Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Térdszalagszakadás - Mi...

Térdszalagszakadás - Mi legyen? Kit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Üdv! Van egy lassan 11 éves labradorom, remek kutya, idősebb létére is nagyon jó formában van, fiatalos, lendületes, élénk, teljesen egészséges - volt eddig. Persze észrevettem én, hogy öregszik, kicsit nehezebben kel már fel meg ilyesmi, néha kisebb sántikálás, de alapvetően nem volt eddig gond, de most kb két hónapja egyszer csak nem tudott fekvésből feltápászkodni, csak nyüszített, aztán pár perc múlva nem volt semmi, de persze rohantunk az állatorvoshoz.


A doki elkönyvelte annyival, hogy hát öreg már, időskori csípőízület kopás, megtapogatta-mozgatta, röntgent nem tartott szükségesnek, kapott egy heti gyulladáscsökkentő-fájdalomcsillapítót meg szedje továbbra is az ízületvédőt, amit évek óta kap és ennyi. Amúgy a Kisállatortopédiai Társaság tagja az illető orvos, megbízható, korrekt figurának tűnik. Azóta persze figyelgettem a kutyát, hát továbbra is nehezen kelt fel, sétánál kb 2 km (ami lófütty, decemberben még 6-7 kmeket sétáltunk) után sántikál a bal lábára. Ennyit az előzményekről.


Na, most kellett oltani a jószágot, úgyhogy visszamentünk ugyanoda és persze beszéltem a dokival a tapasztaltakról meg hogyan tovább, ilyesmi. Most javasolta, hogy esetleg megröntgenezhetnénk, hogy tisztán lássunk, így is lett, utána mutogatja a röntgent, hogy a jobb csípőízület már nem százas, a bal jobb állapotú, hát ezért sántíthat, nem túl súlyos, sokat mozgott élete során, időskori kopás, nyugodjak bele, csinálni semmit nem lehet vele, ez van. Én meg mondom, hogy a kutya k..vára a bal lábára sántít meg arra nem szeret néha ráterhelni, a jobbal nincs semmi és szerintem nem vagyok hülye, meg ezzel az egésszel nekem az a fő problémám, hogy valahogy nekem kicsit hirtelen jött, nem úgy, ahogy egy ilyen kopást elképzel az ember. Erre nézegeti tovább a röntgent és mondja, hogy hát a bal térdízület se teljesen oké, lehet, hogy van itt egy kis szalagszakadás, mondjuk részleges. Utána megint megtapizza, megmozgatja, kicsit mintha duzzadt is lenne a térd meg tiltakozik a kutya, hát lehet. Pihentessük, kevés mozgás, rövid sétákat se nagyon, mondjuk két hétig.


Oké. Hazamentünk, kicsit meg voltam lőve, megmondom őszintén, én nem nagyon akarom még így leírni a kutyámat. Eltelt tán egy nap is, mire kíváncsiságból rákerestem erre a térdszalagszakadás dologra, erre mi jön szembe? Hát az, egy csomó helyen, hogy minden esetben műteni kell, minél hamarabb, mert különben szarrá megy az ízület, de sebaj, léteznek erre bevált, korszerű műtéti technikák, pl a TPLO, amik elég jó eséllyel teljes felépülést hoznak pár hónap alatt. Na most, én nem úgy nézem, hogy a kutyám úgy általában ne lenne műthető, hiába idős, mert belgyógyászati problémái tudtommal nincsenek. Persze lehet, hogy erre egy orvos mást mond, én meggyőzhető vagyok, hisz nem én vagyok a szakember, de bakker, ez az egész téma fel sem merült az állatorvosnál, sőt, igazából a komoly, száz százalékos diagnosztizálás igénye sem, és ez így nálam egy sajnálatos bizalomvesztést okozott irányukba, nincs kedvem a továbbiakban hozzájuk. Ne nekem kelljen már utána nézni, mit kell/lehet vagy nem lehet csinálni a kutyával, azt érzem, hogy ő el van intézve annyival, hogy idős, neki már mindegy és ez nekem nagyon nem frankó.


