Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez is szeparációs szorongás...

Ez is szeparációs szorongás miatt lehet? Van rá esély, hogy abbahagyja?

Figyelt kérdés
Illatos útról hoztam egy 11 éves tacskó(szerű:D) kutyát. Az a legkevesebb, hogy sír, ha elmegyek. (A többször rövidebb időre elmegyek/visszajövök módszert folyamatosan gyakoroljuk.) Ha 4-5 órát van egyedül, az ágyterítőre végzi a nagydolgát. Szerintem tudja, hogy ez nem való. Nagyon lapít, mikor hazajövök és rámutatok az ágyra. November óta nálam van a harmadik helye. Első gazdájánál majdnem 11 évig élt, a másodikhoz került novemberbe, onnan az Illatos útra. Gyanítom a fentiek miatt váltak meg tőle.
2018. ápr. 9. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen ez valószínűleg amiatt van. Nagyon nehéz helyzet, de a kutyust is meg.lehet érteni, hogy megrázták a történtek. Szerintem, ha odafigyelsz bizonyos dolgokra, el fog múlni a dolog.


[link]

2018. ápr. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez valóban hasznos. Esetleg tud Szerencsére nem rombol, semmi kárt nem okoz. "Csak" naponta mosom az ágyterítőt. Ha itthon vagyok semmi gond vele, szinte egész nap alszik. Esti séta előtt hozza a plüssnyuszit, hogy játsszunk :-). Esetleg háznál történő tanácsadást/oktatást végző szakembert tudnál ajánlani?
2018. ápr. 9. 15:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Az egyik kutyánk nekünk is az illatosról van, szeparációs, ez ilyen. Nem tudsz vele mit csinálni. Mi a világ összes pénzét ráköltöttük, jött házhoz is a kiképző, jártunk vele suliba, semmi foganatja nem volt.
2018. ápr. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hmmm, nem túl vigasztaló 3. hozzászóló. Lehet elhamarkodtam. Abban (is) bíztam, hogy csak 4 napot volt ott, tehát az elvileg nem okozhatott komolyabb lelki sérülést. Úgy érzem, nem vinne rá a lélek, hogy megváljak tőle, már-már "embertelennek" tartanám.
2018. ápr. 10. 17:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudok házhoz kimenőt ajánlani. Mi a strázsába járunk. A vezetője egy Tekla nevű hölgy. Gyerekkora óta a szakmában van, nagyon sok embert ismer. Hívd fel biztosan tud ajánlani valakit.
2018. ápr. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!