Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A vizsla jó választás lenne?

A vizsla jó választás lenne?

Figyelt kérdés
Olyan kutyát szeretnék, akivel lehet sokat játszani, labdázni, együtt lenni. Sétálni az erdőbe, mert nagy természetjáró vagyok. Lehessen tanítgatni könnyedén, szóval trükkökre, és ne unja meg egy hamar a játékot, sétákat, tanulást. Van nagy kert, szóval kint tartanám, de télen beengedném, meg néha bejöhetne a házba. És, legyen hűséges a gazdájához. Viszont azt hallottam, a vizsla tud elég makacs is lenni, ez mit jelent? A vizslára mennyire illenek ezek a tulajdonságok?
2010. jún. 11. 14:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
igen, jó arra amit leírtál, makacsság-ha olyat akarsz tőle amit ő nem akar nehéz lesz meggyőzni-ezt jelenti.
2010. jún. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Réti bubuzér ***** válasza:
Nem tudom mire gondolsz, szerintem a vizsla nem makacs. Erre nagyon jó választás, mert nagyon igénylik a mozgást és a törődést.
2010. jún. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekünk vizslánk van, imádja az ilyen dolgokat, amiket leírtál, sétálni nagyon szeret, főleg erdőben, mindenhova bebújik, mindent megnéz, nagyon élvezi az ilyesmit. Nagyon ragaszkodó, borzasztó szeretetigényes, nagyon igényli, hogy foglalkozzanak vele, de hát munkakutya, szóval ezen nincs mit csodálkozni. Mi hoztunk mellé egy tacsit is, az hasonló vadászfajzat, nagyon jól elvannak, mert a vizsla igényli a társaságot, de nemlehet vele az ember a nap 24 órájában. És olyan okos...ahogy az emberre néz, mintha értené, hogy mit mondasz neki. Csak ne valami agyontenyésztett alomból válassz, mert azok már inkább elfajzott "szobapincsik", nem az igaziak, természetüket nézve sem. Mi egy vadásztól vettük, nagyon szeretjük:)
2010. jún. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A vizsla nagyon jó lenne neked. Könnyen tanul, szeret játszani, sokat szeret mozogni.
2010. jún. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A vizsla imadd jatszani de foleg futni nagyon jatekos es konnyen tanithato es mi tobb szaga sincs.
2010. jún. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 RastaMama ***** válasza:

Ha ezt mind véresen komolyan gondolod, amiket leírtál, akkor jó választás. Viszont azt ne felejtsd el, hogy a nagy kert mellett szüksége van neki is-mint szerintem minden kerti blökinek-a kapun kívül is mozgásra és sétára. Ez nagyon fontos. És nem csak a kirándulásokra, alkalmi erdőjárásokra gondolok. A szagok, a többi kutyival való találkozás, játék, stb...

Ha ezt is tudod biztosítani neki, akkor igen.

És ha rám hallgatsz, akkor örökbe is fogadhatsz. Sajnos így nyáron rengeteg a gazdikereső kutya, vizslák is.

Ha nem is kölyök kutyit, de fiatal, pár hónapos blökit biztos találsz.

Ajánlom a vizsla.hu-t.

Egy egy éves vizslafiú gazdija

2010. jún. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azt gondoltam, hogy kikell vinni sétálni. Persze mindennap kivinném az erdő, itt van tök közel. Csak azért írtam, hogy kertben tartanám.
2010. jún. 12. 15:51
 8/11 RastaMama ***** válasza:

Utolsó vagyok:

Az jó ha így látod. Sajnos sokakban az a meglátás van, hogy a kerti kutyákat felesleges kihordani sétálni, mivel ott a kert...

De ez nagyon rossz hozzáállás. :(

Mint ahogy az is, hogy panelban nem lehet megfelelően tartani ilyen mozgásigényű kutyát. Nyilván jobb lehet neki, ha nap közben is akkor jöhet mehet a kertben, amikor neki tetszik, de én, mint "panelos" kutyatartó minden nap legalább háromszor ki KELL, hogy vigyem a kutyámat, hogy megfelelően lemozgassam.

Akkor mi is a jobb? Bezárva egy kertben, ahol semmi új inger nem éri a kutyát, vagy egy tömblakásban, ahonnan naponta 2-3 órát is kiviszik sétálni, játszani, labdázni, futni?

Amúgy is megtenném, hiszen ezt is jelenti a kutyatartás. Viszont ha nem tenném meg, és nem mozgatnám le kellően, akkor tuti szétkapná a lakást, mert így vezetné le a felesleges energiáját.

Szóval én csak bíztatni tudlak! Nagyon jó választás a vizsla.

Az örökbefogadásról mit gondolsz?

2010. jún. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam, hogy menhelyről kéne elhozni egy vizslát, mert mondták, hogy nagyon sok van. De, néztem honlapokat, általába már ott felnött kutyák vannak. Én ha lehetne kiskorába, vagy kölyökként szeretnék, hogy hozzám szokjon, meg könnyebben meg neveljem.
2010. jún. 13. 10:39
 10/11 anonim ***** válasza:

Akkor ti nagyon össze illenétek. :)

Nem fogod megbánni! Nagyon szép éveket nektek!!!


-Egy másfél-éves vizsi gazdija-

2010. jún. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!