Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Látogassa a szomszéd bácsi a...

Látogassa a szomszéd bácsi a kutyáját, vagy jobb ha nem?

Figyelt kérdés
Már öreg, 16 éves a kutyus, kicsi korától vele élt. Most viszont a bácsi panelba költözik, és átvállaltam a kis öreg tacskóját. A dolgot az is nehezíti, hogy volt a kutyusnak átjárási lehetősége hozzám, de ha megunta, haza is ment. Csak pár percekre jött át körülnézni. Nem tudom hogyan fogja megérteni, hogy többé nem mehet haza. Én azt mondta a bácsinak, hogy eleinte legalább jöjjön el néha meglátogatni, de őszerinte az csak nehezítené. Nektek mi a véleményetek?
2018. ápr. 27. 06:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nehezítené. Mind a kettőjüknek.

Ha nem látogatja, eleinte a kutyusnak hiányozni fog, de hozzászokik az új helyzethez, és idővel téged tekint a gazdàjának.

Ha látogatja, minden alkalommal vele akar menni, és továbbra is ő lesz a gazdi a szemében, te csak valaki, aki ott vagy, amíg ő vissza nem jön.


És biztos vagyok benne, a bácsinak sem lesz egyszerű.

2018. ápr. 27. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. A kutyának nehéz lesz, de talán így gyorsabban megszokja. A bácsit nem hiszem, hogy nagyon érdekli, el akarta altatni, én mondtam neki, hogy ilyent ne csináljon, inkább adja nekem.
2018. ápr. 27. 06:46
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
De miért nem viszi magával egy tacskó elvan ott is
2018. ápr. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

A bácsit biztosan ugyanúgy megviseli majd az elválás, meg tudom érteni, hogy inkább elaltatta volna. Hogy miért nem viszi magával, nem tudjuk, de van rá oka. Lehet, hogy nem viheti, nem tudná sétáltatni stb.

A kutya nem lesz hosszú életű nálad és ezt NEM a kora miatt mondom. Próbáld megkönnyíteni a hátralévő életét.

2018. ápr. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Egy idős emberrel ezt elég nehéz megértetni, nem kompromisszumképes. Elképzelhetetlennek tartja, hogy lakásban éljen kutya. Mondjuk ez esetben én sem tudom elképzelni, hisz a kutya világ életében kertes házban élt. Kérdeztem tőle, hogy akik megvették a házát, nem akarták -e vállalni, de eléggé lehajtott fejjel felelte, hogy nem. Szerintem meg sem kérdezte. Pedig a legjobb megoldás az lett volna, ha maradhat ahol van. Én is attól tartok, hogy a kutya nem az öregségtől fog elpusztulni....Nagyon nehéz ez. Ráadásul már ma hozza, így döntött, pedig még nem költözik. Úgy érzem mielőbb le akarja tudni ezt is. :-(
2018. ápr. 27. 12:12
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a bácsinak, csak megnehezítené a kutya dolgát. Jobb, ha nem találkoznak. Te meg szeretgesd, törődj vele minél többet.
2018. ápr. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Valamiért az az érzésem, hogy ezt a kutyát nem viselte meg annyira a változás, mint hittem, és amennyire féltem. Lehet, hogy nem sok szeretetet kapott az utóbbi időben? (költői kérdés) Elég jól elvan, és most estére azonnal elfoglalta a kis helyét amit ide készítettem. Nem volt semmi haza vágyás, nyüszítés stb,.amitől tartottam. Az etetés még kicsit nehézkes a másik kettő mellett, de majd az is alakul. Ugyanis más ütemben volt etetve, mint az enyéim.
2018. ápr. 27. 22:34
 8/10 anonim ***** válasza:
Na hogy van a tacsi?
2018. máj. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi az érdeklődést, meglepően jól elvan itt, azt hittem nehezebb lesz. Úgy érzem gazdijának tekint, reggel boldogan köszönt amikor kijövök, sokat bújik hozzám. Nem lóg a kerítésen sem, hogy haza akarna menni. Közben megtudtam a szomszédoktól, hogy az utóbbi időben sokat volt bezárva a garázsba, néha egész hétvégére, amikor a bácsi elment otthonról. Ott az volt, hogy ki volt rakva egy csomó étel, és beosztotta magának. Ezért itt az időzített etetést még nem szokta meg teljesen, az kicsit nehézkes, külön figyelnem kell rá hogy egyen, és mellette kell állnom míg eszik. Másképp sajnos nem megy, mert a másik kettő felenné előle, és ilyen melegben amúgy sem szerencsés, hogy egész nap ott álljon a kaja. Közben szerelmes is lett :-D A barátnőm el szokta hozni a hasonló termetű kiskutyáját egy két órára, ha dolga van. Ő is egy kis tacskó keverék, de ő még fiatal. Teljesen oda vannak egymásért. Eddig a kis öregem nem tudott mit kezdeni az én nagy kutyáimmal, és a barátnőm kutyája sem, de most ők ketten nagyon egymásra találtak. Nem kell aggódni, szaporulat nem lesz, mert a vendég kutyus ivartalanított.
2018. máj. 8. 07:53
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Bár minden ember olyan felelősen tartana kutyát mint a kérdező.
2018. aug. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!