Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a kutyámnak?

Mirino kérdése:

Mi baja lehet a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Van egy szuka westie-m.

Nagyon okos, jó kutya, szinte semmi baj sincs vele. Sajnos már elég idős (14 éves) és cukorbeteg, emiatt rettenetesen vékony lett, a bordái is kilátszódtak. Az állatorvos felírt neki egy 'diétát' és inzulinozzuk is, mindezt lassan már 3-4 éve. Így sikerült felszednie pár kilót és újra egészséges lett.


Az utóbbi időkben (kb. 3-4 hónapja) viszont esténként furcsán viselkedik. Miután mindenki nyugovóra tér és elcsendesül a ház, egy ideig még ő is a helyén fekszik, de azután elmegy a nővérem szobájához és addig kaparja az ajtót és nyüszít, míg be nem engedi a szobába. (Panelben lakunk, úgyhogy lakásban tartjuk.) Egyik héten, mikor a nővérem nem volt itthon, mert leutazott vidékre, szintén felkelt a helyéről és ugatni is elkezdett a szobájának ajtaja előtt. Miután ugye nem volt ki beengedje oda, átjött a szobámhoz és az én ajtómat is kaparni kezdte. Sose szokott ilyet csinálni, általában ő az első, aki elalszik esténként. :')


Mint fentebb leírtam, ez az esténkénti szokása pár hónapja kezdődött, eddig semmi ilyesmit nem tapasztaltam nála. Egy idő után abbahagyta, ezért nem-igen foglalkoztam vele (hülye is vagyok emiatt, mert mi van, ha tényleg valami baja volt), de ma újra elkezdte kaparni a nővérem ajtaját. Nővérem most megint elutazott, így a szobában megint nem volt senki, aki beengedte volna, úgyhogy odament a nagybátyjám szobája elé és lefeküdt a kőre (ez kb. 10:30-kor történt). Kimentem és megnéztem, mi baja lehet, de fel se kapta rám a fejét, csak feküdt tovább. Odamentem hozzá és elkezdtem simogatni, majd a helyére vezettem és leültem mellé. Babusgattam és mellette maradtam, míg el nem aludt.

Nem tudom, hogy azért csinálja ezt, mert nem akar egyedül lenni, vagy rémalmai vannak, vagy fél a sötétben. Tényleg fogalmam sincs, ezért írok most ide.


Tanácsot szeretnék kérni, illetve tippeket, mitől viselkedhet így.

El kéne vinnem orvoshoz vagy ez normális ilyen korban?



2018. ápr. 14. 23:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Hogyha egyedül szokott aludni, akkor valószínű, hogy az a baja, hogy nem szeretne egyedül lenni. Beszéljétek meg, hogy mindig bemehessen vkihez aludni. Alvás előtt pedig járassátok meg, akkor nyugodtabban alszik.

Mit kap enni egyébként, hogy olyan sovány lett?

2018. ápr. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Két tippem van.

1 nem szeret egyedül aludni, jobb lenne, ha valakihez bemehetne állandóan aludni, ha úgy nyugodtabb. A megjáratás esti alvás előtt amúgy jó ötlet.

2 lehet állítani kell az inzulinon, és ezért ajánlott lenne orvoshoz fordulni, hogy nem e esetleg ez okozza az esti nyugtalanságot

2018. ápr. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!