Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felsorolnátok az összes olyan...

Felsorolnátok az összes olyan inkább kezdőknek való kutyafajtát, akiknek a kinti-benti tartás a megfelelő?

Figyelt kérdés

Kertes házban lakok, de szeretném inkább bent tartani, hogy velem legyen.


A mozgás igény mindegy, mert sportos vagyok, a legtöbb fajtát letudnám mozgatni. Csak a nagyon extrém energia szint ami kizáró ok...

De az sem baj, ha a kutya kifejezetten lusta.


Legyen viszonylag egészséges és közepes, vagy nagy méretű... Egy beagle-nél nagyobb.


2018. ápr. 6. 22:24
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Hirtelen az ausztrál juhászkutya jutott eszembe azok alapján amit leírtál. Esetleg golden retriever, labrador (rövid szőrű igaz, de nem a legvékonyabb a bundája. Ismerek kint tartott labit, kellőképp téliesített házban jól bírja.) A szetterek is egész könnyen kezelhetők, bár kicsit makacsak, és extrém módon emberközpontúak.
2018. ápr. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
67%

Nekem hirtelen a nemetjuhasz jutott eszembe,es a hosszuszoru vizsla. Bar nekem a vizsla keverekem imadja a havat, igy szerintem egy magyar vizslanak sem okozna gondot a kinti-benti tartas. Sot.. :)

Kezdoknek valo kutyafajta velemenyem szerint nincs. Minden fajtan belul lehetnek olyan egyedek,akik kifejezetten nehezen kezelhetoek.

Valassz szived szerint, tanulj sokat vele, jarjatok oviba, suliba, kozossegbe, es minden rendben lesz!

Sok szerencset es sok szep evet kivanok Neked es kis jovevenynek. Barmelyik fajtat valasztod, oromet fog okozni! :)

2018. ápr. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

show vonalú border collie

közép uszkár

szetterek

retrieverek

vizivadászok

2018. ápr. 7. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg ilyen fajta van, nehéz lenne felsorolni az összeset.

Pl. vizslák, szetterek, uszkár (közép vagy óriás), retrieverek, juhászkutyák.

2018. ápr. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%
Én elaő kutyának mindenképpen a golden retrivert ajánlom.Nagyon embercentrikus kutyus.
2018. ápr. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
42%
Vastagbundás alázatos menhelyi kutyák
2018. ápr. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez azért nem ilyen egyszerű, és szerintem nem létezik kezdő kutya, mivel minden fajtának mások a készségei és igényei. Hiszen ha valaki felnevelt már egy két goldit vagy labit, az már azért nem nevezhető kezdőnek, de ez nem jelenti azt, hogy ebből adódóan alkalmas egy homlok egyenest más jellemű, mondjuk valamelyik őrző-védő fajta nevelésére, és ez szerintem fordítva is igaz, főleg mert az ember hajlamos tovább vinni a tapasztalatait, és azokat alkalmazni, ami lehet, hogy a másik kutyánál pont az ellenkezőjét váltja ki. Tehát nem feltétlenül hátrány tiszta lappal kezdeni. Inkább gondold át mennyire vagy erős jellem, és mit tudsz nyújtani a kutyának, és ehhez mérten válassz,és ha megvan a kiszemelt tessék sokat kérdezni mondjuk tenyésztőket, olvasni, és tanulni a fajta igényeiről, neveléséről, lehetőleg hozzá értőtől. Szerintem nagyjából ennyi és nem lesz gond, ez az én szubjektív véleményem. Sok sikert és jó kutyázást!
2018. ápr. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!