Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen melegben a ti kutyátok...

Ilyen melegben a ti kutyátok is lusta és csak alszik egész nap?

Figyelt kérdés

A nagyim teljesen ki van tőle, hogy kb 11 óra óta csak alszik a kutya az árnyékban, és nem eszik. Szerinte azért, mert éhes, és ki van gyengülve. De ilyenkor bármit adunk neki max beleszagol és ott hagyja. Este adok neki bőségesen kaját, és azt megeszi (tegnap is így volt). De ilyenkor egyszerűen nincs étvágya. 1 éves amúgy, és 1 nap 2-3 alkalommal szokott neki enni adni. Reggel sokat, délután egy kis nass (csont pl) és este megint sok vacsi.


Ez ugye normális, hogy ilyenkor nem eszik?


2010. jún. 11. 16:12
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Normális. Melege van, az enyémeknek sincs kedvük játszani napközben, csak jönnek-mennek, pihiznek. Reggel, és este viszont le sem lehet őket állítani, úgy rohangálnak. Tegnap is még este 11 után is randalíroztak.
2010. jún. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
jah a mi kuvaszunknak is kutyamelege van:) igaz én néha megpacskolom egy kevés vízzel a buksiját...
2010. jún. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Semmi baj a kutyussal, nyugi. Az enyém is órák óta pihenget, s ma még nem evett. Este későn megyünk majd egy nagyobb sétára, s akkor azután fog kapni egy kiadós vacsorát, s azt olyankor már meg is eszi. Jah és az én kutyusom csak 10 hónapos. 1 éves kutyusotok, ha csak naponta egyszer eszik este (ahogy írtad, hogy akkor adtál neki s azt megette) az teljesen rendben van. elvileg is elég 1 éves kor felett neki a napi egyszeri étkezés. Szóval normális a viselkedése, arra ügyelj, hogy azért napközben is igyon eleget, este pedig amikor már viszonylag "hűvösebb" van, lehet enni, sétálni, játszani.
2010. jún. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én kutyáim ilyenkor is futkároznak ha kell. Ha nem akkor meg amúgyis fekszenek. Enni bármikor ennének.

Viszont szerintem a kutyátoknak elég lenne egyszer adni, már elég nagy hozzá.

2010. jún. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Napi 1 étkezés elég egy ekkora kutyának.
2010. jún. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%
Nem...Öszeviszza rohangál a tűző napon, ő ezt szereti....
2010. jún. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Az én kutyusom ilyenkor sokat van bent velem a házban. Mondjuk a legmelegebb időszakban nem is engedem ki, mert olyan kis buta, h kifekszik a tűző napra aztán meg nem bír lenyugodni... majd nemsokára kimegy, meg hajnalban is kikérezkedik. Az étvágya viszont olyan (lenne) mint amikor egész nap szaladgál, de nem kap annyit mert akkor meghízik :-)
2010. jún. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Ne aggódjatok. A mi két spánielünk is kora reggel esznek, aztán csak aránylag késő este. Egész nap keresik az árnyékot, meg a hűvösebb helyeket és heverésznek és vizet isznak. Egyedül az indítja be őket, hogyha "megyünk sétálni?" kérdést feltesszük és ilyenkor tudják, hogy a közeli tóba is bemehetnek. Na akkor belelkesednek :)
2010. jún. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!