Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem fogadják el a...

Miért nem fogadják el a segítséget? Vagy megbántottam őket?

Figyelt kérdés
A nagyimék viszonylag rossz körülmények között tartják a kutyájukat, olyan 7-8éves németjuhász(?) keverék kutyus. Nem kínozzák, de nem is foglalkoznak vele. a legolcsóbb bolti konzervet kapja, vagy csontot ha éppen olyan az ebéd. amikor meglátogatjuk őket ( 200km-re laknak tőlünk csak ritkán megyünk) a kutyussal mindig játszok és örül nekem,látszik hogy nem sokat vannak vele, mamaék egész nap a házban vannak ő meg kint "őrzi a házat". múltkor a zsebpénzemet arra költöttem hogy vegyek real nature tápot a kutyusnak,még azóta sem bontották fel,kérdeztem telefonon. "spórolnak vele" . Pedig apuval beszéltem,és azt mondta hogy tudunk vinni nekik mindig amikor megyünk. de ragaszkodnak hozzá hogy nekik nem kell,és ne költsünk ilyen "luxuscikkekre" mert a kutya így is egészséges. arra gondoltam hogy megbánthattam őket,pedig nem akartam rosszat.
2018. ápr. 11. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Valószínű a nagyiék úgy vannak vele, hogy ne a gyerekek költsenek az ő kutyájukra. Szerintem mivel idősek megpróbálhatnál kinyomtatni egy-két oldalt, ahol arról ír az állatorvos, hogyan is kell etetni, és mit okozhat a csont, meg a rossz konzerv. Amit a nagyiék kezébe adhatnál pár kedves szóval, hogy ez így lenne jó. Egy középkategóriás táp, vagy konzerv már nagyon sokat javítana a helyzeten.

Esetleg legközelebb mikor mentek vihetnétek több adagot a középkategóriából, és adhatnál te neki belőle enni, és nagyit vagy a papát kihívni mikor eszik a kutya, és mondani neki, hogy ez nem olyan drága, és hogyha átállnak erre éveket nyerhetnek a házőrző kutyussal.

2018. ápr. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
Idősek régi gondolkodássa. Az én mamám is hasoló kép eteti a kutyákat. Azt mondta nem vesz drága tápot inkább az olcsót meg a házi koszt. 30éve mikor nem házörzésre tartott kutyát hanem kiállítási céllal tápot egyáltalán nem adott nekik. 1 nem is nagyon volt 2 lovas kocsival közlekedtek. Tejen meg húson nevelte őket és elég szép helyezéseket ért el a kutyákkal. Szerintem ennek a minőségi táp meg barf etetésnek is van valamk reklám fogás a hátterébe vagy túl gondolás bár én is szuperprémiummal etetek de adok mellé házi kosztot vagy főzök neki fűszernélkül és semmi baja sőt a tejtől sincs hasmenése
2018. ápr. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos ezzel a helyzettel nem nagyon tudsz mit csinálni. Nálunk is ilyenek az öregek, vagy még rosszabb. Az ő kutyáik ételmaradékot kapnak, ha van. Ha nincs akkor szárazkenyeret.

Még házuk sincs, csak egy régi, félig rombadőlt pajta, aminek potyog a fala és beázik felülről.

De várjál, mi vettünk a kutyusoknak egy jó nagy kényelmes bélelt kutyaházat a zooplusról, erre feldarabolták majd ezzel fűtöttek télen ..

Tápot is szoktunk még régebben vinni nekik, akkor se adtak nekik belőle, amikor már csak a szárazkenyér opció maradt, mondván, hogy az drága, nem akarják felhasználni, végül lejárt a szavatossága, meg megpenészedett, mer állt a vízben ..

2018. ápr. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Lehet hülyeség volt drágát venni,majd nézünk valami közepesen drágát akkor. Illetve a szüleim. Apukám jól lecseszett amikor megtudta hogy zsebpénzből vettem,mondta h szólhattam volna neki.

Nyáriszünetben néha 1 hónapot is ott vagyok,akkorra terveztem hogy majd ott lakok és én etetem a kutyát, és akkor "ráveszem" őket. De mondjuk azt sem szeretném h csak előttem adnak neki azt és ha nem vagyok ott akkor a gagyit.. a tesóm szerint buzgómócsing vagyok :D nem akarok ebből családi vitát sem, de hát sajnálom a kutyát,nekünk nincsen és mindig úgy várom hogy mehessek nagyiékhoz.

2018. ápr. 11. 14:52
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

Nem vagyéri buzgómócsing, csak jót szeretnél!

Ez inkább tiszteletre méltó, főleg, hogy a zsebpénzedből próbálkoztál elsőnek :)

Szüleid megveszik, és akkor a mamáékhoz több adag kajával érkezel nyáron, szerintem beválik majd :)

2018. ápr. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%
Miért nem lopod haza akutyát, akkor minednki jól járna:D
2018. ápr. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!