Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Corgi jó első kutyának...

A Corgi jó első kutyának panelba? Jobb mint egy Basset Hound?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nagyon mások...

De mégis melyik lehet jobb egy olyan embernek akinek még semmilyen állata nem volt?

Corgiból a Cardigan vagy a Pembroke a könnyebben kezelhető?



#kutya #állat #panel #lakás #kennel #fajta #juhászkutya #tenyésztő #corgi welsh pembroke #corgi welsh cardigan
2018. ápr. 19. 17:34
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! A pembroke az már ilyen kicsit kevésbé munka kutya mint a cardigan, nem?
2018. ápr. 19. 22:30
 12/16 anonim ***** válasza:
93%

Ha nincs lift akkor egyiket sem. Rovid labak,hosszu testuek.

Corginak brutal modon hullik a szore.Nagyon tomott bundaval rendelkeznek. Alkalmasak kint tartasra. Bent a futesi szezonban elegge meleguk lenne. En panelba nem valasztanam ezt a fajtat.

En ismerek egy corgit,kutyaajto van. De kutya 70% ban magatol kint tartozkodik.Telen is.

2018. ápr. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
A legoptimálisabb nyilván, ha van egy udvar is, de én azért nem tartanám 100%ig kint, inkább kinti benti kutyának. A corgi nem olyan hatalmas, szerintem kézben is le lehet vinni a lépcsőn ha kell. A szőr miatt tényleg meggondolandó, de megfelelő étrend és ápolás mellett ez is kordában tartható. Kutya mellett meg amúgy is gyakrabban takarít az ember.
2018. ápr. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
82%

Utolso 12-18 kg a fajta ezt le fel cipelni a lepcson azert nem konnyu :D


Nekem a 6 kg-os oreg kutyamat kell hurcibalni,le meg csak csak leviszem. De fel eleg nehez foleg nyaron. Pedig jo kondiban vagyok :D

2018. ápr. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
88%
Kedves kérdező! Ahogy olvasgattam a kérdésed és a válaszaidat, úgy gondolom, rád mernék bízni egy kutyát. Jó látni, hogy felelősségteljes emberek is vannak még a kutyatartók / tartani akarók között. Akármilyen kutyát lehet (szinte) akármekkora lakásban tartani. Egyedül egyetlen egy fontos dolog van, az pedig a mozgásigény kielégítése. Ha ez megvan, minden jöhet :). Ne foglalkozz a buta parasztokkal faluról, akik egy cseppet semm értenek a kutyához. Egy kutya nem fog csak úgy magától elkezdeni futkározni a kertben, semmilyen új inger nem fogja őt érni, viszont érezheti hogy ő elvileg a falka tagja, de egyáltalán nem a falka légterében él, csak kaját dobnak neki ki, sétálni nem viszik, és még állatorvost sem látott életében. Ez tipikusan minden 4. családi-házas kutya sorsa. Persze nem általánosítok, de ha lakásban van, már csak MUSZÁJ is sétálni vinni. De mit mond a parasztember Mucsaröcsögén? Azt, hogy a lakásban egy kutya boldog sem lehet. Már az boldogság számára, hogy minden percben a gazdáját 'nézheti'. Ne foglalkozz az ilyen "megörökültem az 500 négyzetkilomíteres fármut ányámtó', ott aztán bódug a kutya, habá' bezátam egy 3 négyzötmíteres kennelbe" emberekkel. Nem ért (a többségük!!!) a kutyákhoz, de nem baj, ez téged a kutyusod boldog nevelésében nem akadályozhat meg. Ne feledd, ilyen sorredben, pontosan ez az esszenciája egy boldog kutya-ember kapcsolatnak: testmozgás, fegyelem, szeretet. Semmi más nem fogja érdekelni a kutyádat, az sem, ha kinn éltek az utcán :)❤. (Habár Magyarországon már azt sem szabad ...khm...)
2018. nov. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha még aktuális a kérdés, válaszolnék mint boldog corgi tulajdonos. :)


Lakásban tartjuk, a negyedi emeleten, lift nincs.

Kézben cipeljük naponta 4-szer. Jó kis torna. :) Viszont egy normálisan tartott, nem elhízlalt kan max 12-13 kiló. A szuka kisebb. Ennyit mindenki elbír.

Alapvetően tényleg magasabb általában véve a mozgásigényük, de ez egyedfüggő is. A miénk nem egy pörgős kutya. Ilyen is van.

A szőre valóban durván hullik vedléskor, egyébként simán kordában tartható ha rendszeresen fésülöd.

Sokszor visszük ismerősökhöz, családhoz, ahol van kert, nagyon szívesen kint van, DE csak addig amíg mi is kint vagyunk vele, egyébként nem érdekli az udvar.

Nagyon emberközpontú, mindig ember mellett kell lennie. Ha csak pisilni ugrasz el, akkor is követ. Mindig ott van ahol te, vagy olyan helyet választ ahol rádlát.

Simán tartható lakásban, sőt, szerintem ott is kell. Amellett, hogy levezeted az igényeit.

2019. jún. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!