Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megtámadta a kutyát egy...

Megtámadta a kutyát egy vaddisznó, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Adott egy németjuhász kutya.Ma elkövettük azt a hibát,hogy kivittük a falu végi "erdősbe" sétálni.A kutya nyílván felderítés céljából bement egy bokorba,ahol épp egy vaddisznó család volt.Nagyon megijedtünk,hogy mi lesz végül vele.Végül hála az égnek sikerült kikászálódnia a bokorból,viszont a lábát megharapta az egyik disznó így most van rajta egy 1,5-2 cm nagyságú,2 cm mély ill. v alakú seb ami ugyan vérzett,de lefertőtlenítettük neki majd bekötöttük a lábát.Azóta itthon van,nem igazából látjuk,hogy sántítana bár azt igen,hogy megvan ijedve.Nem nyüszít ill. nem is vadulhatott meg (be van oltva veszettség ellen) hála isten,mi csak attól félünk,hogy olyan problémája is lehet amit mi külső szemlélőként nem látunk pl. belsővérzés,csonttörés.Megpróbáltunk a lehetőség szerint azonnal orvost hívni neki,de az nem vette fel a telefont valószínű az ünnepek miatt.A kutya evett is azóta jól.

2018. márc. 30. 18:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Ügyeletre kell vinni, márha létezik arra felétek, vagy holnapra, de mindenképpen felkutatni egy orvost, aki megnézi és ellátja rendesen.
2018. márc. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Erdőkerülő, vadászok, erdészek sincsenek arrafelé, ők mit csinálnak támadás esetén (?) kinek szólnak, hova fordulnak, őket is megkérdezhetnétek. *
2018. márc. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Az ügyelettel a probléma csak annyi,hogy az állat közel 50kg így nem igazán tudjuk szállítani +még fáj is neki a sebe.
2018. márc. 30. 19:13
 4/18 anonim ***** válasza:
Helyi állatorvosnak hagyjatok hangüzenetet.
2018. márc. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Sajnos,nincs neki hangpostája.
2018. márc. 30. 19:17
 6/18 anonim ***** válasza:
37%
Van fájdalomcsillapító otthon ? algopyrint (de csak ezt, semmi más nem jó) adhattok neki egy negyedet, holnap meg lássa orvos vagy még ma!
2018. márc. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Azt mondják,hogy az algopyrin az méreg az állatnak...
2018. márc. 30. 19:42
 8/18 anonim ***** válasza:
37%

Bocs hogy előásom a kérdést, de nálam is aktuálissá vált sajnos. Nagytestű kutyáknál ahogy irja egy elöttem szóló, lehet algopyrint adni. Sőt hogy mennyire igy van: [link]

A magyar állatorvosi kamara is javallja az algopyrint, de természetesen amennyiben nem gyógyul a kutyus akkor orvoshoz kell vele fordulni.


# 8/9 Időpont 2011. jún. 12. 19:40

2018. márc. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Átrakattalak ide az állatok kategóriába, itt mégiscsak állatbarátok, hozzáértők vannak többségben jelen. Lehet valakinek van jobb ötlete mint az amiket eddig én tanácsoltam neked, mert én kifogytam.
2018. márc. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
68%

"Azt mondják,hogy az algopyrin az méreg az állatnak..."


Marhára nem!


Egyébként el kell vinni orvoshoz, ahol röntgen van, ultrahang, és aki tudja kezelni a sebét is, mielőtt elfertőződik! Kocsiba rakni, ha nincs, kocsit kölcsönkérni!

2018. márc. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!