Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Háznál tartott rendszeresen...

Háznál tartott rendszeresen féregtelenített vaddisznókeverékből sem szabad kolbászt, sonkát csinálni?

Figyelt kérdés
Mert az tudom hogy a vadon élő állatok húsát csak jól átsütve (főzve) lehet megenni, a Trichinella (ez egy bélféreg) fertőzés miatt. De most abban nem vagyok biztos hogy csinálhatunk-e sonkát, kolbászt, szalámit. Tudom hogy be lehet vizsgáltatni, de ha reggel 5-kor leöljük a disznót, mintát veszünk belőle, elküldi az állatorvos a laboratóriumba, és ott megvizsgálják, addig áll a disznóvágás? Ez nem kivitelezhető, főleg szombaton! Tudom hogy sokan nem foglalkoznak a veszéllyel, de ez a betegség halálos is lehet.

2012. dec. 22. 14:58
 1/9 anonim ***** válasza:

A természetes élet tele van veszélyekkel, pl. parazitákkal.

Az ember mindenevő, nyersen is ehetnénk húsokat.. csak lennének ilyen betegségeink.


Na most ebben az esetben viszont 1. nem esztek nyersen húst (a füstölt sonka, kolbász nem nyers).

2. háznál tartott állat miért lenne fertőzött? Nagyon minimális rá az esély. Nem?

2012. dec. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A disznó nem azért fertözött, mert ag apja vaddisznó volt, hanem mert ahol él, ott evett fertözö dolgot.

Ha rendesen ólban tartottad, és nem került fertözö állattal/takarmánnyal kapcsolatba, akkor mitöl lenne baja?

2012. dec. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Trichinella nem azért van a vaddisznóban mert vad. Hanem mert megeszik mindenféle dögöt, tücsköt, bogarat (szóval mindent amit talál). Ha fogsz egy házimalacot és kiengedsz a vadak közé akkor a házimalacban is ugyanúgy lehet Trichinella. (Egyébként a házimalac nagyon könnyen "visszavadul".)

Szóval, ha csak tisztán tápon tartottátok a disznót elméletileg nem lehetne benne. De nem tudom lehetne e csinálni kolbászt belőle, nekem ilyennel még nem volt dolgom. Kérdezd ezt meg egy vadászos fórumon.

[link]


Amúgy a Trichinella nem csak a bélben él, hanem a húsban (izomban).

2012. dec. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor jó. :) Már alig várom hogy kész legyen, jó kis vaddisznó-mangalica sonka. Nyamm! :D
2012. dec. 22. 15:13
 5/9 anonim ***** válasza:
remélem volt engedélyed a vaddisznóra, vagy ne reklámozd, mert elég jól büntethetnek miatta.
2012. dec. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Vettem 2 keverék malacot, amit amúgy mangalicának árultak. Nem is tudtam hogy vaddisznó keverékek, hozzáértő emberek világosítottak föl. Amúgy nincs engedélyem, de nem is hiszem hogy kéne.
2012. dec. 23. 21:35
 7/9 anonim ***** válasza:

Már a levegővételhez is engedély kell.


Képzeljétek el milyet néztem, amikor megtudtam hogy (elvileg) a SAJÁT ORSZÁGOMBAN ha látok egy bármilyen állatot, akkor én azt (újra írom, elvileg, törvényesen) nem vadászhatom le pörköltnek. Legyen az galamb, kutya vagy akármi. Mondjuk disznó..


Hát eszem-f@szom megáll, és ez elvileg a mi országunk :D

2012. dec. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekem pl. az nem tetszik hogy a vadászok szórakozásból halomra lőhetik az állatokat, és meg sem eszik őket. De ha én megfogok egy nyulat, őzet azért hogy megegyem akkor megbüntetnek, vagy akár le is csuknak, nem tudom.
2012. dec. 28. 00:16
 9/9 anonim ***** válasza:

Bebizsereg az igazságérzet, ugye?

És még mennyi egyéb értelmetlen, logikátlan törvénynél (szabálynál) van így..

Nem kell foglalkozni vele, ha én vadat akarok ejteni, akkor az a tányéromon fogja végezni, ez biztos :)

Esetleg gyűjteni kell vadász ismerősöket, nekem talán ez is megoldott.

2012. dec. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!