Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van köztetek olyan kutyás...

Van köztetek olyan kutyás akinek régen volt hosszabb ideig, majd később már nem tartott?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy volt hosszabb ideig, 10-20 év, majd mikor az utolsó is nyugalomba vonult nem tartott többé kutyát? És miért?


Nekem eddig két kutyám volt, egy malamut ~10 évig, most egy németjuhász van, de már 12 éves és bár jó bőrben van, de csodát nem kell várni ez gondolom evidens.

Viszont most először elgondolkoztam rajta, hogy vajon akarok-e utána kutyát még. Ami azért érthetetlen számomra, mert nélküle meg is őrülnék.


2018. ápr. 17. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Nekem még él az öszapókám,14év körüli mentett kutyus,

Remélem minél tovabb velünk lesz, de ha elmegy akkor nem.szeretnék másikat.


Termeszetesen benti kutyus, rengeteg plussz munkaval, és sok penzzel jár a tartasa. Mindent megkap a kanapékiralyom

Hogy nyugalomba teljenek oreg napjai,viszont nem tudom kesobb tudom e ezt finanszirozni, es a napi 3 szori porszivozas...


Mellette van 3 ivartalanitott macsek, ok ugye sokkal szabadabbak. Inkabb macskas lettem.


Egyre kevesebb a szabadidom is.


Ezertnem szeretnek tobb kutyat tartani, de ahogy ismerem magamat az elsö kóbor kutyát meglatom:)

2018. ápr. 18. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen a legfőbb dolog abban fogalmazódott meg, hogy rengeteg szabadidő, fáradtság, elkötelezettség, szabadság korlátozás és persze pénz. Főleg mivel mindenből a legjobbat kapja.

Szóval nagyon sok mindenről le kell mondani a kutya miatt, de különösebben nem érdekelt senkit, de azért mégis a kérdés felmerült, hogy sokkal egyszerűbb az élet kutya nélkül. Meg szerintem az is, hogy tudja jól mindenki rövid ideig élnek és egy idő után nem akarják többször átélni a végét.

Viszont én meg tudom jól, hogy néhány hónapnál tovább senki nem bírná ki kutya nélkül és fenekestől felforgatná a család életét a hiánya.

2018. ápr. 18. 08:30
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

10 évesen, viszonylag fiatalon ment el a golden retim.

Hiányzik az, hogy nincs kutya a lakásban, de nem csak a kutya, konkrétan Ő hiányzik. Nem akarok másik kutyát, mert úgyis őt keresném benne, hozzá hasonlítanám, bezzeg okosabb, bezzeg csöndesebb, bezzeg akármilyenebb volt.

Nem zárom ki, hogy egyszer legyen újra kutyám, mert az a sok-sok pozitív dolog hiányzik, de most se a kutyának, se nekem nem lenne jó, ha lenne. A "majd egyszer" években mérhető.

Cicánk van helyette, nyilván őt is szeretem, de nagyon más.

2018. ápr. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Gyerekként 4 évesen ment el az óangol juhászkutyánk betegség miatt, majd rá pár évre lett egy másik ugyanilyen kutyus. Ő 13 évet élt.

5 éve nincs kutyám, de majd szeretnék. Jelenleg nem lenne időm foglalkozni vele, pláne egy kölyökkel.

2018. ápr. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia. 1994ben költöztünk kertesházba a szüleimmel. Vettünk egy leonbergi és egy újfoundlandi kutyát. Csodálatos állatok voltak. Időközben lett egy párkapcsolatom, a párom unszolására vettünk két spánielt. A testvéremék meg egy westiet a párjával. Mindez egy birtokon, de odafigyelve.

Aztán a párommal elköltöztünk így a két spanci jött velünk. Időközben a két nagy jószág átment a szivárványhídon. A tesóm a westie mellé vett megint egy leonbergit. Mi visszaköltöztünk, így 4 kutya élt a "birtokon", immár szétszabdalt kertben, hogy ne legyen területi vita. Aztán a párom elhagyott, vitte a két spánielt. Majd visszaadta őket másfél évre és utána megint elvitte magához.

A tesóm leonbergije is elhunyt.

Tesómék elköltöztek, vitték a westiet, ő most halt meg a koratavasszal. Az exemnél még él az egyik spániel, a másikat utólag tudtam meg hogy elaltattatta.

Úgyhogy most én meg az idős apám élünk a "birtokon", nincs már kutya senkinek a családban.


Én most egyedülálló vagyok, de nem tervezek kutyát. Megviselt a sok huzavona, ami gondolom a kutyusokat mégjobban. Meg minden egyes kutyahalál egy nagy gyász.


De ezzel nem kell sem egyetérteni, sem leérvelni, hogy nincs igazam. Ez az én és a családom élethelyzete.

2018. ápr. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!