Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem megbocsátható, ha...

Miért nem megbocsátható, ha egy borderline lány megtámadta a párját késsel?

Figyelt kérdés
2016. júl. 24. 01:21
1 2
 1/17 Molyember ***** válasza:
100%
Mi a tipped?
2016. júl. 24. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

A személyiségzavarral való védekezés szerinted elfogadható és érthető indok az agresszív cselekmény során?

Én amúgy valószínűleg megbocsájtanék, de soha nem tudnám elfelejteni és a kapcsolatot is megváltoztatnám, azaz nullára vagy a legminimálisabbra csökkenteném.

Aki ilyet megtesz, az máskor is megteheti vagy ennél súlyosabb helyzetet is teremthet.

Nem arról beszélek, nem változhat az ember! Változtass és akkor majd a másik is látja ezt és vagy megbocsát vagy nem. Sok mindentől függ ez.

Szakirodalom, pszichoterápiás csoportok igen sokat tudnak segíteni. Te változtass magadon, aztán majd meglátja a másik, hogyan tovább.

2016. júl. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Azért mert de.bil. Attól hogy őrá van aggatva egy cimke nem azt jelenti, hogy akkor ő már mindnet megtehet, remélem hónapokra lekapcsolják és bezárják zártra míg nem találnak valami megoldást hogy ne legyen közveszélyes.
2016. júl. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én még nem ismerek megoldást erre a problémára,pedig mindent megtettem,hogy szakszerű segítséget kapjak. Nem hogy nem kaptam,sorra elküldtek a "szakembrek", mondván nem tudnak segíteni ezen a bajon. Nem mindig a borderline nem akarásán múlik,hogy nem jut megfelelő segítséghez. Könnyebb bezárni a hülyét a zárt osztályra,ahelyett,hogy az ilyen esetekre is kiképeznék magukat a pszichológusok és pszichiáterek. Az elzárás akár a pszichiátria,akár a társadalom részéről nem megoldás. Képzett szakemberekre volna szükség. Amíg az ilyen betegek kezelése nem biztosított,ne őket okoljátok,nem tehetnek az állapotukról.
2016. júl. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
50%
Nem tudom, az még borderline-e, aki annyira kontrollálhatatlanul erőszakos, hogy késsel támad másokra.
2016. júl. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

#4! Igazad van, az utolsó mondatodat leszámítva.

Amiben igazad van, abban viszont 100% egyet értek.


Nem véletlenül tesz különbséget a jog is a személyiségzavar és a többi, pszichiátriai kórkép között. Míg az első diagnózissal rendelkező börtönbe kerülhet X esetben, a másodikat kényszergyógykezelés alá vonhatnak, börtön helyett.


A pszichiátriákon csak igen kevés esetben van hatékony gyógyítás. Az tény, hogy sokkal több szakember kellene, sokkal több - egyénre szóló - lehetőséget kellene biztosítani az embereknek, de teljesen mindegy, valaki borderline személyiségzavar vagy skizofrénia vagy depresszió diagnózist kapott vagy más diagnózist, igenis, a társadalmi szabályok szerint a gyilkossági kísérletet vagy gyilkosságot annak megfelelően kell kezelni, mert ha valaki nem tudja valamennyire kontrollálni az agresszióját, mert "nem tehet róla", akkor a társadalmat "meg kell védeni" tőle és önmagától addig, amíg ez szükséges.

Vagy aki nem tehet a tettleges agressziójáról, azoknak nézze el a környezete és bárkit, bármennyiszer tovább bánthatnak (hacsak nem hal bele)?

2016. júl. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Olvastam már olyanról, hogy egy anyuka akinek bipolláris baja volt és megölte a 8 éves kislányát, őt pl. börtömbe zárták és nem pszichiátriára. Nem tudom hogy van ez én nem értek hozzá, de fura, mert a másik amiről hetekig zengett a média az a fickó volt, aki egy idős 80 év feletti nénit berúgott a villamos alá és állítólag a fickó előző nap lett kiengedve a pszichiátriáról. Őt nem börtönbe zárták, hanem zárta vitték pszicihiátriára, lehet ki sem engedik onnan többé, nem tudom. De miben különbözik egy bipolláris vagy egy személyiségzavaros? Ha mindegyik közveszélyes, mia különbség jogilag? Nem vágom.
2016. júl. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem konkrét mentális problémák vannak a Btk.-ban, hanem csak ennyi:


"17. § (1) Nem büntethető, aki a büntetendő cselekményt az elmeműködés olyan kóros állapotában követi el, amely képtelenné teszi cselekménye következményeinek a felismerésére, vagy arra, hogy e felismerésnek megfelelően cselekedjen.

(2) A büntetés korlátlanul enyhíthető, ha az elmeműködés kóros állapota az elkövetőt korlátozza a bűncselekmény következményeinek a felismerésében, vagy abban, hogy e felismerésnek megfelelően cselekedjen.

18. § A 17. § nem alkalmazható arra, aki a bűncselekményt önhibájából eredő ittas vagy bódult állapotban követi el."

2016. júl. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
5-ös,igen,lehet borderline,aki kêssel ront másnak. Súlyos zavar ez sajnos.
2016. júl. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
OK, elhiszem, én nem értek hozzá, csak felmerült bennem a kérdés.
2016. júl. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!