Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegnap vettünk egy 8 hetes...

Botond992 kérdése:

Tegnap vettünk egy 8 hetes tacskót, szinte egész éjjel sírt. Meddig fog sírni? Mit tegyek, hogy ne sírjon?

Figyelt kérdés

2018. márc. 25. 07:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos a legtöbb kiskutya napokig, de akár hetekig ezt csinálja, mivel hiányzik nekik a család és félnek éjjel egyedül. Nem tehetsz mást, mint hogy nap közben rengeteget foglalkozol vele. Ez egyrészt gyorsítja a beilleszkedést a családba, másrészt elfárad nap közben, és talán egy picit jobban alszik.
2018. márc. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha van alomszagú dolgod, tedd be neki! Nekem nem volt, én használtam egy éjjel a kutya takaróját, és azt tettem be neki, hogy érezze az én szagomat. Nap közben foglalkozz vele sokat a következő hetekben.

Hogy éjszaka mit tegyél, az függ a kutyától is. A minek első este nyüszögött egy kicsit, mi nem néztünk rá, második éjjel már csak pár percet nyüszögött, harmadik éjjel már nem volt gond. De ha nála súlyosabb a helyzet, akkor tegyétek a helyét a közeletekbe. Szerintem ne menjetek oda hozzá, de legyetek a közelben, ha sír, szóljatok hozzá pár szót. (Én így szoktattam ki a kertbe az enyémet, pár napot a terasz mellett aludtam nyitott ablaknál, és ha nyugtalankodott, beszéltem hozzá egy kicsit + rám látott.)

2018. márc. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Jó hogy sír, hiszen el lett szakítva az anyjától, testvéreitől. A tenyésztők ezért szoktak "mamaszagú" rongyot adni a kölyökkel, hogy jobban viselje az elszakadást. Mikor elhozzátok egy hétig mindig legyen mellette valaki, aztán szépen lassan hozzá lehet szoktatni az egyedülléthez, de akkor is eleinte csak 1-2 órát szabad magára hagyni.
2018. márc. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%

Persze, hogy sír, nincs ott az anyja. Ezen mi a meglepő?

Legyetek ott vele, vegyétek ölbe, tegyétek be az ágyba, lényeg, hogy ne legyen egyedül. Pár napon belül abbahagyja csak látnia kell, hogy nincs egyedül, van kihez odamennie.

Egyik ismerősöm vett egy kölyökmacskát, és éjszakára bebszta a fürdőszobába tök egyedül, és csodálkozott, hogy csóró macska miért nyávogta rekedtre magát reggelre. Alapvető dolgok hiányoznak az emberekből, néha úgy érzem sokan disznók közt nevelkedtek...

Szóval legyél vele, simogasd, beszélj hozzá, játsszatok, nyugtasd meg.

2018. márc. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Aludjon mellettetek, mármint az ágyatok mellett legyen a helye. Érezze, hallja, hogy ott vagytok, nincs egyedül, de éjjel nem kell babusgatni, felkelni hozzá. Lehet mellé tenni egy puha plüsst is, amihez bújhat.

Pár nap, 1-2 hét alatt múlik el.

2018. márc. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az a probléma is felbukkant, hogy holnap sajnos mindenkinek dolgoznia kell menni, így szegénykémnek otthon kell maradnia egyedűl. Hogy szoktassam rá, hogy néha egyedül lesz?
2018. márc. 25. 09:03
 7/16 anonim ***** válasza:
70%
Ilyenkor teljesen alap, hogy 1 hét szabadságot kell előre kivenni. NEM LEHET EGYEDÜL HAGYNI ÓRÁKIG!!! Ki fogja etetni? Ugyanis 4X eszik egy ekkora kutya. Fokozatosan kell egyedülléthez szoktatni, ez nem úgy megy hogy otthon hagyok 8 órára egy ekkora "csecsemő" korú kutyát. Sürgősen oldjátok meg.
2018. márc. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%

Egyedülléthez fokozatosan kell(ene) szoktatni egy ilyen pici kutyát. Érdemes úgy időzíteni a kutyus érkezését, hogy eleinte szabadságot tudjunk kivenni.

Ha egyedül marad több órára hirtelen, persze, hogy sírni fog. Nyilván túléli, de nem éppen ideális.

Olyan helyen hagyd, ami könnyen takarítható, mert minden tele lesz pisivel, kakival. Illetve ahol sem magában nem tud kárt tenni (pl. vezetékek, szobanövények ne legyenek), sem más értékes tárgyban.

2018. márc. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Értettem, köszönöm igyekszem mindent megtenni, szerencsére szerdától otthon vagyok vele és akkor jobban tudom őt szoktatni ehhez
2018. márc. 25. 09:08
 10/16 anonim ***** válasza:
33%
#7: Én is munka mellett vettem eddigi kutyáimat és nem lett bajuk. Ne toljuk már ennyire túl ezt a dolgot. Az embernek is legyen élete
2018. márc. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!