Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lesz valami baja a 2hónapos...

Lesz valami baja a 2hónapos kiskutyának a pedigree táptól?

Figyelt kérdés

Tegnap vettünk egy 2 hónapos fajtiszta német juhász kiskutyát

már készültünk és előre megvettünk egy 3kg pedigree junior száraztápot meg egy 12db pedigree junior vital alutasakos kutya kaját

A megvételkor igazából csak a tv reklámokra hagyatkoztam és gondoltam a pedigree elég híres az jó lesz

de utána olvastam a neten és szinte csak rossz véleményt hallottam hogy mennyire gyenge minőségű az egész meg nincs benne semmi vitamin sőt még olyat is hogy káros lehet a kutyának

Tegnap már kapott a szárazból is meg a csomagosból meg is ette elég hamar úgy tűnt hogy szereti

De a sok negatív hsz nem hagy nyugodni sajnos most 2 napig nincs nyitva semmi ahol lehetne venni más fajtát (az eladó egyébként akitől vettük a Select Gold tápokat ajánlotta mert azt mondta hogy azt szerették legjobban a kutyái meg azok elég jó minőségűek is)


Most mit csináljak ne adjak neki a pedigreeből többet?



2018. ápr. 1. 06:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem lesz tőle baja, de amint van rá lehetőséged, vegyél neki jó minőségű száraz tápot. (Nedves kaja nem kell egyáltalán.)

Amiket én ajánlanék: Josera, Brit Premium vagy Brit Care. Ezek elég jó tápok, és pénztárcabarátok tulajdonképpen.

2018. ápr. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz, az én kutyám is azt evett 1-2 hónapig (ugyanígy a reklámok miatt)utána sok félét kipróbáltunk, Royal Canint is, de Happy Dogot evett legtöbbször.

Azt tanácsolom, hogy először inkább kis kiszerelésűt vegyetek, ha új tápot vesztek (bármikor), mert nem lehet tudni, hogy ízleni fog-e neki. Az alutasakos tényleg okoz hasmenést, azt ne kapjon minden nap.

A száraztápokat pedig érdemes egy kis vízzel leönteni (nem sokkal), és néhány percig várni, mielőtt odaadjátok a kuytának, hogy a tápszemek felszívják a vizet. Mert ha a teljesen száraz tápra vizet iszika kutya, akkor a gyomrában fognak a tápszemek hirtelen megdagadni, ami bélcsavarodáshoz vezethet.

2018. ápr. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Mindig utana kell olvasni . Az hogy valaki nem minosegi tappal etet, es jol van (egyelore) a kutya , nem jekenti hogy jo.

Neked se rogton lesznek egestsegugyi problemaid ha csak zacskos levesen elsz. Szemetet eszel, de ha jo az immunrendszered fiatal vagy, csak egy ido mulva leszel beteg.

Ugyan ez ervenyes rajuk is.

Neha belefer, de azon élni nem lehet hosszutavon biztos kicsinál.

2023. aug. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!