gátlásaim, félelmeim? Nagyon szeretnrk teljes életet élni ilyesfajta félelmek nélkül. Mit tegyek?

15/L



2018. márc. 30. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy fóbiát nagyon nem könnyű legyőzni, szerintem csak szakszerű segítséggel lehetne. Bár az már jó, hogy alapból nem félsz a kutyáktól, az sokat segíthet.
2018. márc. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Segíthet, ha kidolgozol egy tervet. Mit tehetsz, ha megtámadja a kutyád egy másik?

Én egy időben csak acélbetétes bakancsban jártam sétáltatni, hogy ha úgy adódik, meg tudjam rúgni a támadót.

Sok kóbor ebet már az is eltántorít, ha nagyobbnak mutatod magad. Felemeled a kezeid széttárva, esetleg kiabálsz mellé.

Egy bors- vagy paprikaspré is hatásos.

Ha kisebb testű kutyád van, fel is tudod kapni gyorsan.

Sajnos minket már 2x megtámadtak, egyszer egy házból kirohanó németjuhász. Felkaptam a kutyám és magamhoz szorítottam, átöleltem, igyekeztem elfordulni. Szerencsénk volt, mert csak a kutyát akarta harapni. A gazdája hatodik behívására reagált és visszament.

Máskor egy közepes tesű keverék, ő el is kapta a kutyám. Belerúgtam, amekkorát bírtam, akkor elengedte, mi meg gyorsan elsiettünk.

Ha kóborló kutyákat látok, mindig átmegyünk a másik oldalra, úgy csinálok, mintha nem látnám, picit szaporábbra vesszük a lépteinket.

2018. márc. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Először menj kis távokat, pl. egy (vagy akár több) kört a házatok körüli utcákban amikről tudod, hogy biztonságosak. Ahol kiugrott a kutya azt a környéket szerintem egyelőre kerüld el. Amikor már meg lesz a bátorság, akkor nagyobbíthatod a bejárt területet és így tovább. Az sem hülyeség, amit előttem mondott valaki, hogy legyen a fejedben egy "támadási terv", gondold át, hogy mit célszerű csinálni egy támadás során. Ha már megtörténik a baj, akkor jobb reagálni rá, nem pedig csak leblokkolni. Tudtommal halálos támadás nagyon kevés van és akkor sem az ember hal bele. Ezzel csak annyit akarok mondani, hogy ha attól félsz, hogy veled történik valami, akkor ne tedd, inkább a kutyádat védd.
2018. márc. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az összes választ. Paprika spray-m már van (még nem kellet használnom szerencsére) és a kutyámat féltem. Igyekszem olyan utcákon menni ahol kevesebb az esélye annak, hgy megtámadjanak. 15kg körüli közepes keverék kiskutyusom van és nagyon barátságos, szerintem valamilyen szinten megtudja magát védeni de azért egy nagy kutyával szemben esélytelen lenne és én meg egy vékonyka lány vagyok (elbírom azért a kutyámat). A paprikaspray milyen reakciót vát ki a kutyákból?
2018. márc. 30. 20:44
 5/5 lugoka ***** válasza:
A paprikaspray az jó. Ugyanúgy reagálnak rá a kutyák is mint az emberek, van róla videó bőven. A cs gáz az már más mert, arra van, hogy nem reagál a kutya vagy az ember. Sétáljatok minél többet, ha még félsz akkor valakivel együtt ahogy eddig is. Csak próbálj ne ráparázni a dologra, mert a kutya könnyen átveszi a hangulatodat és csak egymást hergelitek.
2018. márc. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!