Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki használ láthatatlan kutyake...

Klaudia0428 kérdése:

Ki használ láthatatlan kutyakerítést?

Figyelt kérdés

Minden érdekelne vele kapcsolatban.

A kutyámban nagyon erős a területvédő ösztön, ami màr akkor megnyilvánul nála elég erősen, ha valaki elmegy a kapu előtt, ha pedig meg is áll és becsöngetne, akkor jajj annak.

Nagyon magasra ugrik és már félek, hogy bajt csinál, ezért addig amíg nem találok normális kutyaoktatót (Salgótarjàn és környéke) aki segiteni tud vele kapcsolatban, addig megoldás kell. A láthatatlan kerítésre esett a választásunk, mert a kerítés magasítás nem kivitelezhető, így hát ha a láthatatlan kutyakerítés távol tartja a kerítésre ugrálástól.


Kennel van neki, most pár napja oda zárom be, ha nem vagyok kint vele az udvaron.


Fegyelmeztem, jutalom falattal próbàltam, de ezek nem mennek egyik naprol a másikra és felelős kutyatartóként másokért is felelős vagyok.


2018. ápr. 4. 11:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Villanypásztor. A láthatatlan kerítés nem működik megbizhatóan fémtárgyak közelében, nem keresztezheti víz vagy elektromos vezeték. Ma már lehetkapni kimondottan kutyákhoz, tyúkhoz készült kisebb teljesítményú villanypásztort is.
2018. ápr. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szevasz!


A kerítés vagy a villanypásztor teljesen rendben van, DE azért tisztázzunk valamit. Attól függetlenül a kutyával el kell menned mozogni, akár futni, kerékpározni, futtatni.

Sógornőmék a szökés miatt ivartalanították a kutyájukat. Ekkor már a kutya csak heti 2x-3x akart kilógni. Ez miatt bevezette azt, hogy reggel, munka előtt, valamint délután elmegy vele 1-2 órára sétálni, más kutyákkal bandázni, közben feladatoznak.

Ha nem tudnak menni, akkor lép életbe a láthatatlan kerítés, ami valóban jó, megéri az árát, a kutya 1 nap után már nem ment annak a közelébe, de ha nincs rajta a nyakörv és nincs lemozgatás, akkor ugyanúgy megpattan.

A villanypásztort a mászás miatt nem csak lentre, hanem fentre is kell legalább két sorban felszerelni, kicsit olcsóbban jön ki, mint az előző, de több a meló vele. Ráadásul a kapuhoz nem rakhatsz villanypásztort és ha ott is ki tud ugrani, akkor teljesen felesleges volt.


Szóval jó a kerítés, de mellette foglalkozz a kutyáddal. Fáraszd fizikailag és szellemileg. Ha megakadályozod, hogy kimenjek, unatkozni fog, a felgyülemlet feszkó miatt pedig tovább fog menni ásásba, rombolásba stb szóval elfoglalja magát.


Remélem segítettem, sok sikert.

2018. ápr. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!