Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sikerülhet póráz nélkül...

Sikerülhet póráz nélkül sétáltatni a kutyusom? Többi lenn

Figyelt kérdés
Van egy 6 éves kutyusom és szeretném póráz nélkül sétáltatni. Tudja az alapokat és néhány trükköt. Van néhány tippetek, hogy hogy taníthatnám meg neki? Előre is köszönöm!!

2018. márc. 28. 10:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Közterületen kötelező a póráz használata.
2018. márc. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Tilos és veszélyes rátok és másra nézve is a közterületen való póráz nélküli sétáltatás.
2018. márc. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%

Senki sem írta, hogy közterületen. Vannak kutyaparkok, esetleg erdei utak is a világon, ahol viszonylag biztonságosan lehet gyakorolni. A póráz nélküliséget úgy érted, hogy ugyanúgy melletted menjen, csak ne legyen ott a póráz, vagy rendesen szabadon futkozzon, és ha hívod jöjjön vissza?

Először mindenképp a behívhatóságot gyakorolnám be, és hosszú pórázon sétálnék vele, biztos ami biztos. Így szabadon lehet, de ha kell nem muszáj utána rohangálni, mert mégiscsak fogod. Aztán ha már nagyon jól megy, akkor leveheted azt is.

2018. márc. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Ahogy közterületen, úgy az erdőben sem engedélyezett póráz nélkül sétáltatni a kutyákat. Ha vadászszezon van és póráz nélkül a cső elé ugrik a kutyád, akkor az nem a vadász felelőssége lesz, ezért kell pórázon tartani.
2018. márc. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%

A titka a behívásban rejlik!!!!! Amúgy nem távolodnak el általában 15-20 méternél-szakirodalom szerint- ámde ha szagot fog, vagy tüzel a szuka, nagyon nehéz! Egyebeket már leírták nálunk is lövik a vaddisznókat sokan lettek..

Alap hogy zebra előtt mindig leüljön /már ha az erdőben van gyalogosátkelő/ !!! Szépen sétálnak nálunk is láb mellett, után, talán kiskorától kezdve lehet a legjobban ránevelni..vannak behíváshoz használt ultrahangos sípok stb.. de kutyától függ pláne hogy mennyire engedelmes!!

Te legyél a falkavezér másként hazárdjáték egy erdőben pl.!

2018. márc. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%

Ezért írtam, hogy csak biztosan behívható kutyával vállalható be, és akkor is úgy, ha nem megy túl messzire! Én láthatósági mellényt, vagy nyakörvez is szoktam rátenni ha egy mezőn elengedem futni egyet. De túraútvonalakon nem igazán szoktak lövöldözni. Viszont jobb az óvatosság, ez igaz. A hosszú póráz pedig mindenképp hasznos találmány gyakorláshoz.

A kutyás parkok, futtatók épp azért vannak, hogy szabadon lehessenek a kutyák. De ott is csak akkor engedd el, ha nem megy oda mindenkihez engedély nélkül, és ha kell biztonságosan vissza tudod hívni.

2018. márc. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
Megnézem aki egy 20 kilométeres túrán pórázon rángatja végig a kutyát... Én is el szoktam engedni őket parkban ha nem zavarunk senkit, turista útvonalakon miután elleőriztem, hogy nincs vadászidény és esélytelen hogy baja essen a kutyáimnak. Természetesen behívhatóak és nagyon ügyelek arra, hogy soha senkit ne zavarjunk. Ha jönnek szembe akkor kérés nélkül magamhoz hívom őket, ha olyan van meg is kötöm. Szerintem így normális.
2018. márc. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%
Tényleg ne akard póráz nélkül sétáltatni. Pont tegnap történt egy olyan dolog amit ha nem látok nem hiszek el. 5eves "légyneksemárt" labradorommal póráz nélkül sétáltunk a parkon belül, ahol 3 hónapos kora óta minden egyes nap kint vagyunk és évek óta így sétálunk. Épp szedtem fel a kutyaszart ezért nem vettem észre, hogy a kutyám a bicikliút közepén áll meg, ráadásul jött egy biciklis is. Annyit láttam, hogy a bicikils lassan kerüli ki (nem gurult a biciklivel, hanem a lábán "sétált") erre a kutyám utanakapott a lábának. Egyből ráordítottam, odajött és megkötöttem. Soha nem fordult még ilyen elő és még csak nem is feltételeztem volna róla. A biciklis teljesen jogosan akadt ki, nem győztem elnezést kérni de nyilván így is pipa volt. Most nem lett komolyabb dolog belőle de mivan ha ezt egyszer eljátsza egy gyerekkel? Akkor sokkal súlyosabb következményei lennének arról nem beszelve, hogy a gyerek egy életre megutálhatná a kutyákat. És ez az alatt a 10 másodperc alatt történt, amíg én felszedtem a szart, a kutya 5 méterre volt tőlem. Ezentúl csak a futtatóban engedem el (törvény szernit is csak ott lehet). Pedig tényleg egy olyan kutyáról van szó, aki sosem agresszív, szófogadó és behívható. De sosem lejet tudni, hogy egy-egy új szituáció mit vált ki az állatból.
2018. márc. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
42%

Először gyakoroljátok be flexi pórázzal, és a "Lábhoz!" paranccsal! :)


(a Lábhoz! nem egyenlő a Gyere ide!-vel)

2018. márc. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#8 Mert pórázon nem kap oda ugyanúgy?


11 éves a kutyám, nem hinném, hogy tudna neki bárki újat mutatni :)

2018. márc. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!