Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám non-stop ugat sétánál...

Kutyám non-stop ugat sétánál mindenre és mindenkire?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hónapos keverék kankutyám. Ez a kutya folyamatosan ugat: mindenre és mindenkire. Ha visszük le sétálni akkor már a lépsőházban mintha nyúznánk úgy ugat és ahogy kiérünk a házból még jobban ugat konkrétan ugatva fut mellettem: ugat az emberekre, másik kutyára, madárra, fűre, fára, az égre a földre a virágokra. Próbáltam, hogy séta előtt kifárasztom de ha legmélyebb álmából kel is ilyen, próbáltam kevésbé izgatott állapotában levinni de akor is ilyen, ha lent vagyunk próbálom fegyelmezni: leültetem de ahogy a szeme sarkából meglát BÁRMIT folytatódik az örjöngés és nem hallhgat rám. Rövidpórázon megyünk (értsd kb. ami pont addig ér hogy a kutya lába érje a földet) de akkor is örjöng. Utána akar futni mindennek és mindenkinek kb. a levegőben kalimpál mert a pórázon nem merem hosszabbra rakni.

Megalázó, fárasztó és igaziból lehetetlen vele így sétálni. Sokszor 5 perc után felviszem mert egyszerűen mindenki minket néz és vérciki amit csinál. Amióta csak lehet visszük napi 3-4x le és ezt nemrég kezdte el, előtte póráz nélkül gyönyörűen sétált mellettünk most meg el nem merném engedni mert volt rá példa hogy vonyítva pattogva nekirontott valakinek (elfutott vagy 50m-re) és egyszerűen nem tudtam visszahívni mert úgy csinált mintha nem léteznék és csak örjögve ugatott egy férfire.

Miért csinálja ezt és mit tehetnék? Sokszor a sírás kerülget a csalódottságtól és a megaláztatástól amit előidéz minden egyes alkalommal az éles, vonyító, hisztérikus és véget nem érő ugatásával. Próbálom egébként tartani magam tehát nem remegve viszem, hanem próbálom erőskézzel fogni és határozottnak lenni, a hátam mögött vezetem de egyszerűen semmi de semmi nem használt eddig. :(



2018. ápr. 5. 13:04
 1/3 anonim ***** válasza:
53%

Amit kellene:

-a figyelmének kiépítése feléd, a zavaró ingerek kizárása/közömbösítése, önkontroll

-nevelés, hogy ha azt mondod 'nem', azonnal álljon le az ugatásról, őrjöngésről, elrohanásról.

-pórázfegyelem, mert az állandóan feszes póráz pont ezt az őrjöngő, idegbeteg állapotot eredményezi. Ezt az állapotot lényegében te tanítottad neki azzal, hogy mindig húztad hátra. Csak lazapórázon vezesd!


Ha nem tudod hogy érd el ezeket, keress fel kutyaiskolát! Még most, mert minél tovább hagyod vagy erősíted meg ezt az állapotot, annál jobban beleég a kutyába.

2018. ápr. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
22%

Általános helyzetben annyi a gond, hogy vagy nincs kifárasztva a kutya vagy nem lát benned falkavezért. Nincs tisztelet, fegyelem. Ha ágyban alszik meg ilyen dolgok, ez az elkényeztetése és embernek hiszi magát. Egészségtelen dolog. Ha olyan inger éri ami a területvédelemmel kapcsolatos, idegen ember érkezik a területére, akkor egészséges dolog, ha ugat. Egészséges reakció.


A másik az pedig a kutya idegrendszere. Idegrendszeri sajátosságai miatt előfordulhat, hogy túlságosan hevesen reagál mindenféle csekély ingerhatásra, ami a környezetből éri. Az a helyzet, hogy az idegrendszeri sajátosságon nem nagyon tudunk változtatni. Folyamatosan harcias ugatással reagál minden környezeti hatásra. Ha egy kicsit erősebben megfújja a szél a faleveleket, akkor ők már üvöltenek.


A kutya elfárasztása pszichikailag és fizikailag is vezethet ilyenkor is eredményre. Illetve biztosítani kell neki egy valamelyest hangszigetelt biztonságos zónát ahol pihenni tud éjszaka.


A legdrasztikusabb megoldás az ugatásra az úgynevezett ugatásgátló nyakörv, amely a kutya hangszálának a rezgését érzékeli és hogyha a kutya ugat, akkor egy elektromos impulzussal stimulálja az állatot. Kellemetlen érzetet kelt benne. Mivel a kutya egy intelligens lény, néhány alkalom után felfedezi, hogy amikor ő hangot ad, akkor az számára kellemetlen érzettel jár. Az eszközt úgy kell beállítani hogy elérjük hogy ne ugasson, de fájdalmat ne okozzon neki. Ha utóbbi történne, annak az a mellékhatása hogy a kutya akkor sem fog ugatni, amikor minket védene betöréstől vagy bármi más esetben figyelmeztetne. Ez az eszköz kialakítja és módosítani tudja a kutya viselkedését, de tudni kell használni.

2018. ápr. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
46%

"Sokszor a sírás kerülget a csalódottságtól és a megaláztatástól amit előidéz minden egyes alkalommal az éles, vonyító, hisztérikus és véget nem érő ugatásával."


És mióta kéne, hogy érdekeljen, mások mit gondolnak?

Szólj rá, fegyelmezd. Elengedhetetlen (!!!!!) egy ugatós kutyának ezeket a parancsokat megtanítani:

-ugass

-csend

-hagyd


A parancsra ugatás lesz az alap, úgy sejtem könnyen eléred nála, ha ez megvan, akkor jön a "csend" parancsszó megtanítani.

Keress rá neten a tanításukra.


Utcán meg szépen alkalmazzátok a megtanultakat DE!!! addig ne induljatok sétálni, amíg elfogadható mértékben le nem nyugszik. Mert most a kis fejében így néz ki:

hiszti és pörgés=séta


És ezt kéne elérni:

lenyugszom=sétálunk


Amint hisztizik, megálltok, vártok és nincs séta. Mivel egyik kutya se hülye és egyik se szeret unalmasan egy helyben ácsorogni, összeköti majd a kis buksijában, hogy a hisztizés nem kifizetődő, mert akkor egy centit se haladtok.


Hajrá és ne foglalkozz mások véleményével. Viszont amíg ezt a hisztis korszakát éli, szigorúan csak pórázon vidd.

2018. ápr. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!