Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hónapos kutya nevelését...

6 hónapos kutya nevelését hogy kell megkezdeni?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 9. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
gyorsan!
2018. ápr. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy, ahogy korábban. Pozitív hozzáállásal, következetesen. Ha tisztában van vele, ki a falkavezér, igyekszik majd megfelelni (és ehhez nem kell megfélemlíteni vagy fájdalmat okozni). Ha eddig nem nálad volt a kutyus, és nagyon nem fogad szót, vagy nincs megfelelően szocializálva, akkor mindenképp menjetek kutyaiskolába, de egyébként is megkönnyíti a dolgodat.
2018. ápr. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az alapoktól, mintha fiatalabb lenne.

Neve, gyere ide, helye, nyakörvhöz, pórázhoz szoktatás, ültetés, marad, stb.

2018. ápr. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Es ezt hogyan csinaljam? Elso pillanattol kezdve ahogy hazaerunk?
2018. ápr. 10. 15:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, az első pillanattól. Nyilván kölyökkutya, nem kell egész tréningezni, de az együttélésetek az első pillanattól megkezdődik, ezzel a tanulási folyamat is.

Pl. mikor hazahoztam a 6 hónapos kutyámat a menhelyről, az első dolga volt felpattanni az ágyra, ahova nem akartam, hogy felmenjen. Lehívtam. Utána ismét felugrott, ekkor sokkal határozottabban fizikailag letessékeltem, emelt hanggal kísérve.

Soha többet nem ugrott fel az ágyra.

Megmutattam a plédjét, kapott rágcsálnivalót. Első naptól mentünk sétálni, második napon már póráz nélkül (erdő mellett lakunk, külterületen). A harmadik napon már tudta, hova jövünk haza, felismerte a kaput.

Így kezdtük az első napokat. Persze sokat játszottunk, rongyoztunk, labdáztunk, ülni tanultunk jutalomfalattal stb.

2018. ápr. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
* jav. nem kell egész nap tréningezni
2018. ápr. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!