Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutya sétáltatása?

Kölyökkutya sétáltatása?

Figyelt kérdés

Pár napja hoztunk a menhelyről egy 3 hónapos kiskutyát, és megpróbálkoztunk a sétával is.. először a kertben csináltam volna, de nagyon fél, ugrál, kiakar szabadulni, és két lábra ágaskodik, sír. Gondolomez természetes, csak nem tudom hogyan reagáljak rá.


Ma szintén megpróbáltam, vágtam fel neki húst cafatokra, ismerkedtünk a nyakörvvel, simán leül és engedi hogy ráadjam. Jutalom.

Viszont amikor elindultunk, megdermedt, és ugyanazt csinálta mint legelőször. Elétartottam a husit, és húztam előtte, majd mikor gond nélkül ment utána kb 1 métert, odaadtam, megdicsertem, de utána megint elkezdte. Ez így ment egészen addig amíg hagytam neki hogy odamenjen ahova szeretne. Behúzott a házba, és az ágyába menekült, sírt. Csendben, és keservesen. Többször próbáltam kihívnj, de csak megvadult és mint egy hal, vergődött.. végül kijött, megdicsértem és levettem a nyakörvet amikor megnyugodott...


Én csinálok valamit rosszul, vagy egyszer jobb lesz?! Van valami tanácsotok, hogy mit tehetnék még? Miért sír? Szokatlan neki?


Köszönöm az értelmes válaszokat!


2018. ápr. 10. 18:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne akard még sétáltatni, csak rakd rá a nyakörvet és pórázt és hagyd, hogy húzza maga után. Hadd akadjon fel a fűben, tárgyakban, oldja meg ő ezeket egyedül. Te pedig ne dícsérd, ne vígasztald, ne simogasd ha fél, mert csak generálod ezzel a felesleges rettegését.
2018. ápr. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vannak érzékenyebb kölykök, de semmi gond, meg fogja szokni. Csak türelem!

Az jó, ha megy szépen a husi után, utána megjutalmazod. A hisztire nem kell reagálni, viszont vigyázz, hogy ne ijeszd meg még jobban ilyenkor.

Eleinte még hagyd, hogy csak húzza maga után a pórázt a kertben, persze felügyelet mellett. Minden pórázos hisztimentes, nyugodt pillanatában dicsérd, jutalmazd eleinte.

Egyszer jobb lesz, igen. Azt kell megszoknia, megértenie, hogy a nyakörv, póráz nem bántja, sőt ha rajta van, pozitív dolgok érik.

2018. ápr. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nyugi, ez tök rendben van. A miénk is vergődött, mint ey halacska. Mondjuk ő nem sírt, de koordinàlatlanul rohangált helyette. Mivel en a kis nyakát nem akartam megrántani, mentem eleinte amerre ő akart. Amikor mar kezdet megnyugodni, akkor vezettem orra ele dugva a jutalomfalatot. Szepen lassan meg fogja tanulni, csak turelem. En ugy csinaltam, hogy eleinte csak eatettem a nyakorvet, porazt, 1-2 percre csupan, aztan rajtahagytam a nyakorvet mondjuk egy 20 percre, aztan picit tovabb stb. Eloszor tenyleg csak mondjuk 3 metert vezettem strukturaltan porazon szepen jott jutifali, poraz nyakorv levesz. Kb 2 het alatt traumamentesen megtanulta. :)


Mondjuk mivel a tued menhelyes, lehet higy rossz elmenye van vele, mert a siras nem normalis. Legy minek nyugisabb es turelmesebb. Sok sikert, majd ird meg, higy alakul! :)

2018. ápr. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!