Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez jó lesz póráznak?

Ez jó lesz póráznak?

Figyelt kérdés

Az egyik pulcsimban volt ilyen fűző féleség, tudjátok, ami a kapucniknál szokott lenni, olyasmi, mint egy cipőfűző. Ezt kihúztam, csináltam egy fojtóhurkot a végére, az lenne nyakörvnek a másik végét meg simán csak fogom. Nagytestű kutya, így tudom úgy fogni, hogy lazán van a kötél és csak szükség esetén rántom meg.

Jó lesz? Nem fojt, mert átbújtatom a kutya fejét és akkorára húzom, amekkora passzol.


2018. ápr. 25. 08:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Hol laksz? Ha pesti vagy gyere el kérlek, és adok neked egy pórázt.. nekünk van plussz kettő bontatlan tartalék.. komolyan odaadom, ha eljössz
2018. ápr. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem...

Mostanában találtad (pl elütötték) és azonnal vitted a dokihoz, akinél csak úgy otthagytad kéthavi fizudat egy idegen kutyára?

Gondolom, ha már régebben meglenne, egy póráz-nyakörv szettet már beszereztél volna neki.


Ez a cipőfűző vastagságú cucc nem egy örödögtől való dolog, elég sok munkakutyának ott lóg a nyakában: [link]

Ha tudod helyesen alkalmazni és a kutya viszonylag engedelmes, akkor működhet, viszont ha nagyon húzni akarja a pórázt, elég gyorsan meg fog fájdulni a kezed, mert ez a pár mm-es cucc a te kezedbe is belevág.

Ennél még az is jobb lenne, ha egy övet akasztanál a kutya nyakába.

2018. ápr. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Ez hosszú történet. Három hete találtam egy árokban félholtan. Be volt törve a koponyája és két lába is törött volt, a bundája szétázva, csupa seb a bőre. Valószínűleg szétverték, legalábbis a doki szerint, mert ütésnyomokat talált rajta, de az is lehet, hogy egy autó ütötte el. Mire megműtötte, összevarrta a sebeit, vett vért és tett egy teljes körű vizsgálatot. Kiderült, hogy bélgyulladása van, amire gyógytápot adott a doki, illetve injekciókat kapott. Mire a táp elfogyott a kutya meggyógyult, most már csak a hegek látszanak, de a kutya jól van, nagyon boldognak tűnik, folyton a nyomomban van, egy percre sem téveszt szem elől. Viszont mivel csak egy kb 100m^2-es kis udvarom van, aminek a fele virágos kert, ezért muszáj lenne elvinni sétálni, hisz 3 hét alatt még nem sétált. Átmenetileg gondoltam ezt a megoldást, mert azért némi biztonságot mégiscsak nyújt, jobb, mint a semmi. Nálam nem egy hét múlva lesz fizu, mert 20-án kapok mindig, ami elment a kezelésekre, gyógyszerekre, varratszedés stb, a kutya épphogy kigyógyult, hétfőn hagytam a dokinál az utolsó centemet. Igazából van kb 3000 forintom, de az kajára fog kelleni. Ő meg azt eszi, ami marad, mert most nincs más választásom, de amint kapok pénzt megveszem a cuccait.
2018. ápr. 25. 12:26
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
ezek szerint nem tudod, hogy hogyan tud pórázzal közlekedni a kutya... én inkább hagynám őt az udvarban, és ha kapsz fizut, veszel neki pórázt meg nyakörvet, és akkor kezdeni a "tanulást". nem olyan kicsi az az udvar, hogy ne tudjon mozogni...
2018. ápr. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

azért 100 négyzetméter nem olyan kicsi..., a mi házunk 80 négyzetméter, és szerintem egy ekkora területen egy kutya vígan el lenne

nem kötelező sétáltatni, ha van szabad mozgástere, addig, amíg nem tudsz neki venni pórázt és nyakörvet, el lesz az udvaron, nem pár négyzetméterre van bezárva

2018. ápr. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!