Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon szeretnék egy fajtát,...

Nagyon szeretnék egy fajtát, de sok rossz derült ki róluk és kicsit elbizonytalanodtam, voltatok hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Orosz fekete terriert szeretnék nagytestű fajta révén eléggé sok az ízületi beteg kutya,tenyésztőtől is.


Mellesleg tudomásom van 2 kutyáról akiket hamar elvitt a rák az egyik 7 a másik 8 éves volt. Jelenlegi aki csontrákos,bár él még hónapjai vannak hátra 5 éves!!


Tavaly két fiatal kutya halt meg szívmegállásban egy 2 éves és egy 4 éves.


Annyi rosszról tudok már,hogy gondolkoztam bele merjek e vágni ebbe a fajtába.


Nyilván anyagilag sem olcsó egy ekkora testű kutya, viszont nem túl egészségesek.


Jelenlegi kutyám 16 éves, viszonylag jó egészségnek örvend nála 13 éves korától kezdődtek az öregedési problémák,bár kistestű kutyáról beszélünk.


Nehéz lenne lemondani fajtáról,mert sok kutyát ismerek személyesen,nagyon bele szerettem a fajta jellemébe amiért olyan sokoldalú. Teljesen hozzám passzolnak. Gazdikkal vagyok kapcsolatban. Tehát mondhatni sokat tudok a fajtáról.

Más fajta iránt ekkora rajongást nem éreztem,hogy szívesen tartanám. Így nehéz :(


Voltatok hasonló szituban?


2018. ápr. 15. 15:43
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Figyi, igazából bármelyik fajtát is választod, mindegyiknek van vmi genetikai betegséghajlama. A mai kitenyésztett fajtatiszta kutyák sajnos ilyenek. Vannak ismerőseim, akiknek volt tacskó, az lebénult, retriever, az bőr és szembeteg lett, németjuhász, corso, roti, akik dp-sek lettek és 6 10 hónaposan meg 3 évesen el kellett őket altatni a sok drága műtét után, meg voltak kistestűek, azoknak gyenge idegrendszer, térdficam stb, ezek mind fajtajellemző tipikus betegségek, amiket szinte lehetetlen kikerülni, ha hajlama van rá.

Nekem velük ellentétben keverék kutyáim voltak mindig, vagy menhelyről vagy utcáról szedtem össze, vagy ismerős lepasszolta stb, így hozta a sors. Mind 14 éves kort legalább megérte, illetve 1 volt, amelyik 14 és fél évesen hagyott itt, a többi 15 fölött volt. Főleg gyepisek, akiknek az elején nem sok jövőt jósolt a doki, de voltak elég erősek, hogy felépüljenek, azóta viszont soha nem voltak betegek.

Szóval azt ajánlom, hogy fogadj örökbe keverék kutyát, felnőttet, kölyköt, időset, mindegy, nekem csak jó tapasztalataim vannak mindegyikkel. Vagy pedig nagyon válaszd meg, hogy honnan veszed, illetve egész élete során igyekezz a legjobbakat nyújtamni, mint etetés, mint életmód, mozgás, eü terén, így lecsökkented az esélyt, hogy kijön rajta vmi, illetve elkerülhetőek a betegségek.

De komolyan nagyon kell vigyázni, mert van ismerősöm, akiknek érzékeny gyomrú a kutyájuk, egyszer leesett a földre egy kisujjkörömnyi falat kaja és utána egész délutánt végighányta*. Az én kutyáim meg, ha éppen elfogyott a tápjuk vagy úgy alakult, akkor simán kaptak maradékot(bármit), nem volt semmi bajuk. De főleg akiket kint szedtem össze, nehezen szoktattam le a földről való szemétevésről, de sosem volt bajuk. Megennének ezek mindent, még a konzervdobozt is, betonfalú gyomruk van:D


*Rám ne nézz, é sem értem.

