Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Kutyafürdetés! Mivel...

SOS! Kutyafürdetés! Mivel tudnám megfürdetni?

Figyelt kérdés

Kutyám a mostani sétáltatás alkalmával belefetrengett egy derekas adag emberkulába (annó megtanulta, hogy földről evés nincs, úgyhogy inkább belefeküdt..). Biztos, hogy az volt, mivel undorodik a kutyaürüléktől, és rengeteg papírzsepi volt a "produktum" körül... Valamint a szag is árulkodó.

Krízishelyzet, ugyanis a kutyasampon elfogyott, egyedül vagyok a kutyákkal itthon (lakáskutyák), párom csak este ér haza, hogy hozzon nekik való sampont.

Az említett fetrengő kutyám most a bejárati ajtóban ül a folyosón, körbepakolva újságpapírral, mert csöpög róla a híg fos. Itthon hagyni nem tudom. Van WU2 száraz hajra, vaníliás Kallos sampon és néhány tusfürdő. Melyikkel lenne érdemes nekiesni, ami nem árt a bőrének? A bőre hajlamos a korpásodásra.

Segítség. 0.0


2018. ápr. 3. 15:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez viccesen aranyos történet :D

Örülök, hogy sikerült megfürdetni :D

Jártunk mi is így, csak mi kutya kakiba hemperegtünk. Mármint a kutyám nem én :D csak szerencsére volt itthon samponjuk. De a szárítás az nagyon durva volt. Azt a sértődött fejet. Atyaég. Még most is jót derülök azon a fényképen :D

2018. ápr. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy szerintem mindenképp jó, ha van otthon kutyasampon, még ha egy olcsóbb típus is, bármikor jól jöhet. A babasampon meg az embereknek készült termékek nem jók a kutyának, teljesen más a szőrük szerkezete, illetve a bőrük pH-ja is eltér az emberétől. Nem tesz jót nekik ha ilyeneket használtok rájuk, kiszáradhat a bőrük, allergiát válthat ki stb. Persze egy két alkalom valószínűleg még nem katasztrófa, de jobb lenne direkt az ő igényeikhez kifejlesztett anyagokat tenni csak rájuk ;)
2018. ápr. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ez nem a kérdezőnek szólt elsősorban :) nyilván bárkivel előfordulhat, hogy elfogy a kutyasampon :D
2018. ápr. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
:D Nekem vizsláim vannak, mindkettő, de különösen az idősebb imád dögökbe hemperegni (mondjuk ez a fajtára pláne jellemző). Legutóbb a főkolompos olyan szinten döglött halba hempergőzött, hogy az istennek sem tudtam semmivel lemosni, mindig éreztem az undorító szagot, bónusz bárhova lefeküdt, ott maradt kiirthatatlanul, a végén már üldöztem szerencsétlent, hogy csak a helyére mehet, máshova nem engedtem henyélni, nem is értette mi a fene bajom van nekem :) Sosem jártunk még kozmetikában, de akkor kénytelen voltam másnap elvinni fürdetésre, mert bár én fel voltam/vagyok szerelve, semmi sem segített. Egy jókora döglött harcsa volt, nem tudom hogy elejtette valaki hazafelé vagy mi fene, de olyan irdatlan bűzt sosem éreztem. Megértelek. Ha látom, tiltom és abba is hagyja, de ez eléggé a látótávom peremén történt és mire észrevettem hogy mizu, már eső után köpönyeg. Alapon sokat hemperegnek, azóta meg duplán parázok, hogy mikor találnak megint valami undormányt meg. Evvel együtt is a a Duna-part a kézenfekvő sétahely, így benne van a pakliban. Szarba nem fekszenek szerencsére, de mondom, most már tapasztalatból, a döglött harcsa vetekszik vele és azt még a sampon sem hozza le... Jót derültem. Az enyémek is a fotelbe, meg a kanapé, ágy szélébe szeretik dörgölni magukat, mikor vizesek, eszem a szívüket...
2018. ápr. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!