Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért nem adhatok a kutyámnak...

Mért nem adhatok a kutyámnak csontot?

Figyelt kérdés
A mostoha nagymamám állandóan azzal jön, hogy nem szabad a kutyának csontot adni, mert kilukad a bele. De én ezt olyan marhaságnak tartom, hogy már nem tudok mit szólni erre. Mert "állítólag" az állatorvos azt mondta neki, hogy belehalhat. Szerintem csak kitalálta. Bezzeg az édességet szegénynek állandóan adnak, mivel imádja a csokit a kutyám. De gondolom nem lesz rosszul a kutyám, ha adok neki egy csirkecsontot, ugye? :D

2018. ápr. 20. 19:39
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
74%

#10. Tájékozódj inkább Te!


Évek óta BARF szerint etetek aminek része a nyers csont is.


[link] az első 5 percet legalább nézd meg...

2018. ápr. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
84%

A kutya ehet csontot. De CSAK NYERSEN! Főve megváltozik a szerkezete, törékeny lesz, és kemény, az éles darabok problémát okozhatnak.

Sok iskolában végeznek kísérletet is a témában bioszon, csirkecsontot hőkezelnek, és így modellezik, hogy a csontnak kétféle tulajdonsága van: szilárdít, de mégis rugalmas. Nos, a főzéssel a rugalmasság megszűnik, és a csont éles, szilánkos darabokra törik.

Nyersen sem minden csont adható, a csöves tartócsontok nyersen is szilánkosra törnek. Tehát pl. a csirke combcsont is kerülendő.

Az összes rémhírben, ahol a kutyát csak műtéttel tudták megmenteni, főtt csont volt a ludas. Megfelelő odafigyelés mellett a nyers csont adásával nem lehet probléma, sőt szükséges is a benne lévő tápanyagok miatt. Vagyis hát akkor szükséges, ha nyersen etetsz (pl. BARF, PREY modell szerint). Táp mellé nem kell.

A túl sok csont/csontos hús adása székrekedést is okozhat, tehát az arányokra is figyelni kell.


Csokit, és édességet ne adjatok a kutyának! A cukor nem tesz nekik jót, de ez a legkevesebb. A teobromin a kakaó fő alkaloidja, a koffeinhez hasonló vegyület. Az emberre serkentőleg hat, a kutyának viszont már kis mennyiség is mérgezést okozhat. Az ő szervezetük sokkal lassabban képes lebontani ezt az alkaloidot, mint az emberi szervezet: a kutya vérében akár 20 órán keresztül jelen van a teobromin. A kakaóban gazdag csokikban, tehát az étcsokikban van a legtöbb, ezek a legveszélyesebbek.

Az édesítőszeres (xilit tartalmú) ételek pedig szintén halálos veszélyt rejtenek: https://www.youtube.com/watch?v=8EtMmQI9j6s

2018. ápr. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
23%
AZT MONDJA KISÁLLAT DIETETIKUS VAGYOK :DDDDDDDD
2018. ápr. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
0%
Elméletileg a disznó kivételével bármilyen csontot ehetnek NYERSEN, az én kutyámnak viszont múltkor a nyers csirke combcsont véresre vágta az ínyét rágás közben, és a beleit is felsértette (véres széklet). Úgyhogy én inkább nem javaslom. A szárnyas állatok csontjai nyersen is elég szilánkosan törnek, nem csak főve.
2018. ápr. 21. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
63%
Bármilyen csontot lehet neki adni nyersen, kivéve disznócsontot, illetve szárnyasok tartócsontjait. A csirkecomb pl. pont tartócsont, a kutyák nagy részének azt nem igazán ajánlják (más kérdés, ha az adott kutya már egy ideje nyersezik, legalább közepes testű és nem rövidorrú). Csirkenyakat, farhátat, lábat fejet viszont nyugodtan lehet nekik adni.
2018. ápr. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Na várjatok egy kicsit... De hiszen minden héten adnak a kutyámnak 3 kocka csokit, most mi legyen, és hogyan mondjam nekik meg, hogy ne egyen a kutya édességet? A süteményekből is eszik, mert megkínálják, és ő meg is eszi. Én nem tudom, hogy mivel etetik még, de tésztát is szoktak neki adni. Mondtam anyának hogy ne adjon a kutyának csokit, de ezt mondta: -Mit csináljak, ha állandóan kunyerál?
2018. ápr. 21. 09:14
 17/26 A kérdező kommentje:
Amúgy tacskó-foxi keverékünk van, tehát középméretű.
2018. ápr. 21. 09:16
 18/26 anonim ***** válasza:
Akkor nem sokáig fog élni ezek amiket kap mind árt neki.
2018. ápr. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Azért kunyerál, mert mindig kap, és azt hiszi, hogy ezzel eléri a célját. És hát el is éri. Ne foglalkozzatok vele, küldjétek el, zárjátok ki ha esztek. Ha esetleg van valami amit megehet, pl. csirkenyesedék ami marad, akkor azt etetéskor akár nyersen oda lehet neki adni. De ne kapjon kaját az asztalról.

A kutyák szeretik az édeset, biztos ízlik neki, de nem tesz jót. Ha olyan összetevő van a sütiben akkor akár komoly baja is lehet.

A tészta nem olyan nagy baj, de ha fűszeres akkor azt se adnám. Amúgy is csak hízik tőle, nincs szüksége a kutyáknak szénhidrátra.

2018. ápr. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 lugoka ***** válasza:
100%

Ha nagyobb termetű lenne akkor kisebb eséllyel lenne baja. A testsúly/kg számít bármilyen méregnél. Ha meg véletlenül édesítő van a sütiben egyszer akkor ott lesz annyi. Én nem kockáztatnék. Nyugodtan rakjál be Anyukádéknak egy ásót a szobába, hogy ha adnak csokit akkor legyen mivel elásni a kutyát. Lehet, hogy megsértődnek, de talán elgondolkoznak.


Én szüleim is megértették, hogy ne adjanak semmi házi kosztot a kutyának ha már dolgozok az etetésével, pedig ők is még így szokták meg.

2018. ápr. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!