2018. ápr. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Mondj egyetlen olyan nagyobb testű fajtát, ahol ne lenne található rákosbetegségben meghalt.

Ízületi gondok minden nagytestűnél benne vannak a pakliban.Ma pedig már az a nézet, sokkal többet tud ártani a gazda a nem megfelelő mozgatással, etetéssel,mint az öröklés.

A szímegállás pl nagyon nem mindegy , milyen szituban történt.

Sokat számít, ha a kiszemelt tenyésztőnél utána lehetne nézni, az eddigi almokban milyen %-ban voltak gondok.

Nagytestűben pedig ne várj 16 éves kort. Van, amelyik megéli, de az nagyon-nagyon ritka.

Kedvenc fajtám az nj. Ennél a fajtánál jelenlévő bajok, hibák, betegségek nem hiszem, hogy jellemzőek lennének más fajtánál.

Mégis kitartok a fajta mellett. Persze, ha aktuális a kölyök, igen megválogatom, honnan vegyek.

Egy olyan kutyát kifogni, amelyik élete végéig makk egészséges, talán egyenlő a lottó ötös találattal szerintem.

2018. ápr. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igazatok van :)


Nyilván nem feltétel,hogy 16 évig éljen egy nagytestű.

Tudom minden fajtánál vannak betegségek.


Csak nehéz jó tisztességes tenyésztőt találni.

2018. ápr. 15. 16:17
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Tisztességes" tenyésztőtől is előjöhet bármilyen gond egy kutyánál.

A gének nagyon nagy szórásból találkoznak egy-egy egyedben. Olyasmi ez, mint amikor egy egészséges házaspárnak , akiknek még a családjukban visszamenőleg sem volt gond, egyszer csak születik egy beteg gyerekük.

Talán a kutyánál azért fordul elő sokkal gyakrabban, mert eleve rövid idő alatt sok utód születik.

2018. ápr. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy előjöhet,de kevesebb az esélye,mint aki nem szűret pl.


Lényegében még nem most lesz aktuális a kutya téma hanem 1-2 év múlva. Csak gondolkoztam :D

2018. ápr. 15. 17:54
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Nem ismerem a fajtát. Nekem olyan fajta kutyám van amilyennel a gyerekeket ijezgetik és a hírekbe is rögtön felkapják ha harapás történik. A rossz híről az a véleményem hogy a rossz oldalú történet mindig nagyobb port kavar mint a jó. Senki nem látja, hallja szinte hogy jó oké szét kapta a családot a kutya mert pl lancon tartották aztán besokalt az az EGY kutya de a másik 200ezer egyed a szinte az egyik legjobb családi kedvenc. Lehet hogy az általad választot fajtánál valóban több az egészségügyi probléma de ebben a pár évben próbálj alaposabban a történetek mögé látni. Én a helyedben felhívnék pár tenyésztőt és megkérdezném hogy ezekről a dolgokról mi a véleménye, tapasztalata meg hogy mennyire van ,,túl tenyésztve,, a fajta.
2018. ápr. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mik az OFT-nél a tenyésztésbe vétel követelménye. Csípő-könyök szűrés evidens kellene , hogy legyen. Ha még csak tervben van a kutya évekig, elmehetsz pl egy kiállításra. Vagyis inkább tenyészszemlére, vagy fajtakiállításra. Beszélhetsz tenyésztőkkel, stb.

Nincs túl sok tenyésztő még ebben a fajtában. Viszont egyre többen lesznek, mire kutyavásárlásra adod a fejedet. Nagyobb körben tudsz majd keresni megfelelő kölyköt .

2018. ápr. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A szívmegállás mellett ne menjünk el ilyen lazán... olvass utána a DCM-nek, és a helyedben kérném, hogy a szülőket szűressék le rá. 100%-os biztonságot sajnos a szívuh sem ad, de legalább tettél valamit a saját lelked megnyugtatásáért.
2018. ápr. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!