Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtatiszta kutyát...

Milyen fajtatiszta kutyát ajanlanátok nagycsaládnak!?

Figyelt kérdés

Régóta szeretnénk kutyát, de most költöztünk egy hatalmas kerttel rendelkező házba.

Gyerekszerető, barátságos, türelmes kutyafajtát keresünk.

A gyerekek 1,3,4,6 évesek.

Válaszokat előre is köszönöm.



2017. jan. 8. 09:37
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
85%

Az kimaradt, hogy ti mit tudnátok nyújtani a kutyának. Napi mennyi séta, foglalkozás, vinnétek-e kutyasuliba, van-e már kutyás tapasztalat, kinti vagy benti, kinti-benti tartású lenne stb.

Ezek fontos információk ahhoz, hogy lehessen fajtát ajánlani. A gyerekszerető, türelmes jellemzők csak neveléstől függenek.

2017. jan. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
74%
Mennyit sétáltatnátok? Mennyire vagytok aktív család? Kutya iskola, sport, egyéb célok?
2017. jan. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
83%

Attól függ.

Kint lenne tartva az udvaron, vagy bemehetne a házba is?

Mennyire éltek aktív életet? Mennyi idő jutna naponta a kutyára, sétát is beleértve?

Amúgy kinti tartásra: berni pásztor.

Kinti-benti tartásra (szabadon bemehet a házba, bent alhat): golden retriever, labrador.

2017. jan. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
72%
Semmilyet! Ilyen kis gyermekek mellett, egyáltalán nem lenne időd a kutyával foglalkozni! A kutya nem a kertben érzi jól magát, hanem a családdal és a gazdával!
2017. jan. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
86%
A berni pasztort en is ajanlom. Ocsem 1 eves volt mikor anyukamek vettek egyet es sosem volt gond. Annyi hogy nagyon csung a csaladon szoval jo ha bemehet az eloszobaba legalabb. Meg en mikor erettsegire tanultam kiultem hozza a padra. El se mozdult mellolem.
2017. jan. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Nekünk még mikor a szüleimmel éltem kaukázusink,tacskónk és kuvaszunk volt. A páromnak német juhásza.

Kinti kutya lenne, meleg helyen.

A séta az mikor boltba elsétálunk kb 20p oda-20 vissza. Illetve nagyon szép környéken lakunk esténként elszoktunk menni egy 30-45 perces sétára. A poltba járás az 7/5 nap, az esti séta 7/3-4.

Emellett, délelőtt 1-1,5 órát vagyunk kint, délután 1,5-2 órát így télen,persze csak ha nincs ilyen hideg. Nyáron szinte egesz délután kint vagyunk.

Tavasszal, Márciuaban vennénk.

Kutyaiskolába nem járnánk.

2017. jan. 8. 10:00
 7/30 A kérdező kommentje:
Illetve felváltva járunk vagy hajnalban vagy este futni, ha nagyobb lesz oda is jöhet. Ez kb 10-12 kilóméter.
2017. jan. 8. 10:05
 8/30 anonim ***** válasza:
91%

Kinti kutya, akkor berni pásztor a ti kutyátok.

Már most keressetek tenyésztőt, mert nem biztos, hogy tavaszra lesz kiskutya. A fajtatiszta kutyákra általában előjegyzést vezetnek, van hogy 1-2 évig is várni kell rá.

Ára 200-300 ezer körül mozog, ezt érdemes tudnotok. Viszont mindenképpen megbízható tenyésztőtől kell venni, főleg ilyen nagytestű kutyát, amelyik diszpláziára hajlamos. Na meg, hogy tényleg olyan legyen a jelleme, amilyennek lennie kell annak a fajtának.

A délutáni sétát úgy ütemezzétek, hogy a kutya kölyökkorától járhasson más kutyákkal játszani, bandázni, erre szüksége van. Ennek legalább 1 órásnak lennie kell.

2017. jan. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim válasza:
25%
Szerintem a Golden Retriewer lenne akkor a megfelelő családi kutya neki elég bőven 40 perc séta.Gyerekek közelében is tartható egész nyugodtan nagyon család barát kutya.Tapasztalat:)
2017. jan. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Ezzel a közös bandázzással lesznek gondok, kertvárosban élünk, de én a 2 hónap alatt mióta itt élünk talán ha 1 háznál láttam kutyát. Itt nincs kerítés a házak előtt, csak esetleg hátul, lehet ezért nem igazán tartanak kutyát.
2017. jan. 8. 10:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!