Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak az én kutyáim játszanak...

Csak az én kutyáim játszanak együtt? Fárasztják le egymást?

Figyelt kérdés

Mindig olvasom itt, hogy nem játszanak együtt stb.

Pl itt is.

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__9263359-ha-v..

Mi pont azért vettünk 2. kutyát mert az első extra pőrgős volt. 1.5-2 órát simán kellett. futtatni egy nap. Mióta itt a másik azóta 2-3 naponta megyünk. Nem mondom, hogy egész nap szaladgálnak,de nagyon sokat. Sokszor azzal szórakoznak, hogy futnak az udvar elejéböl a vegebe, mintha vere

senyeznének.

Ez tenyleg ennyire ritka?



2018. ápr. 22. 01:49
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Az enyémek is játszanak sokat. 4 év korkülönbség van köztük. Bár mi nem kertesbe, hanem panelba lakunk. Huzzák a köteleiket, szaladgálnak fel-le az ágyról. A futtatóba is együtt visszük őket, ha vannak bent más kutyák pár perc játék után visszatérnek egymáshoz, és ketten játszanak. Együtt is alszanak, pedig akárhol aludhatnának az egész lakásban.
2018. ápr. 22. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Minden kutya játszik a másikkal, amit belinkeltél azok arra értik hogy attól nem fárad el szellemileg és ezért ugyanúgy kell mindkettővel foglalkozni. Különben rosszalkodni fognak.
2018. ápr. 22. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyáim is játszanak együtt, sajnos más kutyákkal nem játszanak csak egymással. Minden nap visszük őket kutyák közé, de őket nem érdeklik a többiek.

Pár hónap különbséggel kerültek hozzánk kölyökként.

Az nem kérdés, hogy jó a kutyának, ha ketten vannak, de a gazdinak attól még ugyanúgy kell velük foglalkozni. Sajnos van, aki úgy gondolja, hogy a két kutya elvan együtt, aztán szórakoztassák csak egymást, neki nincs dolga.

Ezért szokták mondani, hogy ha egy unatkozó kutya mellé veszel még egyet, akkor két unatkozó kutyád lesz.

A nevelési hibák is jobban kijönnek két kutyánál. Tanulnak egymástól. Rossz szokásokat is.

Nehéz két kutyát egyszerre nevelni-persze nem lehetetlen. De kettőnek a nevelését egyszerre elcseszni.... Na az az igazi élmény :)

2018. ápr. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyáim nem játszanak együtt, nem alszanak együtt. Elvannak egymás mellett de különösebben nem foglalkoznak egymással.
2018. ápr. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyáim sem játszanak vagy alszanak együtt, 3 év különbség van köztük.

Más kutyákkal viszont játszanak.

Azt vettem észre viszont, hogy, ha pár napig nem tudok velük foglalkozni, akkor utána játszanak egymással.

2018. ápr. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem azok írják az ilyeneket, akiknek nemvolt még több kutyájuk. 3 kinti-benti kutyám van, rengeteget bírkóznak, fogócskáznak, huzakodnank egymással. Együtt "vadásznak" madarakra, és az idetévedő macskákra 😀, járöröznek a kerítés mellett, összebújva pihennek. Ha elmegyünk ithonról gyönyörűen elvannak, nincs sírás, hiszti meg végetnem érő ugatás. Pont annyit kell velük foglalkozni összesen mint amit egy kutyával kellet, de sokkal nyugodtabbak, kiegyensúlyozotabbak mint az egyke volt társak nélkül.
2018. ápr. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%
Négy kutyám is van és nem igazán foglalkoznak egymással. Ettől függetlenül mind a néggyel külön-külön kell foglalkozni, és nem azért lett négy hogy egymást szórakoztassák helyettem, soha nem is így volt tervezve. Valaki jól megfogalmazta előttem; sok gazdi azért akar két kutyát hogy egymást szórakoztassák és neki ne legyen velük annyi dolga. Ez a hozzáállás a rossz. Én nem azt mondom hogy két kutya nem játszhat egymással és nem foglalhatják le egymást egy szinten, de ez nem pótolja a gazdával töltött időt és fárasztást.
2018. ápr. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!