Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a kutyám baja?

Mi lehet a kutyám baja?

Figyelt kérdés
Hirtelen a németjuhász kutyánkon azt vettük észre hogy szomorú, és fáradt. Mostmár folyik a nyála, nem eszik, nem iszik, és alig bír mozogni. Reszket, és nyüszít, illetve ilyen morgó hangot ad ki a hasa. Ez mitől lehet?

2018. ápr. 20. 21:47
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
Hogy van a kutya?
2018. ápr. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Nos, mostmár tudok valami bízhatót mondani. Volt kint állatorvos, és sajnos nem jó hírekkel szolgált. Azt mondta, hogy 90% hogy babesia vírust kapott, amit a kullancs hordoz magában, ennek a vírusnak a végkimenetele a vése leállás. Most kapott 8 féle injekciót, és 2 órán keresztül nézni kell, mert valószínüleg nagyon levert lesz, és sárgát fog hányni. Azt mondta, ha véletlenül tévedett volna, bár nem hiszi, akkor holnap még vissza kell vinnünk. De a megbízhatóbb az, hogy végre iszik :)
2018. ápr. 21. 10:47
 23/31 A kérdező kommentje:

*vese...

Illetve azt mondta, hogy ez még olyan kutyákat is képes megtámadni, akik védekeznek a kullancsok ellen, pont mint mi

2018. ápr. 21. 10:49
 24/31 anonim ***** válasza:

Tavasz van és ilyenkor nagyon nagy a kullancs fertőzés esélye.

Védekezni kell ellene, mint a bolhák ellen.

2018. ápr. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Babéziára nem 8-féle injekciót adnak be és hányni sem hány utána. Kamu a kérdés.
2018. ápr. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Az Imizol injekció valóban okozhat hányást.


Kérdező, itasd gyakran a kutyát, ha nem inna, fecskendőből is lehet a szájába adni a vizet, vagy belekanalazni.

Lényeg, ne száradjon ki, fogyasszon vizet.

Gyors gyógyulást kívánok neki!

2018. ápr. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
55%

Nos, már nem tudom, hányadszorra írok, de tudd, hogy minden megyében van éjjeli ügyeletes állatorvos, akinek kutya kötelessége kimenni. Van hétvégi, és van este 16 órától másnap reggel 8 óráig. Azt nem mondom, hogy nem kerül pénzbe, de köteles ellátni akár éjjel 3-kor is az állatot.

Azért tudom, mert gyakran írtam állatorvosi ügyeleti beosztást a helyi megyei napilapba. Nálatok is kell, hogy legyen.

Ezt írom mások tanulságára is, a honlapokon megtalálhatóak. Tegnap éjfél körül én írtam, hogy nézd már meg, mert még helyetted is féltettem azt a szerencsétlen kutyát. Aki nem ügyeletes, az nem köteles kimenni, de még mindig furcsállom, hogy a 11 hívott orvos közül mind elhajtott összesen 10 perc alatt.

Örülök, hogy tévedtem és nem csont okozta a szenvedését, ha mind igaz, amit eddig leírtál. Sajnos még mindig kételkedem a kérdésed valódiságában.

Jöhet a piros kezed.

2018. ápr. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Hát csak tudom, hogy hány féle injekciót kapott.. Meg olyan teát kell vele itatni, amiben van szőlőcukor, szódabikarbóna, és só. Viszont nem nagyon iszik, mert mikor haza jöttünk vele az állatorvostól teli itta magát, azóta meg csak pihen, és nem szeretne inni, pedig ebből a teából 1l-t meg kellene innia a mai nap folyamán...Azért hogy ki tisztítsa a veséjét.

Aki meg kételkedik a kérdésem valódiságában, nyugodtan jöjjön el, megmutatom azt a papírt, amit az állatorvos hagyott itt, rajta van minden, ja és a híváslistámat is megmutatom, ha szeretné.

2018. ápr. 21. 15:17
 29/31 anonim ***** válasza:
80%

Egy infúzió lehet, hogy nem ártana. Az én - illetve apukám kutyája (vele élt falun) 1 éve halt meg babéziában. 10 éves volt. Az állatorvos nem adott neki, csak imizolt kapott, de azt 2x is. Magától nem ivott, és sajnos nagyon kiszáradt. Én csak másnap tudtam menni, próbáltam itatni fecskendőből de már gyenge volt, és láttam rajta, hogy feladta.

Szóval nagyon fontos a folyadékpótlás, ha csak kicsit iszik az nem biztos, hogy elég lesz. A Ez a tea is jó ötlet amúgy, az ásványi anyagok miatt. Jobbulást a kutyának!

2018. ápr. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kutyus nevében is a jókívánságokat! Hálistennek már megivott egy liter teát, és nagyon sok vizet. Mostmár vissza jött az életkedve, rendesen eszik, megszűnt a nyál folyás. És elég jól viseli a gyógyszerek mellékhatásait :)
2018. ápr. 21. 20:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!