Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek az Amerikai...

Mi a véleményetek az Amerikai Akitákról?

Figyelt kérdés
Szeretnénk egy Amerikai akitát! Valakinek személyes véleménye alapján vagy valaki letudna írni róla amit csak tud? Foglalkozás, etetés, intelligencia stb

2018. ápr. 21. 21:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

mégis miért akarsz ilyen kutyát ha semmit nem tudsz róla? egyébként ha van hozzájuk türelmed, következetességed és pénzed akkor remek kutyák. Gyerek mellé nem annyira ajánlottak, makacsak, önfejűek. Van velük munka bőven, de ha jó helyről veszed (tenyésztő, 1-2000€) és rengeteg időt fektetsz a nevelésébe (akár kutyasuliba viszed) akkor egy baromi jó kutya lesz az eredménye. A lényeg hogy következetesnek kell lenni, érteni kell a kutyákhoz és sokat kell vele foglalkozni. szórakozás velük az élet bár nekem japán van, és mondjuk ha ingyen adnák sem kellene még egyszer ilyen fajta. Rettentő fárasztóak tudnak lenni az állandó makacskodással, bár kinek mi.


ui: fontos jó helyről venni mert egy akita egészségesen is cudar tud lenni, betegen meg főleg szenvedés (itt az idegrendszeri betegségekre gondolok) hajlamosak agresszívak lenni más kutyákkal, egy ideggyenge akita vagy mindentől retteg, vagy mindent meg akar ölni ami él és mozog (mindkettő van az ismeretségi körömben)

2018. ápr. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
ja és még annyi hogy érdemes belépni akár magyar akár külföldi akitás csoportokba. Ott saját szemeddel láthatod mit le nem művelnek ezek a kutyák :D (gondolok itt jóra és rosszra is)
2018. ápr. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1

Mindenképp jó tenyésztőt választananêk, és vinnem kutya suliba! (Ez igaz idáig minden kutyámal így történt) Türelmem van bőven!

És mivel ilyen bundásak hogy bírják a nyarat?

2018. ápr. 21. 23:29
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Elég rosszul, ilyenkor vagy nagyon korán vagy késő este lehet csak sétálni vinni őket.
2018. ápr. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm szépen!
2018. ápr. 22. 00:33
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az akiták (mind a japán, mind az amerikai) csodálatos kutyák, de iszonyatosan makacsak, és ha olyanjuk van, nagyon meg tudják keseríteni az ember életét. Nem olyanok, mint egy német juhász, hanem mint egy macska kutyatestben. A nevelésükre, szocializációjukra, más állatfajokkal (macska, nyuszi stb) összeszoktatásukra már az elejétől fogva hangsúlyt kell fektetni.

Etetési igényük ugyanaz, mind bármely más kutyának: BARF-étrend vagy jó minőségű (Platinum, Real Nature stb.) száraztáp. Az izületi fejlődésükre kölyökkorban nagyon oda kell figyelmi, mivel elég méretes kutyák, ebből kifolyólag hajlamosak az izületi elváltozásokra. Emiatt javaslom, hogy ne válasszatok neki nagyon magas fehérjetartalmú tápot, ha meg a BARF mellett döntötök (amit én csak ajánlani tudok), akkor lépj be a BARFSHOP.HU - A nyersetetés csoportba Facebookon, és olvasd el a kölyökkutyák etetéséről szóló fájlt.

Intelligensnek nagyon is intelligensek, viszont mint írtam, hajlamosak a saját fejük után menni, így az intelligencia nem párosul náluk engedelmességgel. A nevelés során emiatt meg kell találni, hogy mivel lehet a leginkább motiválni őket. Arra is oda kell figyelni, hogy ha elkezdenek unatkozni, akkor hajlamosak szökni, így ha kertes házban is laktok, szánj rá napi 1.5-2 órát arra, hogy megsétáltasd, illetve agyilag is próbáld fárasztani.

Szőrápolás: vedlési időszakon kívül elég heti 1-2x átfésülni egy ún. slicker brush-sal (nem tudom a magyar nevét), vedlési időszakon kívül viszont aljszőrgereblyét kell használni, és lehetőleg minden nap, ha nem akarod, hogy a kert és a lakás úgy nézzen ki, mintha széttéptek volna 8 millió plüsst. :D Egyébként vedlési időszakon kívül is hullik a szőrük - nyilván nem olyan durván, mintha vedlenének - szóval készülj fel arra, hogy akkor is tiszta szőr lesz mindened.

Mindenképp megbízható tenyésztőtől vásárolj! Magyarországon ajánlom a Woorlock és Danger Zone kenneleket, ők el tudnak látni további tanácsokkal.

2018. ápr. 22. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az AKITA WORLD csoportba való belépést pedig ajánlani tudom én is, illetve más csoportokba való belépést is.

Utolsó voltam.

2018. ápr. 22. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#6

Köszönöm szépen az infókat! Beszéltem egy tenyésztővol! Anya, apa rendben tűnik! A tenyésztő se dugdoza rám a kutyát, inkább minden apró részlet érdekli! Ha minden jól. Megy akkor Ápr. 29-én eltudjuk hozni a kölyköt!


Viszont még egy kérdésem lenne!

Egy kölyök akitának milyen étrendet tápot ajánlanátok? És napi hányszor kell etetni?

2018. ápr. 22. 09:20
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugye nem első kutya lesz?? Amúgy az etetése semmiben sem különb mint más fajtáké. Kölyök korban napi 3x kell etetni, felnőtt korában 2x, vagy ha jóevő kutyát fogsz ki akkor 1x. Kölyök tápot kell adni neki, de abban a tenyésztő is tud segíteni
2018. ápr. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem, nem az első kutyám! Volt beaglem, tacskom, németjuhászom most pedig egy labrador retriever és mellé lesz az Akita
2018. ápr. 22. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!