Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyamenhelynek inkább sok,...

Kutyamenhelynek inkább sok, de olcsóbb eledelt, vagy kevés, de jó minőségű eledelt érdemes adományozni?

Figyelt kérdés

Kb. 120 kutya van a menhely védencei között. Az a tippem, hogy nagy valószínűséggel a legolcsóbb eledelekkel szokták őket etetni.

Melyik verzió a jobb:

1. Sok konzerv és száraztáp alacsonyabb árkategóriából (sajátmárkás eledelek, Fincsi márka stb.)

2. Kevesebb, de márkásabb eledelek (Chappi, Darling, Pedigree)


2018. ápr. 14. 20:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
amiket felsoroltál márkásként azok szemetek, egyébként a több rosszabb a jobb szerintem, én is 40kg rosszabb minőségű tápot adományoztam, több kutya hosszabb ideig jól lakik belőle
2018. ápr. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%
Nyilván hallottad már a "börtönkoszt" fogalmát. Nyilván ahol sok embert/állatot kell huzamosabb ideig etetni, miközben azok nem termelik ki a költségeket, igyekeznek a legolcsóbb okádékot szórni eléjük, amiből sokat lehet venni olcsón.
2018. ápr. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Érdemes megkérdezni az adott menhelyet, minek örülnének jobban, milyet szoktak venni stb. Ha ez az infó megvan, akkor azon a pénzen, amit rászánnál, veszel, amennyi kijön belőle.
2018. ápr. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Első, tudom, éppen azért írtam, hogy márkás ahelyett, hogy jó minőségű.

Gondoltam nyers húsra is, az is jó ár/érték arányban van, de félő, hogy nem lenne lehetőségük mindet hűtőben/fagyasztva tárolni.

2018. ápr. 14. 20:45
 5/11 A kérdező kommentje:
Rendben, megkeresem a menhelyet a kérdéssel, köszi!
2018. ápr. 14. 20:46
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Mindenképp kérdezd őket, a menhely amit támogatok egy csomó helyen kap kedvezményt, így ha ők veszik meg, jobban járnak. Sajatjaimat fressnapf saját márkással etetem, multifit, szeretik és egészségesek. Nagyon jó az összetétele. Chappit és Darlingot nem adnék egy kutyának sem, azok ócskák sajnos
2018. ápr. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsóként felsorolt kajákat márkásnak talán lehet nevezni, de jó minőségűnek nem.

Szerintem is inkább a legolcsóbb tápot vedd meg, a menhelyeken tényleg mindent adnak össze-vissza a kutyáknak.


Vehetsz még nekik rizst is, mert ezt is össze szokták főzni a hússal és a féreghajtónak is szoktak örülni.

2018. ápr. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Hívd fel őket, hogy mit szoktak adni, vagy épp miből van hiány. Lehet, hogy táppal egész jól el vannak látva, de esetleg másra nagyobb szükségük van jelenleg.

Ismerek menhelyet ahol jó táppal etetnek, de valószínűleg egy 120 kutyás telepen ez nem kivitelezhető.

2018. ápr. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A sajátmárkás eledelek lehetnek ám nagyon jók is, nézz körbe Fresnapfban pl. A felsorolt "márkás" tápokat semmiképp se válaszd, ha a második opció a szimpatikusabb, akkor nézz utána, hogyha nem is royal canint veszel, de megfelelő legyen az összetétel, az többet ér, mint a reklámozott márka.
2018. ápr. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha átlag 300g/kutyával számolunk, az 120 főre 36kg táp, mondjuk legyen egy kiló táp 500Ft, akkor 18eFt/nap csak az etetés.
2018. ápr. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!