Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A ti kutyátok is megeszi a...

A ti kutyátok is megeszi a macskakakit?

Figyelt kérdés
Keverék kutyám van, 8 éves. Az utcáról került hozzank. Kezdetektol fogva megeszi a macskakakit, legyen akár friss, akar mumifikálódott. Viszonylag nagy kertünk van, de emiatt nem engedhetem el, mert egyrészt nem tudom átnézni az egész kertet, másrészt biztos, hogy kiszagolna azokat is, amik el vannak asva, vagy maradványok :( sehogy sem tudom leszoktatni róla, tudja, hogy rosszat tesz, ezért kb egyben lenyeli nagyon gyorsan, odakap, és nem tudok mit csinálni, annyira gyorsan eltünteti. Nagyon gusztustalan, és higieniatlan, mivel bent lakik velünk, és az ágyra is feljohet (persze amikor le van takarva ágytakaróval, a lepedore nyilván nem). Másnak is van ilyen problemaja? Bárhol felek elengedni emiatt :( Illetve, ha a kutyátok kakit eszik, mit szoktatok utána csinálni?
2018. ápr. 30. 16:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Én mint írtam el merem engedni a parkokban, csak ordítva figyelmeztetem mikor megindul a bokrok fele :) Mert "zsákmányért" megy. Akkor észbe kap, és viselkedik. Mikor meg póráz megy - akkor vannak a macska üledékes helyek - mikor látom nagyon szaglászik, éber vagyok, ő meg rövid pórázon, így elránthatom mielőtt bármit fel zabálna. Oda kell figyelni, sajna.
2018. ápr. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Az azért gáz, ha már a saját kertetekben sem lehet szabadon :(
2018. ápr. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Nagyon nagy a kertunk, így képtelenség átnézni, ráadásul a régi kakik ugye el vannak ásva...
2018. ápr. 30. 17:50
 14/21 anonim ***** válasza:
Passz :( Viszont ha naponta viszed sétálni, póráz nélkül is császkálhat, lefárad, akkor talán az is elég neki.
2018. ápr. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Kiskorában volt ilyen időszaka... A táplálkozásán változtattam, jó minőségű szaraztapot kap, néha főzöttet, vitamindús, egészséges kaját, és ha észrevettem, hogy kakit eszik, leszidtam. Azóta nem kaptam rajta, elhagyta a rossz szokását szerencsére, 5 éves keverék.
2018. ápr. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Nem engedném a helyedben!!!!

Toxoplazmózis rájuk is veszélyes :(

2018. ápr. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Nyilván nem engedem neki... Próbálom megakadályozni, ahol tudom. A kertben egy nagy rész le van keritve neki, ahova nem kakilni macskák, a többi részre még nem engedjük. Rovid pórázon sétáltatom, és ha nagyon látom, H szaglaszik valamerre, odebbhuzom... De nem tudok mindig ennyire szemfüles lenni, hiszen annyira gyorsan lecsap a kakira. Szerencsére az utcán kevéssel lehet találkozni, de előfordul, hogy nem tudom megakadályozni. Ilyenkor nem tudom mit csinálni, mert mire feleszmélek, már le is nyelte. Szappanos vízzel kimosom otthon a száját, valamint gyerek fogkremmel is megsikalom, illetve ferefhajto tablettát adok neki... Mást nem tudok nagyon :/ esetleg valami tipp a fertőtlenitésre?
2018. ápr. 30. 20:58
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

7 éves terrierem van, egy zabagép, kiskorában, mikor először kivittük az udvarra elkezdte felzabálni a kavicsokat....

a macskaszart is szivesen fogyasztja, ha látom, h mire készül, rászólok és pár éve már hallgat is rám :P

ha már épp tömi magába, esélytelen a dolog, újabban ilyenkor csak sóhajtok egy nagyot vagy káromkodom egyet.

nagyon sokat gondolkodtam rajta, hogy szájkosárban fogom sétáltatni, de abban pedig nem igazán akar megmozdulni...

2018. ápr. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
49%
A szájkosár jó ötlet lehet. Tüneti kezelés ugyan, de amíg nem sikerül valami végleges megoldást találni, érdemes lehet kipróbálni. Így nem kellene folyton rövid pórázon sétálnia, tudna szaglászni, nem lenne korlátozva, csak a kakievésben.
2018. ápr. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
65%

Ez tényleg elég nagy gond.

Az én kutyám régebben a tyúksz*rt nyalta föl nagy lelkesen mindig, még frissen.

Az ürülékevés általában valamilyen tápanyaghiányt jelent. Mivel eteted? Valami kiegészítőt adj neki mellé, vannak multivitaminok kutyáknak meg ilyesmik. Hátha megoldaná a problémát.


Illetve a kapcsolatotokon is javítani kéne, mi az. hogy odakap, és nem hallgat rád? Ne azért ne egye meg a macskakakit mert undorító, hanem mert TE azt mondtad neki, hogy NEM.

2018. máj. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!