Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Corgi jó első kutyának...

A Corgi jó első kutyának panelba? Jobb mint egy Basset Hound?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nagyon mások...

De mégis melyik lehet jobb egy olyan embernek akinek még semmilyen állata nem volt?

Corgiból a Cardigan vagy a Pembroke a könnyebben kezelhető?



#kutya #állat #panel #lakás #kennel #fajta #juhászkutya #tenyésztő #corgi welsh pembroke #corgi welsh cardigan
2018. ápr. 19. 17:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
22%
A panelba plüsskutya jó, az kibírja, ha csak napi 1-2 órát lehet szabadban. Állatkínzóknak meg tök mindegy.
2018. ápr. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Szerintem meg az az állatkinzó és totálisan hozzá nem értő, aki ki teszi a kutyát a kertbe és mert szerinte nagy a kert ott tud futkorászni a kutya... Aztán szerencsétlen kutya 2-3 naponta meg lesz sétáltatva.


Egy kutya életéhez semmit nem ad hozzá a kert, ha nem foglalkoznak vele.


És ezt mindenki tudja aki beszélt már bármilyen tenyésztőcel.


Basset Houndot és Corgit szerintem eleve nem is szabad kint tartani, a rövid lábaik miatt nagyon rosszul viselik a szélsőséges időjárást.


Szerintem a kuvasz tipusú pásztor kutyákon kívül kb. minden más fajtát megillet minimum a kinti-benti lét.

Mégis csak az EMBER legjobb barátjáról beszélünk.

2018. ápr. 19. 17:43
 3/16 anonim ***** válasza:
19%
Helyes, téged is berakunk 20 m2-be, mert megillet téged. Naponta kimehetsz két órát és örülj neki.
2018. ápr. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Mert szerinted a kutya egy vadállat aki szíve szerint egész nap az erdőt róná?

Biztos a minőségi kajára és a meleg nappalira is nemet mondana, meg z emberi társaságra szeretetre...

2018. ápr. 19. 17:52
 5/16 anonim válasza:
69%

Na itt a sok okos állatvédő aki szerint állatkínzás a kutyát lakásban tartani :D abba nem gondoltok bele, hogy ha mindenki így gondolkodna, akkor 1000x több kutya kerülne az utcára, mert egyszerűen nem lenne rájuk igény a kertesház hiánya miatt?

Én 30m2-en tengődöm a kutyámmal, akit az utcán kapartam össze kidobva, bántva. Na vajon hol a jobb neki?

Napi 3x 4x le van víve sétálni rendesen, nem csak 20 percre, rendeszeresen eljár velem dolgozni mert megteheti, (ott 15m2-en sanyarog 4-5 órát) aztán megyünk a partra mert a Duna mellett lakunk.

Ugyan nem panel, de attól még lakás. És fix, hogy boldog.


Egyik fajtát sem ismerem természetileg kérdező, de ne is szállj felesleges vitákba a lakáskutya ellenzőkkel. Tiltassák be aztán próbálják meg ők mindet kertesházakba pakolni.

2018. ápr. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
16%

Ahogy említettem, állatkínzónak mindegy mit írok.

Ők tényleg elhiszik, hogy egy panelnyomorban a kutya jobban érzi magát, mint kertes házban az 1000 m2-en, ahol futkorászhat. Ennek semmi köze az ellátáshoz, a táphoz, a szeretethez, pusztán józan ész kérdése.

Akinek nincs, az a zsúfolt panelba visz területigényes állatot és azt hiszi, a napi séta elég neki. Akinek van, az ilyenre nem is gondol.

Állatkínzók, hajrá!

2018. ápr. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

"mint kertes házban az 1000 m2-en, ahol futkorászhat."


Ha tudnál bármit is a kutyákról, akkor azt is tudnád, hogy az a 1000m2 neki pont annyira szórakoztató mint egy panel szoba.

A kutyáknak rendszeresen új impulzusok kellenek, egy nagy kert ahol élnek nem ad semmit hozzánaz életükhöz, ellentétben anrendszeres sétákkal és szellemi foglalkozással.

2018. ápr. 19. 18:18
 8/16 anonim válasza:
100%
Akkor ezennel nem leszek többet állatkínzó és átadnám a lakáskutyámat bárkinek aki elviszi egy 1000m2-es kertesházba :D ráadásul keverék, és mivel bántották őt bizalmatlan, a férfiakra kissé ugrik...szóval biztos sok lesz rá a jelentkező de azért vigye akinek kell ne szenvedjen nekem itt tovább a kanapémon.
2018. ápr. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Érdekes cikk a felmerült témához kapcsolódóan. Szerintem ha egy kutya rendesen le van mozgatva, és sokat foglalkoznak vele akkor minden gond nélkül el van lakásban. Kint sem fog egész nap rohangálni, a nagy tér nem pótolhatja a sétákat.

Ír szetterem van, nagytestű is, a mozgásigénye is nagy. Köszöni szépen remekül elvan lakásban. Meg is őrülne egyedül a kertben, mert ő a gazdájával szeret lenni.

Napi 2-3 órát sétálunk/bandázunk más kutyákkal, utána általában már csak alszik.

2018. ápr. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
98%

Normálisan lemozgatott kutya a lakásban nem rombol.


Kérdező, te ismered magadat és a lehetőségeidet. Én kertvárosban élek és azt látom, hogy nagyon hasznos, hogy van udvar. Nem azért, mert a kutya majd egyedül szaladgál, hanem mert van hol eldobni neki a labdát, anélkül, hogy törvényt sértenél vagy elzarándokolnál a legközelebbi kutyafuttatásra kijelölt helyre (esetünkben messzire van és sok a huligán kutya).


A corginak két hatalmas nagy buktatója lehet.

1. Hatalmas a mozgásigénye. (Abból indulj ki, hogy egy átlagos kutyának eleve nagyobb a mozgásigénye, mint egy átlagos embernek).

2. Tudod minek a terelésére tenyésztették ki? Szarvasmarhára. Na, most gondolj bele egy pillanatra, hogy egy milyen temperamentum kell ahhoz, hogy egy 10-15 kg csöppség egy 500-1000kg-s állatot rávegyen, hogy arra menjen, amerre ő szeretné!


A corgi baromi ritka fajta. Amellett, hogy elmégy kiállításra igazi, élő corgit nézni és tenyésztővel beszélni én azt javaslom, hogy vedd fel a kapcsolatot olyanokkal, akik nagy mozgásigényű kutyákat tartanak. És próbálj meg túllépni azon, hogy milyen cuki meg "okos" meg "nyugodt", hanem azt nézd, hogy mennyi erőt, energiát és időt fektet abba a gazdi, hogy a kutyája ilyen legyen.


Illetve nem árt hozzá hatalmas mennyiségű előzetes szaktudás sem - tehát ami nem merül ki a limitált számú és néha elavult magyarra fordított szakirodalom olvasgatásában.

2018. ápr. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!