Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Illatos útról örökbefogadott...

Illatos útról örökbefogadott kutyát vitt már vissza valaki, esetleg menhelyet/másik gazdát keresett neki?

Figyelt kérdés
Nem ez a célom, de már-már tehetetlennek/alkalmatlannak érzem magam. 10 éves kutyát fogadtam örökbe 2 hónapja, bújós, emberközpontú, szobatiszta jellemzéssel. 1 hónapig naponta többször bepisilt, nem csináltam belőle ügyet, ez elmúlt. Viszont a mai napig iszonyúan sír/ugat, ha elmegyek. Szoktattam a rövidebb ideig elmegyek, visszajövök módszerrel is, hatástalan. Ráadásul 1 hónapja naponta az ágyra/kanapéra végzi a nagydolgát, ha akár 1 órára is egyedül van. .Lassan itt a hőségriadó, szellőztetni "életveszélyes". Néhány napja felmerült, hogy talán kertes házban jobban feltalálná magát. Illatos útra semmiképp nem szeretném visszavinni, az már nagyon nagy törés lenne neki. Napi négyszer sétálunk, ebből 2x 1-1,5 órát. Kutyákkal/gazdákkal barátságos.
2018. ápr. 25. 16:50
 1/9 anonim válasza:
91%

Szerintem adj neki még egy esélyt és inkább vidd el egy kutyasuliba.

Az állatok általában a stressztől, idegi alapon szoktak ide-oda piszkítani.

Rengeteg nehézségen mehetett át szegényke, és ezt bizony nem fogja orvosolni egy kertes ház, mert a probléma ott is megmarad. Nyilván fél, hogy ismét egyedül van. Talán a menhelyen mindig volt ott valaki a környéken, nem szokta meg az egyedül létet, talán a szocializációjával van baj.

Szerintem egy iskola, vagy egy jobb állatdoki tudna valami használható tanácsot adni, amivel le lehetne nyugtatni.

Azért igazán rendes tőled, hogy menhelyről fogadtál az otthonodba egy ilyen kis árvát:)

2018. ápr. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Szeparációs szorongás/stressz az oka a viselkedésének. Ez olyan, mint egy betegség, amiből ki kell kúrálni. Javaslom, hogy fordulj olyan szakemberhez, aki konkrétan a problémás kutyákhoz ért.
2018. ápr. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Illatos úton 4 napig volt. 10 év után került a második gazdájához, gyanítom hasonló okok miatt került be 3 hónap után. Beszéltem már több kutyasulival, Tekla kerek-perec megmondta, sokat tenni ennyi idős kutyával már nem tudnak.
2018. ápr. 25. 17:29
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mi voltunk ilyen helyzetben, mint te, és sikerült megoldanunk. Menhelyröl fogadtunk örökbe egy 9 hónapos kutyát, szintén azzal a jellemzéssel, hogy szobatiszta, lakásban jól tartható, jól szocializált. Öt már elöttünk kétszer vitték vissza, de nem indokolták meg, miért. Hamar kiderült, hogy ö is bepisil, bekakál, és amint elmentünk otthonról, megrágta a bútorokat, és egész nap vonyított, ugatott. A szomszédok folyamatosan panaszkodtak rá. Nálunk se volt opció, hogy visszavigyük, már mi is a kertes házba költözésen gondolkodtunk. Több dolgot kipróbáltunk sikertelenül, még állatorvostól kapott növényi nyugtatót is, semmi nem használt. Végül a netröl vadászott kutyapszichológust hívtunk ki magunkhoz. Csak egyszer jött el hozzánk, mindent megnézett, hogy él a kutya és hogy bánunk vele, aztán adott egy csomó személyre szabott tanácsot. Azokat követtük, és 2-3 hét alatt egyre kevesebbet vonyított, majd teljesen abba is hagyta. Most már 7 éves, azóta se volt vele semmi baj, boldog kutya, imádja mindenki! :) Egy idös kutyával biztos nehezebb, de nem reménytelen, egy próbát megérne! Szurkolok nektek!
2018. ápr. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%

Egy 9 hónapos kutyát ne hasonlítsunk össze egy 10 évessel!


Kérdező, egyébként én is tennék vele még egy próbát. Keress neten kutyatrénert, aki házhoz megy és csak veletek oldja meg a célzott problémát.


Mi is ezzel a megoldással próbálkoztunk annó, de a 10 éves menhelykutya-akit más jellemzéssel adtak ki-kiderült rettenetesen agresszív és veszélyes a családunkra (gyerek, másik kutya), így fájó szívvel visszavittük az Illatosra. Azóta egyébként a Vigyél haza alapítvány rehabilitálta és gazdára lelt, mint egyedüli kutya egy hatalmas tanyán.

2018. ápr. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
33%
Ehhez értő kiképzőt, oktatót keress. Ha pesti vagy, könnyebb dolgod lehet. Illetve kutyanapközi segíthet, hogy ne maradjon egyedül. Emellett boxba szoktatást is kipróbálhatnád, a szep. szorongáson is nagyon sokszor segít, de az ürítési gondokat megoldja.
2018. ápr. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A "keress a neten"... túl vagyok, nem nagy eredménnyel. Nincsenek 10+ ezreseim próbálkozásra, pl. box. Amennyire őrjöng, ha elmegyek még felborulna vele, a szomszédok meg idegbajt kapnának. Lehet lepontozni, hogy miért vállaltam kutyát, ha nincs anyagi lehetőségem. Minőségi tápot eszik, kétszer vittem állatorvoshoz a 2 hónap alatt, aranyárban megvettem a kullancs/bolha elleni készítményt. Azért hoztam el, mert -14 fokban a fűtetlen helyiségben a betonpadlón sok esélye nem volt. Arra gondoltam, kényelmes helye van, 4x sétál, minőségi az étkezése, jó élete lesz idős korára. Ráadásul ahogy telik az idő, egyre agresszívabb. Sem itt, sem máshol senki nem ajánlott még konkrét személyt, aki házi szaktanácsadással segíteni tudna.
2018. ápr. 26. 11:34
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

Esetleg ha kiírnád egy konkrét kérdésben, hogy ilyen személyt keresel, az segíthet. Akár itt, akár már kutyás fórumon, facebookon kutyás csoportban. Aki ilyet ismer, nem feltétlenül fog felfigyelni erre a kérdésedre, ha konkrétan kérdezed, hogy ilyen szakembert keresel, több az esélye.

Én is csak hallomásból ismerek ilyet, de úgy meg nem merek ajánlani.

2018. ápr. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok. Tényleg azért lettem lepontozva amiért egy családomra agresszív kutyát több próbálkozás után visszavittem a menhelyre? Miért is?


Szidjátok az Illatost, amiért nem adtam teljes körű tájékoztatást a kutyáról! Rettenetesen felelőtlenek voltak, hogy csak úgy kiadták. Jobb helyeken a leendő gazdiknak hetekig/hónapokig kell látogatnia a felnőtt a kutyát, hogy kialakuljon köztük valami és ne süljön el balul a történet! Nem értem miért engem állítotok is be hibásnak!

2018. ápr. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!