Hát így állunk most. Valahova mennem kell, vitán felül professzionális ellátást szeretnék a kutyámnak egy korrekt, alapos diagnózistól az esetleges műtétig, mert nekem az a koncepcióm, hogy a fiatalos 11 éves kutyám akár 15 éves koráig elélhet, de ha elveszti a járóképességét, a napi sétákat, nagyon hamar le fog épülni. Tehát profi ortopéd orvosra kérnék esetleg tippeket meg úgy általában szívesen veszek bármilyen tapasztalatot vagy értelmes hozzászólást térdszalagszakadás és műtéte kapcsán.


Én amit olvasgattam, az alapján például elsőre szimpatikusnak tűnik a Primavet Gödön, elmondásuk szerint a TPLO műtét első hazai meghonosítói közé tartoznak és 1500 műtéten vannak túl, ez egy igen meggyőző szám, kíváncsi lennék bármilyen, akár más irányú tapasztalatra is velük kapcsolatban.


Felmerült bennem az is, hogy esetleg egy MRI-re érdemes lenne elcipelni a kutyát, vannak már erre is lehetőségek, ha esetleg erre mondana valaki valamit, csak bátran :)


Na, ennyi, jó hosszú lett. Köszi előre is, speckó a kérdés, de remélem azért lesz egy-két hozzászólás.



2018. ápr. 4. 22:05
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Nem PRIMAvet, hanem _PROFIvet_ Gödön, bakker, elírtam.
2018. ápr. 4. 22:11
 2/17 anonim ***** válasza:
66%
Elvinném Gödre a röntgenfelvételt és a kutyát. Én is csak jókat hallottam róluk ortopédia terén.
2018. ápr. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszi!
2018. ápr. 4. 22:24
 4/17 anonim ***** válasza:
73%
Az első pár sor után őket akartam ajánlani. Vidd el hozzájuk.
2018. ápr. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
67%

Csak őhozzá!!!

Mi 130 km-ről járunk oda és csak hozzá.


[link]

2018. ápr. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
61%

Amúgy az MRI jó dolog, átvilágítja teljesen a kutyát, így kiderülhetnek a rejtett csúfságok, viszont pont csont/ízületi problémákra humán módon sem használják, embereknél is csontizotópos vizsgálat van, hogy kiderüljenek az ízületek/csontok problémái.


Egy jó ortopéd orvos röntgen alapján is látja a csont eltéréseit, ezért nem kell MR. Vidd el Gödre! Hívd fel őket, vagy írj e-mailt, leírod a problémád, ők megmondják merre hány méter. Ha ilyesmi problémám lenne a kutyámmal, én is hozzájuk vinném!


Gyors jobbulást kívánok neki!

2018. ápr. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%

Csak a Profivet és Muka dr.!

Külföldről hozzák hozzá a kutyákat, macskákat.


Ha előbb ismerjük őt meg, az előző kutyánk a mai napig élne.

A másodikat is mindenki el akarta altatni, hogy reménytelen.

A Doktor úr megműtötte, a mai napig ragyogóan van a kutyus és ennek 5 éve!

2018. ápr. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%
+1 Muka doktorra
2018. ápr. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az ajánlásokat! Mégis csak más így olvasni, mint egy marketingszöveget.
2018. ápr. 4. 22:50
 10/17 anonim ***** válasza:
58%

Bármelyik ortopéd dokit tudom ajánlani a következők közül:

Seregi Antal, Felicavet, Budapest

Muka Péter, Profivet, Göd

Makai Péter, Minivet, Budapest

Ipolyi Tamás, Chiru-Vet, Budapest

Diószegi Zoltán, Gordiosz, Budapest

Boda Attila, Délpesti Állatgyógyászati Központ és Sebészeti Centrum, Budapest

2018. ápr. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!