Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy alomban egyetlen...

Ha egy alomban egyetlen kiskutya születik az hátrány valamiben?

Figyelt kérdés
Szeretnénk kutyát venni, amelyik kennelt kinéztük, most egy kicsi született. Bármi hátrány lehet belőle?
2018. ápr. 5. 23:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, de a tenyésztőt is megkérdezheted.
2018. ápr. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Úgy érted azon kívül, hogy ha többen is pályáznak az egy szem kutyára, akkor jó eséllyel elbukhatjátok?
2018. ápr. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem így értettem. Hanem nincsenek testvérei, ez nem hátrány-e. Vakamint, hogy nem lesz beteg, vagy normális dolog, hogy csak egy kicsi születik. Amikor beszéltem a tenyésztővel, ezek nem jutottak eszembe, ezért kérdeztem itt, hátha tudja valaki.
2018. ápr. 5. 23:37
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Kutyákkal való szociális viselkedésére elég nagy kihatással lehet.

Konkrétan nem tanulja meg a társas viselkedés alapjait, de ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy egy élhetetlen antiszoc kutya lesz. Olyan, mintha egy gyereket nem járatnál oviba, nem vinnéd a kortársai közé és 6 évesen meg bedobnád az első osztályba. Be fog tudni illeszkedni, de sokkal nehezebben, mint a többiek.

2018. ápr. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
20%

De miért lenne beteg? Ha valaki nem ikreket szül, akkor beteg lesz a gyermek? Komolyan nem értelek.


Az igaz, hogy nem lesznek testvérei, de ha elviszed, akkor ugyanúgy nem lesznek mellette a testvérei. Az a pár hónap nem hiszem, hogy osztana-szorozna a dolgon. Ha féltek tőle, hogy antiszociális lesz, akkor vigyétek kutyaoviba, hogy szokja a társaságot.

2018. ápr. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Néha előfordul, hogy csak egy kölyök születik. Átlagosab 6-8 kölyök van, de hallottam már 18as létszámú alomról, és 2 kiskutyából állóról is. Szerintem ez normális, néhány fajtára különösen jellemző a kisebb alomszám.

Jó tenyésztő mellett szerintem nem lesz gond, nyilván van több kutyája, és emberekkel is sokat lesz a kölyök. A legjelentősebb szocializációs korszak amúgy is az új gazdihoz kerülés után kezdődik igazán.

2018. ápr. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
Én az egyke gyerekekhez tudnám hasonlítani. Nem tanulja meg a kortársakkal való kommunikációt egész kicsi korában. Viszont kutyaoviba már az elejétől viheted, ahol be fogja ez pótolni, így később nem lesz gond. Ritkán, de történik ilyesmi, szerintem ettől még nem lesz betegesebb.
2018. ápr. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%
Igen, vannak "hátrányos" dolgok. pl, az evés. nagyon sokszor fordul elő, hogy az egyke rosszevő kiskutya, hiányzik az a konkurencia ami egy nagyobb alomban van. Általában az anya, vagy ha van egy felnőtt falka, sokkal toleránsabbak vele, mint ha alomtársai lennének. Viszont még ha nem is olyan erőszakos, legalább nincs elnyomva:)) Sajnálom az egykéket, de nagyon szépen fel lehet nevelni, és szocializálni őket is:)))
2018. ápr. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

" Az a pár hónap nem hiszem, hogy osztana-szorozna a dolgon."

Pedig az a pár hónap akár egy életre befolyásolhatja a kutya viselkedését.

2018. ápr. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%
Úgy hiszem, hogy elbeszélünk egymás mellett. Én most arra az idealizált helyzetről beszéltem eddig, hogy 8 hetes korában választják szét őket. Ez olyan szintek kevés idő, hogy nem tud jó/rossz tulajdonság kialakulni benne, sőt megkockáztatom, hogy az embergyerekekhez hasonlóan az állat nem is fog emlékezni erre a rövidke időszakára.
2018. ápr. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!